Vmbo'ers Calvijn gaan meteen door naar mbo Avontuur PZo COLOFON Dilemma 2 ZEELAND Motorrijders ernstig gewond Pinksteren minder druk COMMENTAAR Veel mensen zijn niet op vakantie geweest als ze niets bijzonders hebben gedaan. Zeer ver, zeer inspannend, zeer exotisch of zeer sportief. In dat unieke vakantie verhaal staan ze natuurlijk zelf centraal. Je vertelt niet over de luie stoel waar je een groot deel van je vrije tijd in zit, maar over de bijzondere gebeurtenissen. Dat is het leuke van vakantie. Nieuwe dingen zien en dingen doen waar je in het dage lijks leven niet aan toe komt. Dus is het verhaal op deze pagina over Deborah van den Boogaart niet bijzonder. Zij wordt gebeten door een aap. Je zou zeggen: kan Je vertelt niet over de luie stoel waar je een groot deel van je vakantie in zit gebeuren. Een ongelukje. Want even een aapje op schoot is natuurlijk wel leuk. Maar de gevolgen van de beet zijn zeer ingrijpend. Deborah loopt een groot gezondheidsrisico. Haar vakantie mislukt compleet. En dat alles door een simpel gebrek aan vaccin. Toch staat inenten tegen rabiës niet in de standaardadviezen van de GGD. Dus Debo rah heeft vooral pech. Haar verhaal is wel een aansporing om eens even goed na te denken over de veiligheid. Avontuur zoeken zit diep in ons. De verwondering over vreemde en mooie dingen is een sterke emotie die ons gaande houdt. Wie een beetje voorzichtig is, zal daar niet minder van genieten. T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Ze zit aan de tafel bij oma, haar hand onder haar hoofd. Oma voelt dat er iets aan de hand is. En jawel, daar komt de vraag: „Oma, als ik ga trouwen, kan ik dan mijn eigen naam aanhouden of moet ik die van Björn aannemenPappa zegt dat ik mijn ei gen naam moet houden." Oma geeft aan dat haar moeder wel de naam van haar man heeft aange nomen, maar datje tegenwoordig kunt kiezen. „Je kunt zelfs aan je man vragen om jouw naam aan te ne men." „Ja, maar als hij dat niet wil", zucht ze, „wat dan?" Oma denkt dat ze daar wel uit zullen komen, Björn en zij. Dan staat ze op en huppelt weg. Waar maakt ze zich druk om, ze is per slot van rekening vijf, dus ze heeft nog tijd genoeg! Twintig scholieren van de ba- sis- en kaderafdeling krijgen van af juni gedurende zes weken een stoomcursus die hen voorbe reidt op de mbo-opleidingen hel pende zorg welzijn en handel op niveau 2. „We merkten dat de ze vmbo'ers op het mbo relatief vaak studievertraging opliepen of uitvielen", zegt woordvoerder Erik Geluk van het Hoornbeeck College. „De overgang van vmbo naar mbo is voor hen een hele stap. Bovendien zijn ze door de lange zomervakantie na het eind examen een hele tijd niet aan het leren." De scholieren leren tijdens de zomercursus vaardigheden die ze na de vakantie in de praktijk kunnen toepassen tijdens een stage. Docenten van het Calvijn College verzorgen een deel van de zomercursus. De leerlingen krijgen dus les van leraren die ze al kennen. Dat maakt de over gang naar het mbo makkelijker. De scholieren die handel doen, zijn door de cursus straks eerder klaar met hun opleiding. Bij een verkeersongeval op de Calandweg bii Arnemui- den raakten zondag twee motorrijders zwaargewond. Het ongeval gebeurde toen een motor met daarop een man (58) en vrouw (59), bei den uit Capelle aan den IJs- sel, botste op een personen auto. Deze werd bestuurd door een man (66) uit Brui- nisse. De motorrijders zijn opgenomen in ziekenhui zen in Goes en Rotterdam. Zeeland heeft met Pinkste ren iets minder toeristen ge trokken dan in het topjaar 2014. Volgens Patrick Polie van VW Zeeland waren de verblijfsaccommodaties voor 85 procent bezet. Vorig jaar was dat - toen Pinkste ren later viel en het heel mooi weer was - 95 procent. Van de toeristen kwam de helft uit Duitsland, veertig procent uit eigen land en tien procent uit België. Mensen Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Deborah van den Boogaart foto Ruben Oreel door Cornelleke Blok GOES. Vmbo'ers van het Calvijn College beginnen na hun eindexa men meteen aan een mbo-oplei- ding op het Hoornbeeck College in Goes. ARNEMUIDEN DOMBURG Reactie of een tip? redactie@pzc.nl GOES Boek over Zakenvrouwen van het Jaar verschenen Danny Hollestelle (foto) en Scarlett Kwekkeboom vor men de Zeeuwse inbreng in het net bij uitgeverij AnderZ verschenen boek Zaken/ Vrouw van Pierre Spaninks. Dat bevat 28 verhalen van Zakenvrouwen van het Jaar. Scarlett Kwekkeboom won deze titel in 2001. Danny Hollestelle is de huidige Za kenvrouw van het Jaar. TERNEUZEN Schot en Janse in bestuur waterschap Co Schot (foto, bedrijfsge- bouwd) en Hubrecht Janse (VVD) zijn benoemd als le den van de algemene verga dering van waterschap Schel- destromen. Zij volgen res pectievelijk Peter Louwman en Jaap Huisman op. Huis man gaf zijn zetel op uit on vrede met de gang van de zaken rond de vorming van een nieuw dagelijks bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 89