Ragas over ouder worden CULTUUR SHOW 31 zaal om te zien wat er toch voor voorstel ling aan de gang is, waarbij niet alleen de zanger maar ook het publiek door het dol le heen is. „Zoiets hebben we hier nog nooit meegemaakt", zegt er een. „Wat ge weldig. Ik hoop dat hij volgend jaar weer komt." Ook de rest van Londen heeft geweten dat de Meeuwis-fans tijdens de pinkster dagen in de stad waren. In de metro wordt voor en na het concert Het is een nacht, Brabant en Per spoor gezongen en ge floten. De een heeft zich extra chique aan gekleed, verschijnt in galakleding in Royal Albert Hall en nipt champagne in een van de lodges. De ander komt zoals bij Groots met een Zachte G, de jaarlijkse Meeuwis-concertreeks in Eindhoven, ge woon op gympen en in spijkerbroek. Voor de sfeer maakt het niet uit: de keurige, met rood pluche stoelen blijven groten deels leeg omdat iedereen staat, danst en zingt. In chronologische volgorde komen alle hits voorbij, tot aan de nieuwe single Jij bent de liefde, geschreven door Kenny B. Bij het gevoelige Toen ik je zag reageert het publiek ingetogen en komen de aanste kers tevoorschijn. Maar zodra de band de eerste klanken van een feestnummer als Het dondert en het bliksemt inzet, gaan er zelfs biertjes de lucht in. Als even voor 23.00 uur (lokale tijd) het laatste nummer is gespeeld en Meeuwis met zijn band is teruggekomen voor een toegift, kan het publiek nog niet accepte ren dat de 2,5 uur durende show voorbij is. Massaal blijven fans zijn naam schreeu wen tot de zanger nóg een keer ten tonele verschijnt voor een laatste buiging. „We waren nog niet klaar, maar 23.00 uur was een harde deadline", legt Meeu wis een dag later uit. „Daarna moet er worden afgebouwd, zodat de crew van Mark Knopfler er op tijd in kan voor het volgende optreden. Ik dacht dat we nog wat tijd hadden en wilde een tweede toe gift doen, maar ze zijn wat dat betreft streng. Ik wilde wel nog even mijn ge zicht laten zien. Mensen bleven maar jui chen. Ik denk dat het wel laat zien dat we er een heel bijzondere avond van hebben gemaakt." Nu zijn jongensdroom in vervulling is gegaan, krijgt de zanger geregeld de vraag: wat nu? Zijn antwoord luidt steevast: „Eerst hiervan genieten en van het nieu we album dat eraan komt." Maar tijdens het concert in Royal Albert Hall blijkt het toch te zijn gaan kriebelen. Er zijn meer roemruchte muziektempels om een show weg te geven. Maar als als het aan de Bra bander ligt, wordt het weer Londen. „Ik denk niet dat ik ergens anders ter wereld dit optreden nog zal kunnen overtreffen." Op zijn 43ste heeft Basti- aan Ragas het helemaal voor elkaar. Leuke vrouw, vier kinderen, mooi huis, fijne carrière. Toch overviel hem het gevoel: is dit al les? Vandaag verschijnt zijn nieu we boek Huisje, Boompje, Buikje. Daarin onderzoekt hij waar die on rust vandaan komt. „Ik wil gewoon een ouwe lui zijn, die af en toe de kroeg in gaat en sigaren rookt", zegt hij. Toos- ke? Nee, die zal hem nooit verla ten. Dat zou wat zijn zeg, lacht Bastiaan Ragas, helemaal nu ze sa men 'huwelijk-red-programma' Zo zijn we niet getrouwd presente ren. „Dan stop je je kop door een strop als je wél uit elkaar gaat." Ragas heeft om zich heen tallo ze voorbeelden gezien van man nen die er ook heilig van over tuigd waren dat hun lief tot in het einde der tijden bij hen zou blij ven. „Allemaal kerels die op een zonnige ochtend werd verteld dat zij haar boeltje pakte. Kinderen op gegroeid, hij vaak zonder werk en zij prima in staat om voor zichzelf te zorgen. Ze zijn 'af van de zorg voor de kinderen en hebben geen zin meer in de 'zorg' voor dat an dere grote kind wat nog op de bank zit." Het zette hem aan tot het schrij ven van een nieuw boek Huisje, Boompje, Buikje. Eentje over de on rustige veertiger die droomt van een groots en meeslepend leven. Die, schurend tegen een midlife crisis aan, zich met hun bierbui ken in lycrapakjes wurmen om zich vervolgens even Joop Zoete melk te