Derde beker op rij voor Dallinga 3+ Eerste weekeinde ZK zwemmen in Axel SPORT 13 De Kam wint eventing Dammers uitgeschakeld Mesu's tiende en vijftiende WK-primeur Van de Ven Het buitenbad van Axel is het decor voor het eerste weekeinde van het ZK zwemmen. AXEL. Bij de Zeeuwse Zomerkam- pioenschappen zwemmen in het 50 meter-buitenbad van Axel is het eerste deel van het program ma dit weekeinde gezwommen. Bij de heren ging de Zeeuwse titel op de 400 meter vrije slag naar Noa Eversdijk (DZK). Hij bleef ploeggenoot Kalle van Ge- mert en Angelo De Meyer (De Bruinvis) ruim voor. De 100 me ter vlinderslag was een prooi voor Joeri van Wallenburg (DZK) die Bas van Houwelingen (De Schelde) met minimaal verschil wist voor te blijven. Cas van Vor- stenbos (De Schelde) eiste de bronzen plak voor zich op. Diego De Meyer (De Bruinvis) was in een jongere leeftijdsklasse de snelste van de dag op de 100 meter vlinderslag, en herhaalde dat op de 100 meter schoolslag. Bas van Houwelingen was de sterkste op de 200 meter rugslag, voor Diego De Meyer, en Pablo Mol (DZK). Mol was niet in de snelste serie gestart, maar pakte verrassend het brons. Bas van Houwelingen pakte op de 100 meter schoolslag zijn twee de Zeeuwse titel, Alex Eversdijk en Angelo De Meyer tikten vlak na hem aan. Op de 200 meter schoolslag zag Diego De Meyer een goed weekeinde bekroond worden met de Zeeuwse titel. Kal le van Gemert (DZK) en Alex Eversdijk (De Bruinvis) volgden op gepaste afstand. Op de 4x100 wisselslag pakte de ploeg van DZK (Phillip van Moll, Joeri van Wallenburg, Kalle van Gemert en Jeroen Aerssens) de Zeeuwse titel. Zilver was er voor de ploeg van De Bruinvis voor De Schelde die met brons ge noegen moest nemen. De 4x100 vrije slag was ook voor DZK, dit maal in de samenstelling Noa Eversdijk, Ruden de Ridder, Thij- men Visser en Pablo Mol. De Schelde werd hier tweede, en De Bruinvis derde. Bij de vrouwen ging de Zeeuw se titel op de 200 meter rugslag naar Nikita van den Ouden (DZK). Op het podium kreeg ze haar ploegmaatjes Laura Nieuw- land en Kirsten Walraven naast zich voor zilver en brons. Op de 200 meter schoolslag was het een spannende race tus sen Nikita van den Ouden, die na 100 meter een lichte voorsprong had genomen, en Manon Klooster man (De Bevelanders). Een sterke laatste baan van Manon Klooster man bracht beide dames naast el kaar, en er leek geen verschil bij het aantikken. De scheidsrechter oordeelde dat Nikita van den Ouden toch iets sneller was ge weest, en daarmee schreef ze haar tweede Zeeuwse titel van dit weekeinde op haar naam. Emke Erpelinck van De Honte mocht hier het brons ophalen. Op de 100 meter schoolslag mocht Emke Erpelinck de hoog ste trede van het podium betre den, Kelly Bergez en Simone de Rijcke (beiden van ZC Koewacht) kregen zilver en brons. Manon Ae rssens (DZK) was op de 100 me ter schoolslag in een jongere leef tijdsklasse de allersnelste van de dag. Op de 400 meter vrij was Lau ra Nieuwland overtuigend de win naar, in een Zeeuws record voor vijftienjarigen bleef ze Simone de Rijcke en Nikita van den Ouden Zeeuws Kampioenschap kent in Axel frisse, regenachtige start. Maandag gingen de wedstrijden vergezeld van een waterig zonnetje voor. Op de toom vlinderslag ging de Zeeuwse titel naar Iris Erpelin ck van De Honte, voor Jacqueline Boonman en Monique Linden- berg, beiden van De Bevelanders. De estafette 4x100 vrij werd overtuigend gewonnen door DZK (Manon Aerssens, Nikita van den Ouden, Laura Nieuwland en Kir sten Walraven), De Bevelanders pakte zilver, en De Honte brons. De 4x100 wisselslag ging ook naar DZK (Kirsten Walraven, Celi ne Brink, Laura Nieuwland en Ni kita van den Ouden), De Bevelan ders kort erachter pakte zilver, De Honte opnieuw brons. Zaterdag startte de wedstrijd in een fris en regenachtig decor, waardoor de wedstrijdomstandig heden zwaarder waren dan ge bruikelijk. Op maandag waren de omstandigheden met een flauw zonnetje erbij iets minder zwaar. Op 30 en 31 mei is het tweede deel van het kampioenschap, we derom in Axel. Na eerder het wereldrecord teamgemiddelde te hebben verbe terd, stond het winnen van de be ker op het wensenlijstje van team captain Jan Kikken en zijn team. Dat doel werd op overtuigende