'r* JÉC* Kroatië wint WK fotografie maaskant Inbreker belt zelfde politie Duitse jongeman beboet voor trekken aan staart politiepaard 4 ZEELAND 112 nieuws Politie zoekt naar dief van pitbike V 7 *"3 reizen Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl Een 24-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats heeft zich zelf aangegeven bij de politie. Hij verklaarde op woensdag 20 mei te hebben ingebroken bij een snack bar aan de Westerhavenweg in Vlis- singen. Bij de inbraak werd een ruit ingegooid en is geld buitge maakt. Vrijdag belde hij de politie. Bij navraag bleek zijn verhaal dus danig veel overeenkomsten te heb ben met de feiten rondom de in braak dat hij 's avonds in Rilland is aangehouden. Vakantiegangers vast na flinke ruzie De politie heeft zaterdagochtend in alle vroegte vier mensen aangehou den op vakantiepark Marina Beach bij De Braakman. Bij een ruzie in een huisje raakte één vakantiegan ger gewond. De politie werd net na vijf uur 's ochtends opgeroepen. In het be treffende huisje was het toen weer rustig. Wel bleek een 31-jarige man gewond te zijn geraakt aan zijn arm, mogelijk door een steekpartij. Drie andere aanwezigen - een 34-ja- rige vrouw uit Utrecht, een 42-jari- ge vrouw uit Meern en een 50-jari- ge man uit De Bilt - werden daar om aangehouden. Toen het slachtof fer de agenten beledigde, werd ook hij even later gearresteerd. De politie onderzoekt nog wat er precies is gebeurd. Pinksteren in Renesse was druk en gezellig, zegt burgemeester Gerard Rabelink. „Er zijn slechts 38 proces sen-verbaal opgemaakt. Verreweg de meeste voor wildplassen en een paar voor baldadigheid. Eén Duitse jongen vond het nodig om aan de staart van een politiepaard te trek ken. Dat heeft hem 230 euro ge kost." Verder zijn op het Transfe rium acht bonnen uitgedeeld voor illegaal overnachten. Ook met het aantal vernielingen lijkt het mee te vallen. Rabelink heeft met Pinkste- Politie ruikt hennep en arresteert man Een 29-jarige Rotterdammer is in de nacht van zaterdag op zondag na een politiecontrole aan de Ca- landstraat in Vlissingen aangehou den. De man had drugs op zak. Agenten controleerden de man na dat ze een zeer sterke henneplucht hadden geroken. De verdachte had in zijn schoudertas zakjes met hard- en softdrugs bij zich. Hij is daarop aangehouden en vervolgens ingesloten in Torentijd. ren enkele keren de sfeer opgesno ven in het toeristendorp. „Het is uitstekend gegaan. Ik hoor alleen positieve geluiden." In het verleden was de 'Renesse- tour' berucht. Tienduizenden Duit se jongeren gingen stappen in Re- nesse en dat liep nogal eens uit de hand. Rabelink legde zes jaar gele den de horeca aan banden en ver bood alle activiteiten op straat. Dit jaar mochten er 's middags en in het begin van de avond weer enke le bandjes spelen in het centrum. Een jongen heeft aan de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen gepro beerd een pitbike (een soort cross motor) te stelen. Vrijdag liep de ei genaar rond 20.00 uur met een vriend en de pitbike over de Van Dishoeckstraat in de richting van de Paul Krugerstraat. Hij werd door de dader omver geduwd en deze ging er, lopend, met het voertuig vandoor. Op de Boterbloemlaan liet hij de bike achter. De politie heeft nog naar de dief gezocht, maar hem niet meer aangetroffen. Volgens de politie gaat het om een 16- tot 17-jarige lichtgetinte jongen. Hij droeg een zwarte pet, zwarte driekwart jas met een capuchon die over de pet was geslagen, zwar te broek en zwarte schoenen met rode zolen. in de regio Hospice het Clarahofje neemt ontmoetingsruimte in gebruik Hospice het Clarahofje in Goes staat sinds kort vol ledig in het teken van ont moeten. De voormalige stiltelocatie is dit voorjaar omgebouwd tot ontmoe tingsruimte. Het Clarahofje heeft de opbrengsten van een spe ciale veiling van het lifes- tyle-evenement Scaldis Fair, dat jaarlijks wordt ge houden in De Grote Kerk in Goes, gebruikt om het gebouw aan te passen. De veiling werd mede moge lijk gemaakt door Le Ba zar uit Goes. De geveilde voorwerpen waren afkom stig van standhouders Stad staat in teken van 64ste editie avondvierdaagse Goes staat vanaf vandaag vier dagen in het teken van de avondvierdaagse, die voor de 64e keer wordt gehouden. Het wandelevenement duurt tot en met vrijdag. De deelnemers kunnen kiezen uit trajecten van 5 of 10 kilometer. