Stevens verlaat VfB Stuttgart als 'redder van eeuw* effeweg.nl r. 20 SPORT Ronaldo versus Messi: 48-43 Koeman moet hopen dat Arsenal de FA Cup wint Rafael van der Vaarts deur naar Ajax staat op een kier Real Betis na een jaar terug PRETPARKEN! 0 In de Mercedes-Benz Arena maakte technisch directeur Robin Dutt gistermiddag officieel be kend wat in Duitsland al weken een publiek geheim was. Voorma lig RB Leipzig-trainer Alexander Zorniger (47) wordt bij VfB Stutt gart de opvolger van Stevens, die samen met zijn Nederlandse assis tenten Adrie Koster en Chima Onyeike afscheid nam. Hij wist al hoe zijn tweede periode in Stutt gart zou aflopen. Volgens Dutt drong de trainer na de winterstop er bij de clubleiding zelf op aan om een plan B te maken. Het nieuws over de trainers wissel was al veel eerder uitgelekt. Maar om de selectie gefocust te houden op het ultieme doel, wei gerde Stuttgart het vertrek van Ste vens te bevestigen zolang lijfsbe houd niet zeker was. Die bewuste keuze leidde de afgelopen weken zowel tot vermakelijke toneelstuk jes als pijnlijke situaties. Zo moest clubicoon Hansi Müller opstap pen als lid van de raad van toe zicht omdat hij op televisie zijn /JT\ mond voorbij had gepraat. Stevens had er minder moeite mee om in zijn rol te blijven. Ster ker nog, hij zag er de lol wel van in. Zelfs na afloop van de beslis sende 1-2 zege in Paderborn, waar door Stuttgart zaterdag op de bloedstollende laatste speeldag van de achttiende naar de veilige veertiende plaats klom, speelde hij het spel nog mee. Hij ging eerst op vakantie naar Mallorca, zo sprak hij op zijn laatste perscon ferentie, maar kwam wellicht snel terug om de training van Stutt gart weer te leiden. Pas 's avonds laat tijdens het handhavingsfeest in het Italiaanse restaurant Da Capo vertelde Ste vens de selectie dat zijn werk erop zat. Een dag later, toen de trainer zijn afscheidsparty nog eens dun netjes overdeed, werd hij door Dutt zo'n beetje in de adelstand verheven. „Huub Stevens is bij een andere club (Schalke, red.) de trainer van de eeuw, bij ons is hij nu de redder van de eeuw. Huub heeft hier uitstekend werk gele verd. Hij heeft niet alleen twee keer voor lijfsbehoud gezorgd, ook de samenwerking met hem was super. We zijn hem veel dank ver schuldigd." Net als vorig seizoen bleek Stevens, die alle drie de laatste wedstrijden won ien zodoende een fraaie eindsprint had, in Stutt gart de juiste man op de juiste plaats. In een uiterst hectische periode bewaar de hij de rust. Dutt: „Het was belangrijk dat we in de ze situatie zo'n ervaren man aan onze zijde had den." 'Ik ben niet zo'n 'Feierbiest', ik ben geen Van Gaal' Cristiano Ronaldo heeft voor het tweede jaar op rij de topscorers- titel in de Primera Division ge wonnen. De Portugese superster maakte in 35 wedstrijden liefst 48 goals voor Real Madrid (een per soonlijk record), waaronder drie in de slotwedstrijd tegen Getafe (7-3). Ronaldo was in het seizoen 2011-2012 goed voor 46 doelpunten in Spanje. De wereldvoetballer van het jaar scoorde dit seizoen vijf keer meer dan Lionel Messi, zijn rivaal die alle 38 competitie duels in actie kwam voor kam pioen Barcelona. Neymar (Barcelo na) en Antoine Griezmann (Atléti- co Madrid) volgen op gepaste af stand met beiden 22 doelpunten. Darmstadt na 33 jaar weer in Bundesliga De Duitse voetbalclub SV Darm stadt 98 keert na 33 jaar terug op het hoogste niveau. De ploeg van trainer Dirk Schuster won op de slotdag van de competitie met 1-0 van FC St. Pauli en verzekerde zich daarmee van de tweede plaats in de tweede Bundesliga. Sa men met kampioen FC Ingolstadt 04 promoveert Darmstadt, uit de regio Hesse, naar de Bundesliga. Karlsruher SC stelde door de winst op TSV i860 München (2-0) de derde plaats veilig en speelt in de play-off tegen Hamburger SV, de nummer zestien van de Bun desliga. Als coach van Southamp ton duimt Ronald Koe man zaterdag tijdens de finale van de FA Cup voor Arsenal. Als de ploeg uit Londen op Wembley wint van Aston Villa, dan mag Southampton als num mer zeven van de Pre mier League de Europa League in. Arsenal heeft namelijk al een ticket voor de Champions Lea gue op zak. „Het seizoen was fantastisch, nu hoop ik