Vlissingen naar halve finale van nacompetitie SPORT 9 SKNWK verliest, maar houdt promotiekans in eigen hand Hoessein Bouzambou schiet Vlissingen a la Dennis Bergkamp naar de halve finale van de nacompetitie: 2-0. GPC Vlissingen blijft tweedeklasser GPC Vlissingen blijft in de twee de klasse. Na een t-i-gelijkspel in eigen huis verloor de ploeg van trainer Karl Vergouwen za terdag met 4-r bij GDC. Na de omstreden 2-0, die gepaard ging met een overtreding op GPC-doelman Max Leijer, werd het kort na rust 2-1 uit een straf schop van Jesper de Vlieger. De alles-of-nietspoging van GPC strandde met twee tegengoals. Zaamslag verliest ook tweede duel Zaamslag speelt ook volgend sei zoen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg ver loor in Heerjansdam met 3-2. Vo rige week verloor Zaamslag thuis al met 5-2. Zaamslag ging er wel voor, maar was telkens ge doemd te achtervolgen. Peter Di- leman (1-1) en Jordy Bakker (2-2 uit een strafschop) maakten een achterstand goed, maar verder kwam Zaamslag niet. SKNWK dient zaterdag mini maal met twee goals verschil te winnen van Nieuwland om naar de derde klasse te kunnen pro moveren. Dat is de uitkomst van de 5-3-nederlaag bij Hansweert- se Boys van zaterdag. Hansweert- se Boys was de bovenliggende partij en kreeg veel kansen. Na tien minuten opende Alex Trie- ling de score. Hansweertse Boys vergat de marge te vergroten en Robert Padmos tekende voor de gelijkmaker. Net voor rust schoot Aleksandar Veljanoski wel raak en in het tweede be drijf maakte Jasper Huisman er met een volley 3-r van. De thuis ploeg combineerde vlot verder en Veljanoski maakt 4-1 en 5-1. SKNWK deed in het laatste deel van de wedstrijd nog wat terug. Padmos zorgde voor 5-2 en Wil- co de Valk bepaalde de eind stand op 5-3. Voor Hansweertse Boys is het een week vol span ning. Nieuwland en SKNWK spelen over vier dagen tegen el kaar. „Zaterdag weten we of we derdeklasser worden of dat we in de vierde klasse blijven. Het gaat sowieso spannend worden", zei Ron Amperse van Hansweert se Boys. Duiveland-Walcheren AMSTERDAM. De manier waarop Hoessein Bouzambou het nacom- petitieduel met De Dijk (2-0-over- winning voor Vlissingen) besliste, had veel weg van de actie waar mee Dennis Bergkamp ooit op on navolgbare wijze trefzeker was te gen Newcastle United. Bouzam bou maakte er zijn eigen versie van. De Vlissinger verplaatste de pass van Josimar Pattinama met de buitenkant van zijn rechter voet van het centrum naar de lin kerkant van het strafschopgebied. „Ik wilde het duel niet aangaan met die lange verdediger", ver klaarde Hoessein Bouzambou la ter. Hij draaide niet - onnodig Bergkampiaans - om zijn eigen as, maar met de bal mee. Met zijn lin kervoet was het daarna raak in de verre hoek. Bouzambou juichte, liep terug naar de middenlijn en vroeg om een wissel. „We hebben al drie keer gewisseld", klonk het uit de mond van teammanager Youssif Hamzaoui. „Ik wilde al eerder naar de kant", verklaarde de 28-ja- rige Bouzambou. „Het is een lang seizoen geweest. Ik heb dit sei zoen wat wedstrijden gemist, om dat ik trainde met het Nederlands zaalvoetbalteam of omdat we met die selectie op trainingskamp wa ren. Ik zou niet weten wanneer ik voor het laatst negentig minuten heb gespeeld voor Vlissingen." Trainer Ruud Pennings koos - noodgedwongen negentig minu ten lang - na lange tijd weer voor zijn topscorer van vorig seizoen in de basis. Abdoe Abdenbi startte daardoor op de bank. „Abdoe had het niet in de laatste weken van het seizoen", legde Pennings zijn keuze uit. „Ook afgelopen donder dag tegen Quick (2-1-zege) niet. Hoessein viel goed in, dus daarom mocht hij het nu vanaf het begin bewijzen." De geldingsdrang spatte er van af bij Hoessein Bouzambou, maar