w x' r 9 l moet nu nog één klif zien te omzeilen 10 La Grand: scorende spits met keepershart SPORT 11 Veldhof: „Maar het leek wel alsof we toen een impuls kregen." De mouwen werden opgestroopt. Het leverde kansen voor Kloetin- ge op - de grootste kort na rust voor Daan Esser - maar Slie- drecht werd ook gevaarlijk. Drie dotten van kansen - Bliek, Mar den en Hollemans werden elk in de rug verrast - werden gemist. Na een uur moest echter ook Remco van Tiggele eraf. „Ik werd keihard in m'n ballen geknepen", zei hij. „En hij liet niet los." In een reactie sloeg hij van zich af. Na overleg met zijn assistent greep scheidsrechter Arthur Ebink opnieuw zijn rode kaart. Kloetinge was om te spetteren. Een halfuur overleven met negen tegen elf.De eerste klasse lonk te... Maar een menselijke muur van acht man en één spits die werkte voor drie, verrichtten een klein wonder. Die ene spits, Yves Nyemb, legde meters af waarop Haile Gebrselassie jaloers zou zijn. Een kwartier voor tijd storm de hij weer 's achter een diepe bal aan. Hij controleerde, draafde ver der en speelde af op Dangelo Mar den. En diens voorzet werd bin- nengekopt door Veldhof. Dat was het sein voor Slie- drecht om een punt achter het sei zoen te zetten. De ploeg vond het - tot woede van trainer Kees van Loon - wel welletjes. „De spelers vroegen de scheidsrechter zelfs om af te fluiten", aldus Veldhof. „Met een man minder hebben we weinig weggegeven en met z'n negenen ook niet veel. Ik weet niet of dat onze verdienste was of de zwakte van Sliedrecht." Trainer Diederik Hiensch had z'n hart een aantal keren vastge houden. „Ik heb aan één stuk door lopen coachen: in je rug, naar links, naar rechts." Maar al snel ging de focus naar komende zaterdag, naar Swift. De trainer kan dan geen beroep doen op Maaskant (Bliek is zijn logische vervanger) en Van Tiggele (Mul der is zijn logische vervanger). Daarentegen keert Mark Schuit vermoedelijk terug van een bles sure. 'Ik weet niet of dat onze verdienste was of de zwakte van Sliedrecht' van Philippine. De club zat de af gelopen jaren in de lift, zette een betere organisatie neer en wilde graag stappen blijven zetten. Het werd tot veler treurnis een stap achteruit. Eind maart maakte trainer Henk Ottens plaats voor Kenny Verhoene, die maar één opdracht meekreeg: Philippine in de derde klasse houden. De trainer die met Hoek ook nog te gen degradatie uit de topklasse strijdt, slaagde daar niet in. Verhoene moet vooral gefrus treerd zijn geraakt van de ma nier waarop Philippine vaak ver dedigde. Het was naïef en onrus tig, in veel gevallen ook als ge volg van een gebrek aan kwali teit. Veel spelers bij Philippine kunnen het met hun mond en handen prima uitleggen, maar ko men met hun voeten tekort. In defensief opzicht rammelde het aan alle kanten. Luctor'88 profiteerde er opti maal van, toen de ploeg al uitge teld in de touwen leek te hangen. Een uur lang had de formatie van trainer Nels Rijvers een ongeken de drive laten zien, die vlak voor rust een treffer van topscorer Rut- ger van Rossum opleverde. De spits viel een week eerder nog uit tegen Philippine, maar was klaar gestoomd voor de return. „Ik ben afgelopen week een keer of vijf behandeld", zei Van Rossum. „Het heeft geholpen. Vandaag moest ik het rustig opbouwen en heb ik het 120 minuten volgehou den." Voor Luctor'88 wacht nu een dubbele confrontatie met Bier vliet, de winnaar promoveert naar de derde klasse. Van Ros sum: „In 2015 hebben we nog geen wedstrijd verloren. We moe ten Biervliet nu ook verslaan." In Philippine had eigenlijk nie mand