i Hiensch: wmmmmmmmm, 10 SPORT Vosmeer stapt na ruim zestig jaar over naar zaterdagvoetbal Philippine degradeert MZC'11 in finale tegen Heerjansdam MZC'11 speelt met 3-3 gelijk tegen De Zwerver. Na de 4-2 is dat genoeg voor de tweede ronde play-offs. Voetbalvereniging Vosmeer, sinds 1951 actief in het zondag voetbal, stapt volgend seizoen over naar het zaterdagvoetbal. Na raadpleging van de senioren die actief zijn op zondag en over leg met diverse vrijwilligers, heeft het bestuur besloten voor het seizoen 2015-2016 alle teams in te schrijven voor de zaterdag competities. Steeds meer verenigingen stap pen over naar het zaterdagvoet bal. Reistijden voor elftallen van Vosmeer en supporters worden daardoor steeds langer, met hoge re kosten en teruglopende toe schouwersaantallen als gevolg. Ook een betere aansluiting tus sen jeugd en senioren is voor Vosmeer een belangrijk argu ment om te kiezen voor de zater dag als speeldag. Bovendien wordt het steeds moeilijker om voldoende vrijwilligers te vin den voor zowel zaterdag als zon dag. Een ruime meerderheid van de voetbalvereniging staat positief tegenover de overstap. RCS schakelt RBC uit in nacompetitie Door een 4-1-overwinning na verlenging heeft RCS RBC giste ren uitgeschakeld in de nacompe titie. Nicky van Merriënboer bracht RCS op 1-1 nadat RBC een voorsprong had genomen. Na rust vergrootten Yordi Nij- land en Mervin Niemantsver- driet de score. In de verlenging bepaalde Darren Joosse de eind stand op 1-4. RCS eindigde met tien man na twee keer geel voor Stefan van Neutigem. Ook trai ner Michel Leonhart kreeg rood. Biervliet naar finale ondanks nederlaag Ondanks een 1-0-thuisnederlaag tegen NSV is zondag-vierdeklas ser Biervliet geplaatst voor de fi nale van de nacompetitie. De eer ste wedstrijd eindigde in 2-0 voor Biervliet. De Zeeuws-Vla mingen komen in de finale uit te gen Luctor'88, dat na strafschop pen won van Philippine. Aardenburg speelde zich veilig tegen SDO'63 (7-0), terwijl vijf- deklasser Hulsterloo te kort kwam tegen VCW uit Wagen berg: 4-1. Arnemuiden degradeert na strafschoppen Gelijkspelen, door gaan naar de twee de ronde van de play-offs voor een plek in de eerste klasse, en toch een beetje verliezen. Dat was het ge voel wat zaterdagmiddag in Zierik- zee overheerste na het 3-3 gelijk spel tegen De Zwerver. Natuur lijk, iedereen was blij met een ver volg in de play-offs, maar toch lie pen de Zierikzeeënaren op het laatst nog tegen een paar schadege valletjes aan. Ramon Janson (schouderblessure) en Benjamin Verwest en Sven Heijboer (schor sing) zijn er volgende week niet bij als MZC'ii het opneemt tegen Heerjansdam, de laatste horde op weg naar de eerste klasse. „Dat is zeker jammer", reageer de MZC'11-trainer Adriaan Nieu- KARAKTERISTIEK wenhuijse na afloop. „Maar ook zonder hen moet het wel kunnen. Vandaag misten we ook twee spe lers: Ingmar Quist en Freek To- rensma. Toch hebben de invallers het prima gedaan, dus dat lossen we volgende week ook wel weer op." Heijboer pakte zijn zesde gele kaart en Verwest liep in de 88e mi nuut tegen geel op voor commen taar op de leiding. Niet slim, maar wel een beetje begrijpelijk. Want even daarvoor was de nummer zes van MZC'11 bij een 3-3-stand in kansrijke positie gehaakt. Ver west kapte op de hoek van 'de zes tien' zijn tegenstander uit en werd daarna, zo leek het toch, net binnen het strafschopgebied on deruit gehaald. Scheidsrechter Van de Ketterij liet echter doorspe len en daar kwam Verwest even la ter bij de leidsman op terug. Voor Ramon Janson eindigde de wedstrijd tegen de ploeg uit Kinder dijk nog slechter. In de 82e minuut brak hij op volle snelheid door langs de linkerzijlijn. Een keiharde tackle van Simon van de Rhee bete kende voor Janson het einde van de wedstrijd. Van de Rhee claimde voor de bal gegaan te zijn en scheidsrechter van de Ketterij was het