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 euro. Begeleidende personen betalen 1,50 euro. van Scaldis Fair. Het Cla rahofje biedt 24 uur per dag medische zorg aan mensen die ongeneeslijk ziek zijn en aan hun laat ste levensfase beginnen. Mijn dorp Onderzoek onder bevolking naar borstkanker Vanaf vandaag kunnen vrouwen uit Krabbendij- ke die zijn geboren in de jaren 1940 tot en met 1965 meedoen aan het tweejaarlijkse bevolkings onderzoek naar borstkan ker. Hiervoor kunnen zij terecht in het mobiele on derzoekscentrum op het parkeerterrein naast dorpshuis De Meiboom, Kerkpolder 30 in Krab- bendijke. Tot ongeveer medio juni worden zo'n 1100 vrouwen uit Krab- bendijke per brief uitge nodigd om borstfoto's te laten maken. Wandelen langs orchideeën bij De Schotsman Natuurliefhebbers kun nen vanavond meedoen aan een wandeling van Staatsbosbeheer naar De Schotsman bij Kamper land. Tijdens de tocht staan orchideeën cen traal, maar er bestaat ook een kans dat een hert of ree gespot kan worden. Om 19.30 uur vertrekt de gids vanaf de noordelijke parkeerplaats aan de Schotsmanweg voor een wandeling van ongeveer anderhalf uur door het kruidenrijke grasland en bossen aan de randen van het Veerse Meer. Heb je een reactie of een tip? redactie@pzc.nl VROUW MET KWAL jf Rondreis Gastvrij Ierland Cantabrië, Het groene Spanje! De Elzas en het Zwarte Woud T%ntinoï&fêofomefeh VLISSINGEN DE BRAAKMAN RENESSE VLISSINGEN VLISSINGEN GOES GOES Hospice het Clarahofje KRABBENDIJKE KAMPERLAND GOES Grote markt, overdag - Weekmarkt; Om- nius (zwembadweg 3) COLIJNSPLAAT Visserijweg, 10.00 - 20.00 uur - Open Ne- halenniatempel KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt 'S H. ARENDSKERKE Nieuwe Rijksweg 49, 09.00 -17.30 uur - Beeldentuin Ter Lucht KRABBENDIJKE Dorpshuis, 14.00 - 17.00 uur - Biljarten KRUININGEN Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten; 14.00 -16.30 uur - Kom uit je huiskamer HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1,13.30 -14.30 uur - Activitei ten in beweegtuin RILLAND Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten; 13.45 17-00 uur - Koersbal HANSWEERT Dorpshuis, 13.00 - 16.15 uur - Koersbal; 13.00 -17.00 uur - Bil jarten WAARDE Dorpshuis, 13.00 - 16.30 uur - Koersbal; 13.00 -17.00 uur - Bil jarten YERSEKE Trefpunt (Moerplein), 13.00 -17.00 uur - Bil jarten HEINKENSZAND Verloskundigenprak tijk De Grenslinde, 19.30 - 21.30 uur - Cur sus 'Peuter in zicht' 'S HEERENHOEK Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten RENESSE. Damir Zurub uit Kroatië is wereldkampioen onderwaterfoto grafie. Dat is gisteravond in het Re- nesser strandpaviljoen Our Sesasi- de bekendgemaakt. Er werd gestreden in vijf categorie ën. In drie daarvan bereikte Zurub een podiumplaats, onder meer met bovenstaande foto. Aan het WK Onderwaterfotografie dat de afgelopen dagen in de Oos- terschelde en het Crevelingenmeer werd gehouden, deden twintig lan denteams mee. De 84 deelnemers bezochten in twee dagen vier loca ties en moesten zondagavond hun memorycard met daarop maximaal 200 onbewerkte foto's inleveren bij de jury. Het Nederlands team pres teerde teleurstellend. De 41-jarige Marco Heesbeen uit Roosendaal werd eerste in de categorie 'kreeft'. „Maar ik had ook in de categorie 'macro' moeten winnen. Ik had echt een gaaf plaatje. Jammer. Het blijft een jurysport." Arco de Man uit Nieuwerkerk kwam niet verder dan een negende plaats bij 'macro'. Voorzitter Jack de Vries van de or ganiserende Onderwatersportbond is tevreden: „Geen incidenten, hel der water en mooi weer. Trots op Zeeland en op onze vrijwilligers." 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per ComfortClass touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Dingle, Killarney Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23 juli e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pamplona, Bilbao, Santander, Laredo, Picos de Europe en Biarritz! Verblijf in goed middenklasse hotel in Suances op basis van half-pension. Vertrek: 31 aug., 14 sept., 19 okt. 5 dagen vanaf C 329 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 18 juni, 2,30 juli e.a. /fX^, Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, yj&v y'A excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn «m'SlKjo. sgr excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 91