1 Lisanne 14 SPORT Vermue met wendbare merrie naar winst springtour Zeeland Zeeuwse titel Joey Grochal Internationale Junioren Driedaagse Axel Duitser Max Kanter toont zich de beste in de 34e editie van de Junioren Driedaagse Margot Vermue schreef zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met haar merrie Uniek de vierde edi tie van de springtour Zeeland op haar naam. In een fraaie finale, waarin de verschillen klein wa ren en het niveau hoog was, toonde de combinatie uit Kwa- dendamme zich met een foutlo ze rit in 52,61 seconden de beste. „Uniek sprong super en dacht goed mee. Ze is erg wendbaar en daardoor kon ik binnendoor van twee naar drie. Daar heb ik de winst gepakt. Ik heb met haar al veel gewonnen, maar deze over winning is toch iets aparts", meldde Margot Vermue. Bij de B-paarden was Jessica Asa- ni met de merrie Biëssa KM de beste. De Axelse combinatie sloot als enige de competitie met een blanco strafblad af. „We heb ben Biëssa een jaar geleden ge kocht. Het was liefde op het eer ste gezicht en ze stelde mij niet teleur. Ze is soms wat wispel turig, maar laat je nooit in de steek", vertelde de 16-jarige vm- bo-studente. Minnaard 24e in Noorwegen Marco Minnaard is 24e gewor den in de eindrangschikking van de Ronde van Noorwegen. De uit Wemeldinge afkomstige wiel renner van Wanty Groupe-Go- bert eindigde zaterdag als 26e in de vierde etappe en werd zondag 31e in de vijfde. Johnny Hoogerland legde in het algemeen klassement, dat werd gewonnen door de Deen Jesper Hansen, beslag op de 39e plaats. De Roompotrenner werd zater dag 36e en zondag 42e. Districtstitel voor Goesenaar De Jong Wielrenner Timo de Jong heeft in het Brabantse Wernhout de districtstitel zuidwest veroverd. De zestienjarige renner uit Goes, die uitkomt voor Balen BC, ging met drie andere renners op avon tuur. Het kwartet bouwde een voorsprong op van maximaal veertig seconden. In de sprint was De Jong de snelste, voor Jas per Haest (tweede) en Bram Pie- ters (derde). Ploeggenoot Wesley Mol eindigde bij de kampioen schappen als twaalfde. sport kort Flanderscup Mountainbikester Ai- mee Schoe uit Vrou wenpolder heeft in Hamme de tweede wedstrijd om de Flan derscup gewonnen. Ze leidde van start Flanders Open De rugbyers van Oe- moemenoe zijn zes de geworden op de sterk bezette Flan ders Open in Dender- monde. Het Franse RC Senlis hield de Middelburgers uit de halve finales. Zoals ook de voorgaande ja ren het geval was, lever de de vierde en laatste etappe van de Internatio nale Junioren Driedaagse een slag veld op. Slechts 63 renners, negen minder dan vorig jaar, reden de rit tenkoers uit. De Duitser Max Kan ter kwam als sterkste uit dat slag veld naar voren. De zeventienjarige Kanter toon de zich dit weekend het meest all round van de bijna tweehonderd junioren die deelnamen. Na zijn UITSLAGEN tweede plek in de eerste etappe, nam hij na zijn achttiende plaats in de tijdrit en zijn derde plaats in de derde etappe, de gele leider strui over van de Amerikaan Bran don McNulty, die de tijdrit had ge wonnen. In de door Bram Weiten gewonnen derde etappe, die ook op zaterdag plaatsvond, moest Mc Nulty die weer afgeven aan Kan ter. De nauwelijks Engelssprekende Duitser had zijn ploegleider nodig om zijn verhaal te doen. In dat 'all round zijn' kon Kanter zich goed vinden. „Ik hou van alle soorten parkoersen en ik denk dat ik het ook allemaal aankan." Daar tikte hij de spijker op de kop, want dat hij een goede sprint in de benen heeft en aardig kan tijdrijden en klimmen, bewees hij al meerdere malen. Zo was hij eerder dit sei zoen de beste in een sterk bezette koers voor junioren in Polen en streed hij ook vorig jaar tot op het laatste