daar, gezien het uitblijven van een kaart, mee eens. Janson lag er gelijk niet goed bij en riep om ver zorging, daarbij naar zijn schouder grijpend. Achteraf bleek dat in zijn schouder banden waren afge scheurd waardoor het bot omhoog ;v stak en dat zijn duim gebroken is. Het was een jammerlijk einde van een wedstrijd die nooit span nend wilde worden. Of misschien dan toch heel eventjes. Toen al in de achtste minuut de t-o-voor- sprong voor De Zwerver op het bord kwam. „Ja, dat was toch wel even schrikken", gaf aanvoerder Corné Schilperoort toe. De heen wedstrijd was door MZC'11 gewon nen met 4-2. „Maar dan ga je toch ineens een beetje twijfelen", be aamde ook Nieuwenhuijse. „De te- SLIEDRECHT. De deuren en muren gebruikte hij als boksbal. Remco van Tiggele was woest. Met zijn ro de kaart na 62 minuten dacht hij Kloetinge het laatste duwtje in de afgrond te hebben gegeven. Met negen man - Michel Maaskant had na een kwartier al rood gekre gen - kon Kloetinge onmogelijk standhouden tegen Sliedrecht. Toch? Maar toen Van Tiggele een kwartiertje later gedoucht en wel langs de lijn verscheen, kon hij di rect meejuichen. Met twee man minder zette Aart Veldhof zijn ploeg als bij een wonder op 0-1. Omdat Sliedrecht, dat toch al prak tisch uitgeschakeld was, het wel VOSMEER HEINKENSZAND. Philippine is gisteren gedegradeerd naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg ging na strafschoppen ten onder tegen Luctor'88. Die waren nodig omdat de stand na negentig minuten gelijk was (3-3). Luctor'88 neemt het in de finale op tegen Biervliet, foto Peter Nicolai ROOSENDAAL BIERVLIET ARNEMUIDEN Nieuwdorp te sterk Zaterdag-tweedeklas ser Arnemuiden komt komend sei zoen uit in de derde klasse. De ploeg van trainer Carlos de Jon ge speelde zaterdag met 1-1 gelijk tegen derdeklasser Nieuw dorp en verloor na strafschoppen. Ruud La Grand kopte na een kleine twintig minuten de 0-1 ach ter Arnemuiden-doel- man Rick Balk, maar Max Roovers deed die treffer kort na rust teniet met de ge lijkmaker van zijn voet. Namens Arne muiden miste Jan- nick Schaier (foto) een strafschop in de eerste helft. Deze werd gestopt door a Nieuwdorp-doelman Ruben Otte. Een mi nuut later haalde Jean-Paul van As een poging van diezelfde Schaier van de doel lijn. Omdat de eerdere confrontatie een week eerder in een doelpuntloos gelijk spel eindigde, kwam er een verlenging aan te pas. Daarin kreeg Martijn de Gof- fau van zijn Nieuw dorp zijn tweede ge le kaart, maar ge scoord werd er niet. Daardoor moest een strafschoppenserie de winnaar aanwij zen. Daarin bleek Nieuwdorp beter dan de thuisploeg. Max Roovers en Mar co Moerland misten voor Arnemuiden, terwijl bij de ploeg van trainer Thomas de Ridder alleen Ja- nick van As geen doel trof. Jeroen Ver donk schoot de win nende strafschop raak. Daardoor degra deerden de Arnemui- denaars naar de der de klasse en bleef de promotiedroom van Nieuwdorp levend. Zij komen in de fina le van de nacompeti tie Duiveland tegen, dat Walcheren uit schakelde (3-2 en 6-1). S tapj e dichter bij promotie door Willem Adriaansens MZC'11-De Zwerver 3-3 (2-1). 8. Jesper van den Adel 0-1,31. Den nis Dekker 1-1, 45+2. Benjamin Verwest 2-1,49. Wesley Kassels 2-2, 56. Mathijs Hage 3-2, 69. Da ve Burggraeve 3-3. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Dogukan Bodat, Redouan El-Akchaoui, Robbin van der Bok (allen De Zwerver), Sven Heijboer, Benjamin Verwest (beiden MZC'11). Toeschouwers: 200. Aanvaller Ramon Janson van MZC'11 (zwart shirt) probeert de bal te controleren in het strafschop gebied van De Zwerver. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rudy Boogert Michel Maaskant (derde van rechts) wordt na een kwartier door scheidsrech ter Arthur Ebink uit het veld gestuurd, foto Orange Pictures/Gino van Outheusden KNA^ CARA1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79