Kroatië wint WK fotografie maaskant Inbreker belt zelfde politie Duitse jongeman beboet voor trekken aan staart politiepaard I 4 ZEELAND i rW Maakt er meer vakantie van. 112 nieuws Vakantiegangers vast na flinke ruzie Politie ruikt hennep en arresteert man Politie zoekt naar dief van pitbike in de regio Astronaut André Kuipers geeft techniekles aan leerlingen basisschool Mijn dorp ADRZ geeft voorlichting over epilepsie Wandeltocht langs orchideeën bij De Schotsman VROUW MET KWAL Rondreis Gastvrij Ierland Cantabrië, Het groene Spanje! De Elzas en het Zwarte Woud Zuid-Tirol. Gardanjeer, Trentmo Dolomieten maaskantreizen.nl VLISSINGEN Een 24-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats heeft zich zelf aangegeven bij de politie. Hij verklaarde op woensdag 20 mei te hebben ingebroken bij een snack bar aan de Westerhavenweg in Vlis- singen. Bij de inbraak werd een ruit ingegooid en is geld buitge maakt. Vrijdag belde hij de politie. Bij navraag bleek zijn verhaal dus danig veel overeenkomsten te heb ben met de feiten rondom de in braak dat hij 's avonds in Rilland is aangehouden. DE BRAAKMAN De politie heeft zaterdagochtend in alle vroegte vier mensen aangehou den op vakantiepark Marina Beach bij De Braakman. Bij een ruzie in een huisje raakte één vakantiegan ger gewond. De politie werd net na vijf uur 's ochtends opgeroepen. In het be treffende huisje was het toen weer rustig. Wel bleek een 31-jarige man gewond te zijn geraakt aan zijn arm, mogelijk door een steekpartij. Drie andere aanwezigen - een 34-ja- rige vrouw uit Utrecht, een 42-jari- ge vrouw uit Meern en een 50-jari- ge man uit De Bilt - werden daar om aangehouden. Toen het slachtof fer de agenten beledigde, werd ook hij even later gearresteerd. De politie onderzoekt nog wat er precies is gebeurd. RENESSE Pinksteren in Renesse was druk en gezellig, zegt burgemeester Gerard Rabelink. „Er zijn slechts 38 proces sen-verbaal opgemaakt. Verreweg de meeste voor wildplassen en een paar voor baldadigheid. Eén Duitse jongen vond het nodig om aan de staart van een politiepaard te trek ken. Dat heeft hem 230 euro ge kost." Verder zijn op het Transfe rium acht bonnen uitgedeeld voor illegaal overnachten. Ook met het aantal vernielingen lijkt het mee te vallen. Rabelink heeft met Pinkste- VLISSINGEN Een 29-jarige Rotterdammer is in de nacht van zaterdag op zondag na een politiecontrole aan de Ca- landstraat in Vlissingen aangehou den. De man had drugs op zak. Agenten controleerden de man na dat ze een zeer sterke henneplucht hadden geroken. De verdachte had in zijn schoudertas zakjes met hard- en softdrugs bij zich. Hij is daarop aangehouden en vervolgens ingesloten in Torentijd. ren enkele keren de sfeer opgesno ven in het toeristendorp. „Het is uitstekend gegaan. Ik hoor alleen positieve geluiden." In het verleden was de 'Renesse- tour' berucht. Tienduizenden Duit se jongeren gingen stappen in Re- nesse en dat liep nogal eens uit de hand. Rabelink legde zes jaar gele den de horeca aan banden en ver bood alle activiteiten op straat. Dit jaar mochten er 's middags en in het begin van de avond weer enke le bandjes spelen in het centrum. VLISSINGEN Een jongen heeft aan de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen gepro beerd een pitbike (een soort cross motor) te stelen. Vrijdag liep de ei genaar rond 20.00 uur met een vriend en de pitbike over de Van Dishoeckstraat in de richting van de Paul Krugerstraat. Hij werd door de dader omver geduwd en deze ging er, lopend, met het voertuig vandoor. Op de Boterbloemlaan liet hij de bike achter. De politie heeft nog naar de dief gezocht, maar hem niet meer aangetroffen. Volgens de politie gaat het om een 16- tot 17-jarige lichtgetinte jongen. Hij droeg een zwarte pet, zwarte driekwart jas met een capuchon die over de pet was geslagen, zwar te broek en zwarte schoenen met rode zolen. ZIERIKZEE Voor kinderen uit groep 7 van basisscholen op Schouwen-Duiveland en de Bevelanden komt as tronaut André Kuipers op maandag 8 juni een colle ge houden over techniek. Dat gebeurt in de aula van de Pieter Zeeman- school in Zierikzee. In het ochtenddeel krij gen zij les van André en hebben ze de kans om vragen te stellen aan hem. Dat gebeurt op de manier van het tv-pro- gramma