Max Verstappen, toonbeeld van Efteling wil groter, buren in verzet Vakantie over door apenbeet WD wil hoge kiesdrempel Khlil V i! Meer nieuws in de PZC I extra dagelijkse bijlage Kras Kortingsdagen Onderhandelen over de kabinetsformatie wordt een stuk simpeler, als de Kamer alleen maar grote fracties telt. DEN HAAG. WD-partijvoorzitter Henry Keizer vindt dat er een kies drempel moet worden ingesteld bij Tweede Kamerverkiezingen. Keizer maakt zich zorgen over de regeerbaarheid van Nederland nu de politiek steeds meer ver splintert. Dat zegt hij in een inter view in deze krant. De fractievoorzitters van de Eerste Kamer vergaderen vandaag in het geheim over een voorstel van WD-senaatsfractievoorzitter Loek Hermans om een opdracht te formuleren voor een staatscom missie die kijkt naar de werking van de democratie. Hermans sjort al een halfjaar om voldoende steun te krijgen voor zijn voorstel. Partijvoorzitter Keizer: „Er komt een staatscommissie die kijkt naar de Eerste Kamer en naar de kiesdrempel. Het is geen waanzinnig idee om eens goed te onderzoeken wat dat zou beteke nen." De Tweede Kamer telt door af splitsingen en het ontbreken van een kiesdrempel nu zeventien fracties. Door het instellen van een kiesdrempel zullen minder partijen erin slagen in het parle ment te komen. Dat is goed voor de middelgrote en grotere par tijen, die dan meer zetels kunnen winnen. Een kabinetsformatie wordt dan makkelijker. Keizer: „Ik constateer dat als je niet oppast zes, zeven partijen no dig hebt om een regering te vor men. Dat wordt wel heel erg inge wikkeld. In andere landen bestaat er ook een kiesdrempel.Het is voor mij een optie." Buiten Neder land snappen ze ons stelsel niet al tijd, stelt Keizer. „Ik ga met trots naar het buitenland om te vertel len dat wij de kleinste grootste re geringspartij zijn ter wereld. Dat wordt niet altijd begrepen." Leden van de Provinciale Sta ten kiezen overigens vandaag wie er in de Eerste Kamer komt. De nieuwe senaat wordt op 9 juni geïnstalleerd. [jTwjHI Hk - Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977»™ Glashandel MELIESTE Al 76 jaar staan we voor u klaar! Vanaf vandaag een meer uitleg op pagina's 16-17 In Hart&Ziel Nieuwe preutsheid Doucht uw kind ook in een showershort? Zo doen Roderik Voorhoeve en Els Bruggink uit Middelburg dat Een interview over gezondheid, opvoeding gelukkig zijn SPORT 22 23 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 26 mei 2015 <1 ff Wolken 257e jaargang nr. 121 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 enwatzon ZEELAND 2 3 'Splinters uit Kamer* door Jan Hoedeman Lees interview met Henry Keizer op pagina 12 en 13 a Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden VLISSINGEN Vannacht is een ver nieuwde PZC van de persen gerold. De krant is voortaan dagelijks dik ker. Met meer nieuws. De presenta tie van de verhalen is verbeterd. De belangrijkste Zeeuwse verhalen staan voorin, naast het nieuws uit binnen- en buitenland. Daar vindt u ook de vertrouwde columnisten. En natuurlijk is er het dagelijkse katern Zeeland met al het nieuws uit de provincie en met de Zeeuwse sport verhalen. Het nieuws is in het Zeeuwse deel van de krant beter ge rangschikt. Eerst de opvallende ver halen uit de verschillende regio's. Op die eerste pagina's is ook ruim te voor berichten uit alle gemeen ten en streken. Daarna komt het nieuws per gebied. De bijlagen van de PZC zijn ook nieuw. Ze beschrij ven wat mensen beweegt. Wat gaat er om in hun hart, in hun portemon nee? Hoe wonen ze, hoe werken ze, waar gaan ze uit? Dat staat in Hart Ziel, Geld Goed, Uit Thuis, Binnen Buiten. Ook komt de PZC elk weekeinde met een magazine. Arie Leen Kroon Hoofdredacteur Anno 1939 www.meliesteglas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1