op Arsenal", zei Koe man zondag na de neder laag van zijn ploeg in de Rafael van der Vaart (32) keert vooralsnog niet terug naar Ajax. De deur naar de Amsterdamse club staat overigens nog wel op een kier. „We hadden met Ajax de afspraak dat we na de laatste speel dag van de Bundesliga duidelijk heid zouden geven. Rafael is er nu nog niet uit wat zijn toekomst be treft, maar hij wil Ajax niet laten wachten", zei zaakwaarnemer Ro bert Geerlings, die gisteren met technisch directeur Mare Over- mars contact had. Trainer Frank de Boer wilde de middenvelder die straks transfer vrij is graag toevoegen aan zijn se lectie. Van der Vaart was met Hamburger SV nog in een felle de- gradatiestrijd verwikkeld en moet nu aan de bak in de nacompetitie om de Duitse club alsnog te be hoeden voor een teruggang. Geer lings: „We hadden niet gedacht dat er een verlenging van het sei zoen zou komen, maar daar gaat Rafael zich nu op focussen. Hoe de situatie over twee weken is, kan ik niet zeggen. Maar nu kan Ajax in ieder geval al andere mogelijkheden bekijken. Daar ga ik ook vanuit." Sjaak Swart betreurt de beslissing van Van der Vaart. „Doodzonde voor Ajax. Hij had heel veel voor onze club kunnen betekenen", sprak 'Mister Ajax' gisteren naar aanleiding van het nieuws. laatste speelronde tegen Manchester City (2-0). Koeman oogstte in zijn eerste seizoen in Enge land veel lof. Newcastle United redt zich op het nippertje Newcastle United heeft zich op het nippertje ge handhaafd in de Premier League. De Nederlands getinte ploeg van mana ger John Carver boekte op de slotdag dan einde lijk weer een zege, tegen West Ham United: 2-0. Bij de 'Magpies' stonden doelman Tim Krul, Da- ryl Janmaat en Vurnon Anita in de basis. Siem de Jong bleef op St. Ja mes' Park aan de kant. Janmaat werd na afloop door de supporters ver kozen tot speler van het seizoen. Izquierdo schiet Club Brugge naar voorronde CL Club Brugge heeft zich verzekerd van een plek in de voorrondes van de Champions League voor komend seizoen. Dat dankte Brugge aan de nipte zege op Kortrijk: 1-0 door een doelpunt van José Izquierdo. Club eindigt daardoor als tweede achter kampioen AA Gent. Anderlecht en Standard Luik moeten ge noegen nemen met een plek in de Europa Lea gue. Charleroi en KV Mechelen vechten vol gende week om het laatste Europese ticket. G' Europa-Park, Duitsland 4 dagen va. €239 Vraag 01/uze gratis, brochure aavc\ 1 effeweg.nl www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 door Wietse Dijkstra STUTTGART. Huub Stevens kan in Duitsland niet meer stuk nu hij VfB Stuttgart opnieuw voor degradatie heeft behoed. Voor de 61-jarige Limburger, na zijn geslaagde missie als 'redder van de eeuw' vertrok ken bij de Schwaben, is het wach ten op een nieuwe klus. Dat hij al weer wordt gelinkt aan zijn oude club Schalke 04 zegt veel over zijn status in de Bundesliga. SC Paderborn fB Stuttgart Huub Stevens, VfB Stuttgart VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL SEVILLA. Real Betis eindigde vorig seizoen onderaan in de Priméra Divi sion, maar door een 3-0 zege op Alcorcón heeft de club uit Sevilla zich verzekerd van een terugkeer op het hoogste Spaanse niveau, foto EPA Southampton-coach Ronald Koeman foto AFP VOETBAL VOETBAL G' MovieparkGermany 3dagenva.€i39 Verblijf in een 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt In Movie Park Germany worden grote bioscoopfilms werkelijkheid! G Tropical Islands 3/4 dagen va. €139 Verblijf in een tent in Tropical Islands o.b.v. logies en ontbijt Ontdek de tropische verrassing van Duitsland,Tropical Islands! Parijs inclusief 3/4 dagen va. 179 1 of 2 dag(en) Disneyland® Paris Verblijf in een 2*hotel o.b.v. logies en ontbijt Beleefde sprookjes uit uw kindertijd in het Disneyland® Park en bezoek het Walt Disney Studios® Park! Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Europa-park is uitgeroepen tot beste attractiepark van Europa en tweede beste attractiepark ter wereld! Ga mee en ontdek het zelf! 1 1 - cc Z) X u O cc 0O cc 1 Jaarlijks meer dan 1 AL VANAF 1 tevreden 1 1 vakantiegangers! 1 Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 4^5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20