Collegetour. Ge spreksleider is journalist Sander Koenen. De mid dag staat in het teken van André Kuipers zelf ervaren hoe leuk we tenschap en techniek is. Dat gebeurt in work shops waarin proeven worden gedaan. Morgen wordt bekend welke scholen mee mo gen doen. VLISSINGEN Het ADRZ houdt samen met de Epilepsie Vereni ging Nederland (EVN) donderdag een informa tiebijeenkomst over epi lepsie en de gevolgen daarvan. De bijeenkomst is van 19.30 uur tot 21.30 uur in de aula van het ADRZ Vlissingen. Neuroloog Edwin Peters en epilepsieconsulent William Westerweele, beiden werkzaam in het ADRZ, geven uitleg over epilepsie en het omgaan ermee in het dagelijks le ven. KAMPERLAND Natuurliefhebbers kun nen vanavond meedoen aan een wandeling van Staatsbosbeheer naar De Schotsman bij Kamper land. Tijdens de tocht staan orchideeën cen traal, maar er bestaat ook een kans dat een hert of ree gespot kan worden. Om 19.30 uur vertrekt de gids vanaf de noordelijke parkeerplaats aan de Schotsmanweg voor een wandeling van ongeveer anderhalf uur door het kruidenrijke grasland en bossen aan de randen van het Veerse Meer. Heb je een reactie of een tip? redactie@pzc.nl AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 - 16.30 uur - Soos met oa biljarten, kaarten en koersbal BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00 - 17.00 uur - Biljar ten, koersballen DOMBURG Schuttershof, 13.30 -17.00 uur - Soos met oa biljarten, kaarten en sjoelen; Ooststraat, 13.00 - 17.00 uur - Tentoon stelling van Noord- Duitse kunstenaars kolonie Schwaan GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30 - 17.30 uur - Soos met oa biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE Centrum, 08.00 - 18.00 uur - Ringrij- den; De Klimop, 14.00 -16.00 uur - Welfare activiteiten VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00 -16.30 uur - Soos MIDDELBURG HofKlarenbeek, 10.30 uur - Meer Be wegen voor oude ren; Hof't Seijs, 14.30 uur -Handwer ken; Rustenburg, 14.00 uur - Hand- werkclub; Hofplein 16, 09.00 -17.00 uur - Tentoonstelling 'Aan boord van een slavenschip'; Abdij 11.00 -17.00 uur - Mode- en streek- drachtzalen, ontdek zelf streekdracht OOST-SOUBURG Oranjeplein, 08.00 uur - Ringrijden OOSTKAPELLE De Pourckstraat, 08.00-17.30 uur- Ringrijden; VLISSINGEN Bellamypark 151, 13.30 -16.30 uur - Expositie Jopie Min- naard in De Her berg WESTKAPELLE Hervormd jeugdge- bouw, 14.00 -16.30 uur - Soos; 14.00 - 16.30 uur Koersbal; ZOUTELANDE Langstraat - Sei- zoensmarkt - 10.00-19.00 uur. m RENESSE. Damir Zurub uit Kroatië is wereldkampioen onderwaterfoto grafie. Dat is gisteravond in het Re- nesser strandpaviljoen Our Sesasi- de bekendgemaakt. Er werd gestreden in vijf categorie ën. In drie daarvan bereikte Zurub een podiumplaats, onder meer met bovenstaande foto. Aan het WK Onderwaterfotografie dat de afgelopen dagen in de Oos- terschelde en het Crevelingenmeer werd gehouden, deden twintig lan denteams mee. De 84 deelnemers bezochten in twee dagen vier loca ties en moesten zondagavond hun memorycard met daarop maximaal 200 onbewerkte foto's inleveren bij de jury. Het Nederlands team pres teerde teleurstellend. De 41-jarige Marco Heesbeen uit Roosendaal werd eerste in de categorie 'kreeft'. „Maar ik had ook in de categorie 'macro' moeten winnen. Ik had echt een gaaf plaatje. Jammer. Het blijft een jurysport." Arco de Man uit Nieuwerkerk kwam niet verder dan een negende plaats bij 'macro'. Voorzitter Jack de Vries van de or ganiserende Onderwatersportbond is tevreden: „Geen incidenten, hel der water en mooi weer. Trots op Zeeland en op onze vrijwilligers." 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Dingle, Killarney Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23 juli e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pamplona, Bilbao, Santander, Laredo, Picos de Europe en Biarritz! Verblijf in goed middenklasse hotel in Suances op basis van half-pension. Vertrek: 31 aug., 14 sept., 19 okt. 5 dagen vanaf C 329 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 18 juni, 2,30 juli e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, CyVl/ /A excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn ...tSEf,.. scr V excursies en halt-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39