rekening gehouden met een degradatie. Eén van de be stuursleden had zelfs al een lijn tje uitgegooid naar Biervliet om de eerste finalewedstrijd op zater- dagavond te spelen. Dat duel komt er niet, omdat Philippine een riant ogende voorsprong nog verspeelde. Maarten van Hecke, die met zijn 1-1 een verlenging had afgedwongen, scoorde in het eerste extra kwartier nog twee keer en zette de thuisploeg op 3-1. Luctor'88 toonde echter veer kracht en kwam via Barry Olier- hoek (strafschop) en Bart Lijm- bach nog langszij (3-3). In de strafschoppenserie miste Lunven Vermeer namens Philip pine de eerste. Ondanks een pijn lijk dijbeen stopte doelman Ron Tempelaars daarna de inzetten van Ruben van der Meulen en Ke vin Nielen. Sander Boonman schoot Luctor'88 vervolgens naar de volgende ronde. La Grand is nu nog spits, maar staat komend seizoen onder de lat bij Nieuwdorp. „Ik heb weer keepershandschoenen gekocht en ben al drie weken met keeperstrai ner René van der Vliet aan het trainen", vertelde hij. „Omdat Ru ben Otte stopt en er moeilijk een vervanger te vinden is, ga ik het doen. Ik keepte in de junioren, tot dat ik een vinger brak." Hij werd een uit nood geboren aanvaller en stond zaterdag ook in die rol op het hoofdveld van Arne muiden, als vervanger van de ge blesseerde Niels Mulder. Na een kleine twintig minuten spelen kopte hij de 0-1 binnen. „Op zulke momenten denk je: 'Man, wat is het leuk om te blijven voetballen'. Maar ik heb er hartstikke veel zin in hoor", zei hij, terwijl hij knip oogde naar zijn keeperstrainer. De kans dat hij dan in de twee de klasse actief zal zijn, is nog al tijd aanwezig. Want hoewel Max Roovers vlak na rust nog de 1-1 aantekende in de reguliere speel tijd, moest er na een zwakke twee de helft en een oersaaie verlen ging - waarin Martijn de Goffau na zijn tweede gele kaart nog wel naar de kant moest - een straf schoppenserie aan te pas komen. „Daar trainen we elke donder dag op", vertelde Nieuwdorp-aan- voerder Teun Rentmeester. „Al is het niet echt om er op te trainen, maar vooral lucratief. Degene die mist, moet een euro lappen. Soms nemen we ze zelfs achter het standbeen." De resultaten van dergelijke ses sies speelden daardoor niet mee in het opstellen van het lijstje met strafschopnemers. En al had La Grand nog wel illusies, er bestond geen twijfel over wie er onder de lat plaats moest nemen. Ruben Ot te keerde in de eerste helft name lijk al een strafschop van Jannick Schaier en ook in de strafschop penserie was hij succesvol. Otte keerde de inzetten van Max Roovers en Marco Moerland, terwijl namens Nieuwdorp alleen Janick van As miste. Jeroen Ver donk liet Arnemuiden daarna naar de derde klasse degraderen en hield voor Nieuwdorp de pro- motiedroom levend. Ik heb handschoenen gekocht en volg nu al drie weken keeperstraining' DINSDAG 26 MEI 2015 él.A* &ftQWCB Aart Veldhof matchwinnaar De twee duels tussen Philippine en Luctor'88 (2-2 en 3-3) leverden in totaal tien goals op. door Mitchell Minnaard ARNEMUIDEN Ruud La Grand (26) was er met een doelpunt toch ze ker voor de helft voor verantwoor delijk dat het tweede nacompetitie- duel tussen Arnemuiden en Nieuw- dorp (1-1) via een verlenging en een strafschopserie werd beslist. De 26-jarige aanvaller van Nieuw- dorp was al naar de kant gehaald toen ploeggenoot Jeroen Verdonk de beslissende penalty nam, maar had nog graag een aandeel gehad in de gewonnen strafschoppense rie. „We hadden het op de bank nog even over het Tim Krul-ef- fect", grinnikte hij. Ruud La Grand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46