wijze bereikt. Eerst werd de kruis finale tegen MCR/De Uitspan ning uit Barendrecht met 8-0 en 12-1 in sets gewonnen. Kopman Frédéric Caudron (2368 gemid deld), Dick Jaspers en Eddy Merckx wonnen met 3-0. Jean Paul de Bruijn moest als enige een setje afstaan aan Sander Jo nen en won met 3-1. In de finale tegen Press- plate/Machielsen.fa was met na me Dick Jaspers superieur. Hij won met 3-0 van Peter Ceule- mans en liet een moyenne van 3462 noteren. Zelfs kopman Caudron moest hiervoor buigen, al won ook hij met 3-0 (van Ro land Forthomme) met 2429 ge middeld. Omdat Eddy Merckx al met 2-1 leidde tegen Barry van Beers en Jean Paul de Bruijn met 2-0 tegen Raymon Groot, werd de wedstrijd afgebroken, omdat AEJ/Dallinga niet meer was in te halen. Voor de derde keer op rij ging de beker met de grote oren naar Sluiskil. Jan Kikken: „Hier ben ik trots op. En ook op 'mijn jon gens', dat ze ondanks de finan ciële perikelen zich zo hebben ge focust op deze bekerstrijd. Vanaf nu gaan we voor ons derde doel: de play-offs voor het kampioen schap in de eredivisie. Volgend weekeinde komt er de strijd om de coupe d'Europe (het vierde doel) tussendoor om een week la ter voor de landstitel te gaan." Voorzitter Meerten Dallinga van de Stichting Driebandenpromo tie Sluiskil sprak zijn waardering uit voor de instelling van zijn team. „Dit team valt uit elkaar, maar gaat tot het eind voor elkaar door het vuur. Wij gaan er voor zorgen dat er volgend seizoen weer een eredivisiewaardig team aan de start staat." Ripa Reclycling/Pearle uit Sas van Gent vloog na de poulefase uit het toernooi maar voor Jens van Dam is het een ervaring om niet snel te vergeten. Eerst klopte hij verrassend Eddy Merckx met 2-1 en 1720 gemiddeld en in de derde ronde Jeffrey Jorissen van BC Jorissen met dezelfde cijfers, maar met een nog fraaier gemid delde; 2105. Marcelle de Kam heeft met de negenjarige ruin Belly in Maas bergen de internationale even ting CIC* gewonnen. Het was voor het eerst dat de 37-jarige amazone uit Domburg in haar lange carrière de hoogste plaats van het erepodium op een in ternationale wedstrijd mocht betreden. De Walcherse combinatie nam in het eerste onderdeel, de dres suur, de leiding en stond die niet meer af. Het damviertal van Lammeren- burg is in de eerste ronde van de KNDB-beker uitgeschakeld. De Zeeuwse bekerwinnaar be gon zaterdag in Gouda met een 4-4-gelijkspel tegen het veel sterkere CTD uit Arnhem, maar na zware nederlagen te gen Den Haag (7-1) en PSV Dammen (8-0) eindigden de Vlissingers als laatste in hun poule. Erwin en Niels Mesu zijn tien de en vijftiende geworden bij een inlineskatewedstrijd in Ot- terlo. Het betrof de vijfde wed strijd van de marathoncompeti tie. Erwin Mesu maakte deel uit van een kopgroep van zes, die later bijgehaald werd door het peloton. Crispijn Ariëns won daarvan de sprint. Bij de B-rijders werd Rico van Damme achtste en Laurent Jan- se veertiende. Voor de eerste keer in haar loopbaan finishte motorcross ster Nancy van de Ven uit Vli- singen op het podium bij een WK-wedstrijd. In de Grand Prix van Engeland werd ze der de. Ze klom daardoor tevens naar de derde plaats in de WK-stand. In Matterley Basin vocht ze een verbeten duel uit met Nathalie Kane, waar ze winnend uitkwam. DINSDAG 26 MEI 2015 Nikita van den Ouden op weg naar de Zeeuwse titel op de 200 meter schoolslag, foto Peter Nicolai door Joop van den Oudenhoven RIJSBERGEN. De driebanders van AEJ/Dallinga zijn, door een sublie me slotfase van de bekerfinale, er in geslaagd de beker te behouden. De prolongatie was het tweede doel van het team. Dick Jaspers was superieur in de finale. Hij haalde een gemiddelde van 3462. MAASBERGEN GOUDA OTTERLO MATTERLEY BASIN AXEL Duinkerke snelste in sprint De afwachtingswedstrijd van de Internationale Juniorendrie- daagse van Axel is bij de ID-ren- ners zaterdag gewonnen door Joannathan Duinkerke. De Goese coureur versloeg in een spurt de rest van de kop groep. Dave Mertens uit Oudenbosch werd tweede. Ook bij de vrouwen was er een Zeeuwse overwinning: Irma van Duyn uit Schoondijke vocht zich naar de winst. Van Houwelingen en Van den Ouden stralen door Leo van de Ouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48