Zeeuwse onderzoekers mee met poolexpeditie Politie eert helpende burgers Berenbotjes in duinen van Schout^g|y4| GS doorstaan debat Sloeweg met gemak Meer hoornvliesontstekingen Artsen waarschuwen voor oogproblemen door niet goed schoonmaken van lenzen. Kras Kortingsdagen Vermisten door water in Texas Pagina Zeeland 2: Zeldzame vondst van resten van jonge bruine beer In Geld&Goed Bijbaantjes Een pronkstuk op je cv ROTTERDAM. Steeds meer mensen belanden met hoornvliesontste- kingen in het ziekenhuis. Boosdoe ner: zachte lenzen die een heerlijk nestje vormen voor bacteriën. Wie zijn zachte lenzen schoon maakt met kraanwater in plaats van vloeistof en nooit zijn bewaar- bakje uitkookt, heeft grote kans op een hoornvliesontsteking en blijvend wazig zicht. De specialisten in het VUmc in Amsterdam kregen tot vorig jaar zo'n tachtig gevallen per jaar binnen, maar za ten vorige maand bin nen twee weken al op vijf patiënten. „Het is nu vrijwel elke dag raak op de polikliniek. Dit is het topje van de ijsberg: wij krijgen als academisch cen trum de ernstige gevallen, daar ko men al die mensen die zich bij de huisarts of het streekziekenhuis Vrijwel melden nog bij", zegt oogarts Ype Henry. Ook het Oogziekenhuis in Rot terdam ziet een stijgende trend. Volgens oogarts Tjeerd de Faber. is het probleem dat steeds meer mensen lenzen online bestellen. „Ze krijgen geen duidelijk advies over het schoonhouden en vervan gen en komen niet bij de opticiën voor regelmatige controles." Vorig jaar kwamen in Rotter dam vijfhonderd mensen met een hoornvliesinfectie binnen. Vijftig daarvan moesten een week in het ziekenhuis blijven, tien hadden een transplanta tie nodig. Ruim to procent van de bevolking draagt con tactlenzen. Met name jonge mensen kiezen er voor. Van de lensdragers heeft zo'n 8o procent de zachte variant. Juist die zijn, als ze niet goed worden schoongemaakt, een prima omgeving voor bacteriën. Korting op alle reizen! MIDDELBURG. Het dagelijks pro vinciebestuur is gisteren zonder schade uit het debat over de Sloe weg gekomen. Een motie van wantrouwen kreeg alleen de steun van Groenlinks. Dat betekent dat het miljoe nentekort op de verbreding van de Sloeweg alleen gedeputeerde Kees van Beveren (CDA) de kop heeft gekost. Hij trad op 24 april af. SP, Christenunie, PW, D66 en 50 Plus waren gisteren welis waar ook kritisch, maar ze durf den niet te concluderen dat ze be wust om de tuin zijn geleid. De Staten besloten wel een on derzoekscommissie in te stellen die alle feiten over het miljoenen tekort bij het wegenproject bo ven tafel moet krijgen. AUSTIN. Zeker dertig mensen worden in het midden van Texas vermist na overstromin gen. Volgens een bestuurder heeft er nog nooit zoveel water door de regio getrokken. Zeeland 8 en 9 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 27 mei 2015 -o Nog even 257e jaargang nr. 122 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 droog Zeeland 2 en 3 Zachte lens is gevaar voor oog door Francine Wildenborg foto ANP Foto/Vincent Jannink Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden pagina 2: Statenfracties blaf fen wel, maar ze bijten niet 8 711688 5555:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1