Paper, de digitale krant die je uit kunt lezen hollands nieuwe. NIEUWS 9 dium wat de lezer op een gegeven moment weer naast zich neer kan leggen. Bovendien moet je bij Blendle telkens weer een afwe ging maken: betaal ik of betaal ik niet? Dat hoeft bij Paper ook niet, en dat geeft rust." Vandaag is, na een maand proef draaien, de officiële lancering. Een uitgebreid media- en reclameof fensief moet zorgen voor een bliksemstart. Wat als het nou niet lukt met Paper? „Dan hebben we in ieder geval met heilig vuur iets uitgepro beerd. We moeten experimente ren. We kunnen niet met lede ogen aanzien hoe alles alleen maar minder wordt. En als het wel lukt, dan hebben we geschie denis geschreven." Van Beukering, een onver valste spraakwaterval die tot vorig najaar ei- ding gaf aan de redactie van het Parool, zegt 'heilig' te gelo ven in de potentie van het con cept, dat uit haar eigen koker komt. „Wat dacht je dan? Anders had ik mijn baan als hoofdredac teur van Het Parool er toch niet voor opgezegd?" Daar zit wat in, natuurlijk, maar het is ook weer niet zo'n he le gekke vraag. Paper is de eerste niet. Het mediakerkhof van ge sneuvelde betaalinitiatieven telt vele graven. Digitale kranten wor den wel steeds meer verkocht, maar vooral aan mensen die voor heen een papieren krant hadden. Paper moet een nieuwe groep lezers op het betaalspoor zetten. Wie? „Iedereen die tijd te kort heeft om alles bij te houden en toch graag op de hoogte wil blij ven." Van Beukering zegt dat ze zelf ook veel meer binnen krijgt dan ze eigenlijk kan verstouwen. „Je kunt je tegenwoordig ook abonne ren op die nieuwsupdates via Whatsapp", verzucht ze, „en die heb ik dus ook. Je wordt er knet tergek van." De grootste frustratie: het per zelf, maar de echt gezichtsbe palende verhalen komen uit een van de kranten van uitgeverij De Persgroep. Dat kan het Algemeen Dagblad zijn, of De Volkskrant, maar net zo goed Trouw, het Pa rool of een van de zeven regiona le kranten die de Belgische uitge ver in februari binnenhaalde met de aankoop van uitgeverij Weg ener. „We kijken elke dag welke co lumnist de spijker volgens ons écht op zijn kop slaat, en die komt in Paper. De ene dag kan dat Bert Wagendorp zijn, de volgende dag Vincent Bijlo en een andere keer weer Theodor Holman. Hetzelfde geldt voor het gesprek van de dag: we kie zen het nieuwsverhaal waar van wij denken dat het er echt toe doet." En nu maar hopen dat de lezers toestromen. Tiendui zend betalende abonnees aan het einde van dit jaar, dat is de ambitie. Voor 5,95 euro per maand, net zo veel als één los tijdschrift in de winkel, krijgt de lezer elke dag een verse Paper. Klinkt aantrekkelijk. Maar toch: de lezer die een artikel uit de Volkskrant of het Eindhovens Dagblad wil le zen, kan naar Blendle, de journa listieke online-kiosk die wereld wijd beschouwd wordt als plat form met veel potentie. En daar kan de lezer nog zelf kiezen welk verhaal hij wil lezen ook. „Klopt. Maar ook Blendle is on eindig. Ze kiezen wel een aantal goeie artikelen uit, en gooien die naar je toe, maar je hebt het nooit uit. Wij maken een keuze voor de lezer. Paper is een mooi, rustig me- nieuws is nooit op, nooit uit. „Het gaat maar door. Dat is ook het he le idee van internet: dat is nooit klaar. Heb jij weieens een website uitgelezen? Dat kan niet." Dus was daar opeens een idee: Paper: het is digitaal, verschijnt el ke dag op het vaste tijdstip van 12 uur 's middags, en biedt elke dag vijftien vaste onderdelen. 'Het ge sprek van de dag' bijvoorbeeld, twee columns, één groot inter view, een persoonlijk verhaal en muziek- en filmrecensies. Bijzonder gegeven: een aantal onderdelen maakt de uit zeven mensen bestaande redactie van Pa- 'Wij maken een keuze voor de lezer. Voor iedereen die tijd tekort komt en toch op de hoogte wil blijven' Spanning loopt op na moord rebellenleider De moord zaterdag op een commandant van de pro-Rus sische rebellen heeft de span ningen met de regering in Kiev vergroot. De separatis ten zeggen dat Aleksei Mozg- ovoj vermoedelijk door leden van een speciale legereenheid is gedood. De regering wijst dat van de hand. De separatis tenleider zou het slachtoffer van een conflict tussen rebel len zijn geworden. Mozgovoj was voorstander van een onafhankelijke staat in het oosten van Oekraïne. Attractiepark gewild met Pinksteren De attractieparken in ons land hebben in het pinkster- weekeinde veel bezoekers ge trokken. Dat berichtte de Club van Elf een branchevere niging maandag. De belang rijkste reden voor de stijging was het weer. Dat was goed, maar niet te goed. De attrac ties trokken daarom soms wel 65 procent meer bezoe kers dan vorig jaar. Toen was het zulk mooi weer dat veel mensen voor het strand ko zen. Minister wil nieuwe aanpak motorclubs Minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie wil zonodig de wet aanpassen om effectief tegen motor clubs te kunnen optreden of ze zelfs te verbieden. Van der Steur sprak in Maastricht met de Limburgse burgemeesters die geregeld te maken hebben met motorclubs. Hij beloofde snel extra politiemensen naar Limburg te sturen als dat no dig blijkt. Structurele verster kingen voor de politie in Lim burg wilde hij niet toezeggen. mb/w>n/5MS Internetten, bellen en sms'en met extra korting! DINSDAG 26 MEI 2015 Een 'voorpagina' van het dagelijkse magazine Paper door Sander van Mersbergen AMSTERDAM. Minder mensen lezen kranten, en op een andere manier betalen voor nieuws is niet popu lair. Een echte oplossing heeft nie mand nog. Barbara van Beukering en De Persgroep proberen het nu met Paper: een dagelijks online ma gazine met het beste uit de kran ten. Barbara van Beukering LOEHANSK AMSTERDAM Aleksei Mozgovoj in novem ber vorig jaar.foto ANP MAASTRICHT Bij hollandsnieuwe komt alles uit hetzelfde tegoed. Of je nu internet, belt of sms't. Het maakt ons niet uit. Ook ben je vrij om elke maand gratis je bundel aan te passen aan jouw persoonlijke wensen. Tot en met 31 mei a.s. profiteer je bovendien van extra korting op je bundel! Bestel dus nu een supervoordelig Sim Only abonnement of combineer deze met een toestel. Dan krijg je lekker veel MB's, minuten of sms'jes met korting tot wel 9 euro per maand! Hink-stap direct over op hollandsnieuwe.nl Toestellen al verkrijgbaar vanaf 4 euro per maand (o.b.v. 24 mnd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9