hij kon de aanvalsgolf van de thuisploeg niet verhinderen. Tim Ruder, Dennis Kaars en Moaad KARAKTERISTIEK Elaakel dwongen de 48-jarige keeperstrainer Mohamed El Bek kaoui keer op keer tot een red ding, maar de vervanger van Joan van Belzen bleek steeds de grote sta-in-de-weg. Vlissingen kreeg zelf wel de grootste kans. Josimar Pattinama omspeelde doelman Stephan Veenboer, maar koos, met een verdediger op de doellijn, voor de lob. Die ging net over. Na de pauze nam Vlissingen het initiatief over en de ploeg be loonde zichzelf in de 58e minuut met een doelpunt. Pattinama werd door Etienne Mallie de diep te ingestuurd en omspeelde met een snelle voetbeweging zijn di recte tegenstander. Hij zocht de achterlijn op en mikte de bal van af de linkerkant in de verre hoek. Met de beauty van Hoessein Bouzambou trok Vlissingen de wedstrijd over de streep, waar de aanvaller in een eerdere confronta tie met De Dijk (2-1-nederlaag) als invaller nog de grote schlemiel was met een misser voor open doel. Pennings: „De Dijk gaf ons in die wedstrijd een mentale tik. De hoop op de titel moesten we toen laten varen, moesten ons op laden voor de nacompetitie. We hebben na de laatste competitie wedstrijd bewust de rem erop ge zet. We hebben sindsdien slechts twee keer getraind." Het bleek het recept voor suc ces. Door de twee zeges plaatste Vlissingen zich voor de halve fina le van de nacompetitie, waarin OSS'20 donderdag (uit) en zondag (thuis) de tegenstander is. „We moeten ons strijdplan nog bepa len", zei Pennings. „Maar het wordt waarschijnlijk opnieuw rus ten." DINSDAG 26 MEI 2015 Sport sport@pzc.nl EETHEN HANSWEERT HEERJANSDAM Aleksandar Veljanoski maakt één van zijn drie doelpunten voor Hansweertse Boys tegen SKNWK. foto Johan van der Heijden VLISSINGEN Weer drie goals van Osmanie voor Duiveland Na de 6-1-thuiszege boekte Duiveland za terdag ook bij Wal cheren een overwin ning. De Oosterland- se derdeklasser kan zich na een 3-2-zege opmaken voor een dubbele confrontatie met Nieuwdorp. De winnaar promoveert naar de tweede klas se van het zaterdag voetbal. Massoud Os- manie (foto) was in Vlissingen de gevier de man, want hij ver zorgde de totale pro ductie voor de ploeg van trainer Vincent van Noord. In Ooster- land scoorde hij vori ge week ook al drie keer. „Hij was weer goed vandaag", aldus Van Noord. Osmanie opende al na drie minuten de score, maar via Steve Schalkwijk kwam Walcheren langszij. Daarna werd de door gebroken Schalkwijk gevloerd en kwam Duiveland goed weg met slechts geel. Vlak na de pauze raakte de thuisploeg de paal, maar door twee goals van Osma nie leidde Duiveland na 68 minuten met 1-3. Met een afstands schot in de kruising bepaalde Mark van der Eijk de eindstand op 2-3. „Voor ons wa ren het twee duels vol met persoonlijke fouten. Maar we heb ben een geweldig sei zoen gehad", vond verliezend Walche- ren-trainer René van Herpen. Milton Roemeratoe (links) en Thomas Ragut (rechts) proberen De Dijk-speler Bud Water van de bal te houden, foto Orange Pictures/Wim Wobbes Vlissingen wint met een Bouzambeauty door Mitchell Minnaard De Dijk - Vlissingen 0-2 (0-0). 57. Josimar Pattinama 0-1, 75. Hoes sein Bouzambou 0-2. Scheidsrech ter: A. Wiemer (Capelle aan den IJssel). Gele kaarten: Frank Schil der, Olaf Lindenbergh (De Dijk) Said Bouzambou, Hoessein Bou zambou. Josimar Pattinama (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 500 Vlissingen: Mohamed El Bekkaoui; Khalid El Hattach (58. Joost de Kubber), Milton Roemeratoe, Roy- cel James, Daniël Jansen; Etienne Mallie, Thomas Ragut, Said Bou zambou (66. Raymond Wolff); Hoessein Bouzambou, Josimar Pat tinama, Geraldi Geerman (46. Ab doe Abdenbi).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78