moment mee om de eind- winst in de Junioren Driedaagse. Niet geheel onterecht maakte Kanter daarom de vergelijking met John Degenkolb, die in 2007 ook nog verdienstelijk deelnam aan de juniorenwedstrijd. „Degen kolb is heel veelzijdig, zoals je wel hebt gezien. Hij kan op verschil lende terreinen uit de voeten. Een type renner als hij zou ik graag worden", zei Kanter, wiens blon de haardos overigens meer weg had van het type Marcel Kittel." De ploeg van Kanter nam zon- dag tijdens de slotrit het initiatief vanaf kilometer nul in handen. Op het heuvelachtige parkoers, dat onder meer langs de Valken berg, Leberg, Langendries en Pad- destraat voerde, was er met Björn Lambrecht een man die zich con stant in de frontlinie begaf. De Belg had orders van de ploeg ge kregen om voor de bergtrui te gaan en dus besloot hij 'om daar maar een doel van te maken', gaf hij zelf aan. Lambrecht was bij het meren- Van de drie atletes bleek Li sanne Schol uiteindelijk met 51 meter en 28 centimeter ruim schoots de sterkste. Hellas-club genote Anique van Weeren ein digde met 44.23 meter als twee de, Marieke Riemens van AV'56 werd knap derde met 35.25 meter. NIEUW- EN SINT JOOSLAND OOST-SOUBURG. Joey Grochal (foto) is gisteren Zeeuws kampioen schaken geworden. Er waren drie barrages nodig om de winnaar te bepalen. De Goesenaar was na zeven rondes gelijk geëindigd met René Tiggelman. In de reguliere slotronde verspeelde Gert van Rij zijn titelkansen door een nederlaag, foto Lex de Meester EGCEMOEN WERNHOUT NOVE MESTO Nekbrace Mountainbiker Milan Vader (foto) hield een nekbrace over aan zijn debuut in de wereldbeker in Tsje chië. De Middelbur ger opende sterk en klom snel op vanaf de 48e positie. Vanaf de tweede ronde stagneerde zijn op mars en in de laatste ronde ging hij onder uit, met nekklachten als gevolg. Na een ziekenhuisbezoek kreeg hij voor drie dagen een nekbrace aangemeten. KERKWERVE Lentetoernooi Het lentetoernooi van tafeltennisvereni ging Kerkwerve is ge wonnen door Hans van de Kraan van 't Batje uit Wolphaarts- dijk. Tweede werd Niels Kievit uit Nu- mansdorp, derde Adrie de Jonge van 't Batje. In de B-poule won Jaap-Jan de Brui ne van Kerkwerve. HAMME tot finish. De derde wedstrijd is in Moer- beke-Waas. DENDERMONDE Tovaal won in Et- ten-Leurmet 17-19 van REL. OOST-SOUBURG Geen NK De Zeeuwse biljart teams libre (vrou wen) en driebanden (eerste klasse) mis ten in Oost-Souburg plaatsing voor het NK. Kanter meest allround door Arwin Willemsen Tweede etappe. Tijdrit in Axel over 7,8 kilometer: 1McNulty, 9.8.74, 2. Mader, 9.41.36, 3. Sto- rer, 9.43.73,4. Beullens 9.47.32, 5. Stork, 9:52.65. Derde etappe. Axel-Axel, 99,6 kilo meter: 1. Weiten, 2.22.31, 2. Otte- vanger, z.t., 3. Kanter z.t., 4. Hartig, z.t., 5. Spengler, z.t. Vierde etappe. Velzeke-Velzeke, 93,2 kilometer: 1. Lambrecht, 2.22.57, 2. Olieslagers, z.t., 3. Dra per, z.t., 4. Mobach, z.t., 5. Meeus, 0.26. Eindklassement: 1Max Kanter, 2. Mario Spengler, 3. Matthew Bos- tock, 4. Brandon McNulty, 5. Alex Braybrooke, 6. Thomas Vereecken, 7. Marten Kooistra, 8. Michael Sto- rer, 9. Ide Schelling, 10. Bastian- Flicke, 21. Jarno Mobach. De finish van de laatste etappe van de Junioren Driedaagse. In de sprint bergop wordt Jarno Mobach uit Phi lippine (achteraan) vierde. foto Peter Nicolai door Sjaak Sinke Niels Kleijwegt won het speerwerpen bij de mannen, foto Peter Nicolai HULST. De in ere herstelde Huls ter Pinksterwedstrijd van RK- HAV kende een sterk deelne mersveld bij het speerwerpen. Zo gaven onder meer de Neder lands kampioene Lisanne Schol, Anique van Weeren en de B-kampioene Charlotte Hopman acte de presence.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 83