Van Persie wordt richting uitgang gedirigeerd kans aan smaakmakers van de eredivisie SPORT 17 in Giro Ook bergtrui voor kopman Lotto-Jumbo Oorlogstaal komt Aru duur te staan, zelfs zijn meesterknecht Landa passeert hem in de stand APRICA. Erg chique was het niet, toen Astana volle bak ging rijden na dat Alberto Contador lek reed in de afdaling naar de voet van de Mor- tirolo. Oorlogstaal was het, en met wapenge kletter antwoordde Contador. De Spanjaard van TinkofF-Saxo kreeg een wiel van Ivan Bas so, stortte zich in de ach tervolging en nam op de Mortirolo wraak. Dansend op de pedalen reed hij de kleine mi nuut achterstand op zijn rivaal Fabio Aru in luttele kilometers dicht. Toen Aru daarna ook nog moest passen en al leen zijn luitenant Mi- kel Landa en Steven Kruijswijk Contador konden volgen, smaak te de wraak van de Spanjaard zoeter dan zoet. De hoofdsponsor van de ploeg van Conta dor, Oleg Tinkov, was woedend over de actie van Astana. „Ik wil niet te veel zeggen, maar ik denk dat er vijf a tien jaar geleden meer res pect was voor de roze trui." Aru kreeg dik twee mi nuten aan zijn broek en in het klassement wip te meesterknecht Landa zelfs over de Italiaan heen naar plaats twee. De vraag is wie nu de kopman van Astana is? „Geen idee", meende Landa. „Maar willen we Contador nog uitschake len, dan hebben Fabio en ik elkaar absoluut no dig." Slechts twee seizoenen geleden gold de 31-jarige aanvaller als de vedette van de club. Met 26 doelpunten schoot hij Manchester United in zijn debuutjaar bijna ei genhandig naar de titel. Manager Alex Ferguson blijft hem hiervoor eeuwig dankbaar. Het bood hem de kans op de golven van een nieuw hoogtepunt met pensioen te gaan. De vorm van destijds heeft Van Persie niet meer bena derd. Onder David Moyes kwakkelde hij met blessures. De speelwijze van de Schot zorgde eveneens voor problemen. Na diens ontslag leek de komst van Louis van Gaal naar Old Trafford een gunstig voorteken te zijn. Het pakte an ders uit. De aanvoerder van het Nederlands elftal haalde onder de voormalige bondscoach na het WK in Brazilië geen moment zijn oude niveau. Van Gaal hield hem lange tijd de hand boven het hoofd, totdat een enkelblessure hem in het voor jaar buitenspel zette. Manchester United raakte op stoom, met Rooney in de spits, waardoor zijn aanwezigheid ineens geen nood zaak meer was. Van Gaal deed steeds minder een beroep op hem. Gezien het beschikbare De komst van Louis van Gaal leek een gunstig voorteken voor Van Persie, maar het pakte anders uit transferbudget (wederom rond de 200 miljoen euro) kan dit als een veeg teken worden gezien. Bonus van 10 miljoen Het huidige contract van Van Per sie loopt volgend jaar zomer af. Als hij dat uitdient, moet Man chester United hem een bonus van 10 miljoen pond uitkeren. Op geteld bij zijn hoge basissalaris kan dat een reden voor een af scheid vormen. Als een koper zich meldt, zal de club het bod in over weging nemen. Een nieuwe ver bintenis onder andere voorwaar den kan eveneens een optie wor den. Van Gaal heeft echter in het slot van het seizoen op pijnlijke wijze duidelijk gemaakt dat hij niet meer hoog in de pikorde staat. Als hij blijft, zal hij vooral ge noegen moeten nemen met een bijrol. Gezien het drukke program ma, zeker als United zich via een voorronde kwalificeert voor de Champions League, kan Van Per sie dan nog steeds aan veel speel minuten komen, maar de vraag is of hij dat wel wil. Van Persie gaf zelf aan vorm en ritme te vinden door veel in actie te komen. Hij denkt na een zomer zonder fysie ke problemen nogmaals te kun nen schitteren. United, in de per soon van trainer Van Gaal, heeft echter glashelder laten doorsche meren dat dit gevoel niet weder zijds is. de dirigent laten zien. „Het is mijn intentie om ze langer erbij te houden." Hiddink vergroot zo de vijver waarin hij vist, in een po ging om de vastgelopen motor van Oranje op de route naar het EK 2016 in Frankrijk van nieuwe smeerolie te voorzien. Het Neder lands elftal heeft nieuwe impul sen nodig, zo is duidelijk, nu de kwalificatiereeks van de bronzen ploeg van het WK zo onverwacht Steven Berghuis hoopt zijn vader Frank te overtreffen, die het tot één interland schopte en vaker dan hem lief was neergezet werd als flierefluiter moeizaam verloopt. Opvallend: slechts weinigen zouden enkele jaren geleden voor de drie nieuwelingen een toe komst in Oranje durven voorspel len. Steven Berghuis (23) slaagde er niet in om door te breken bij FC Twente en belandde zelfs op de bank bij VW, de club waaraan hij was verhuurd. In Alkmaar kwam hij tot bloei, als gezichts bepalende speler met een fluwe len trap. Hij hoopt nu zijn vader Frank te overtreffen, die het tot één interland schopte en vaker dan hem lief was neergezet werd als flierefluiter. Ook Tjaronn Chery (26) misluk te in Enschede. Daar zullen ze nog wel eens knarsetandend heb ben gekeken hoe hij zich later tot wekelijkse uitblinker van FC Gro ningen ontwikkelde. De statistie ken van dit seizoen wijzen uit dat hij momenteel een van de meest complete middenvelders van de eredivisie is. Feyenoord verzuim de hem te halen in de winterstop, een dure inschattingsfout. Hakim Ziyech (22), wél een schot in de roos van Twente, was lang een vraagteken voor Zeist. Hij heeft immers ook een Marokkaans paspoort. Maar gisteren be vestigde hij dan toch dat hij defi nitief voor het Nederlands elftal gaat kiezen. Omdat hij dan op een hoger ni veau acteert. En meer kans heeft om grote toernooien te spelen. Of het ooit zover komt, heeft hij zelf in de hand. Net als Tjaronn Chery. En Steven Berghuis. De laatste weet al een beetje hoe dat voelt, als je plots in een jongenskamer op een poster staat. Als de reve latie van AZ na de training in Hoenderloo op de foto is ge zet, met de trotse vader met oorkonde, komt diens zoontje opnieuw naar hem toe. Nog een aai over de bol, graag. Berghuis bloost opnieuw. De wandeling over de boulevard met Oranje-dro men kan begin- foto ANP nen. WOENSDAG 27 MEI 2015 van Contador door Geert Langendorff MANCHESTER. Robin van Persie ver dween afgelopen zondag als eerste in de bus van Manchester United. Veel tijd om zich om te kleden in het KC Stadium had hij ook niet no dig. De spits hoefde in het slotduel van de competitie met Huil City (0-0) zijn trainingspak niet uit te doen. Het vatte zijn veranderde po sitie bij de club goed samen. Hij ge niet geen privileges meer, maar be vindt zich in de marge. De toekomst van Robin Van Persie is onzeker, foto Peter Powell/EPA Steven Berghuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17