wanen. „Het ziet er niet uit, die man nen op die racefietsjes, maar eigen lijk ben ik jaloers. Zij doen wel wat aan die dikke buik, ik niet. Dat zou ik wel moeten doen, want ik wil niet een vadsige man zijn met een sigaar in zijn mond. Ik moet er ook nog een beetje leuk uitzien voor mijn vrouw. Tooske is van rubber: zo lenig en kan alles eten." Filmlegende Omar Sharif (83) lijdt aan Alzheimer Nominaties voor Nederlandse toneelprijzen jaar Miljoen euro voor tekeningen van Kuifje Actrice Anne Meara (85) overleden List zingt liedjes van Shaffy in Paradiso Beste ontwerpers op expo in Rotterdam DINSDAG 26 MEI 2015 in de Royal Albert Hall Fans gaan uit hun dak tijdens het con cert van Guus Meeuwis in Lon den. Guus Meeuwis kijkt met verbazing rond in de Londense Royal Albert Hall. „Toen ik een maal opkwam, was het: boem." foto's ANP Staande ovaties voor Bra bander Meeuwis tijdens zijn optre den. door Marlies van Leeuwen Hollywoodlegende Omar Sharif (83) lijdt aan Alzheimer. Dat heeft zijn enige zoon Tarek El-Sharif dit week einde bevestigd in een interview met de Spaanse krant El Mundo. Twee jaar geleden ontkende een woordvoerder dat de man die Doc tor Zhivago (1965) speelde en geno mineerd was voor een Oscar voor zijn vertolking van de woestijnprins uit de film Lawrence of Arabia (1962) ziek was. Volgens Tarek El-Sharif is zijn vader veel vergeten, haalt hij filmrollen door elkaar en vraagt hij veel naar zijn ex-vrouw, de Arabische filmster Faten Hamama die vorig jaar is over leden. In 2013 speelde Sharif zijn laaste filmrol in Rock the Casbah. Toneelgroep Amster dam is met twee pro ducties geselecteerd voor het Nederlands Theater Festival in sep tember. Medea en The Fountainhead van dat ge zelschap maken kans op de belangrijkste toneel prijzen van Nederland. In totaal elf voorstellin gen doen een gooi naar de prijzen. Daaronder De Verleiders: door de Bank genomen van Bos Theaterproducties, Gene sis van Het Nationale To neel, Horror van Jakop Ahlbom en Angels in America van Toneel groep Oostpool. 5 Een replica van het VOC-schip Halve Maen ligt de komende vijf jaar bij het Westfries Museum in Hoorn. Het publiek kan er vanaf 30 mei een kijkje nemen. Henry Hudson, kapitein van de VOC, ontdekte ruim 400 jaar geleden met de Halve Maen Manhattan, het huidige New York. Het schip werd in 1989 nagebouwd in opdracht van het New Netherland Museum. Twaalf originele tekenin gen van striptekenaar Hergé, de 'vader van Kuifje', hebben zaterdag op een veilig in Parijs bijna een miljoen euro opgebracht. Eén kleuren tekening met als titel De Storm, bracht 227.500 euro op. Alle tekeningen waren door tekenaar Hergé in 1953 geschonken aan het Weekblad Tintin (Kuifje) ter gelegenheid van de zevende verjaar dag. In totaal kochten Kuifje- fans voor meer dan 1,7 miljoen euro aan werk van striptekenaar Hergé. De Amerikaanse actrice Anne Meara is zater dagnacht gestorven op 85-jarige leeftijd. Meara is de moeder van acteur Ben Stiller. Meara was getrouwd met acteur Jerry Stiller. Ze maakten onder meer het tv-pro- gramma The Stiller and Meara Show. De twee kregen in 2007 een ster op de Hollywood Walk of Fame. Meara speelde daarnaast in tv-series als Alf, Sex The City en King of Queens. Ze was ook te zien in een aan tal films van haar zoon Ben, zoals Zoolander en Night at the Museum. Liesbeth List geeft zondag 18 oktober een concert in de Amsterdamse pop tempel Paradiso die geheel in het te ken staat van Ramses Shaffy. Aanlei ding daarvoor is haar jongste album Echo waarop ze liedjes van haar voor malige artistieke vriend zingt. Shaffy overleed in 2009. Twee eeuwen vormgeving in de Lage Landen staan centraal op de expositie Design Derby: Nederland-België (1815-2015) in Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam. Die geeft een overzicht van de beste ont werpers uit beide landen. Koningin Maxima opent de tentoonstelling op vrijdag 19 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31