Schol werpt de speer het verst 3 De Feyter slaat gat van vier procent deel van de ontsnappingen betrok ken en slaagde met verve in zijn bergtrui-missie. Maar daar hield het nog niet bij op. Bij het beklim men van de Leberg in de laatste ronde, op minder dan vijftien kilo meter van de finish, sprong hij op nieuw weg. Hij kreeg drie man met zich mee, onder wie de sterk rijdende Jarno Mobach uit Philip pine en diens landgenoot Bob Olieslagers. Het viertal had de tred er goed inzitten en begon te geloven in de etappezege. Die hoop werd in realiteit omgezet toen het kwartet op een kilome ter voor de meet nog steeds een halve minuut voorsprong had. „Olieslagers ging de sprint aan en ik kon eigenlijk niet in zijn wiel komen", beschreef Lam- brecht het eerste deel van de eindsprint. „Vlak voor de finish viel hij stil, toen heb ik alles gege ven en ben ik er toch nog over heen gekomen. Ik had het niet meer verwacht, maar ben er niet minder blij om." Mobach kon dat gevecht alleen maar aanschouwen en werd vier de. „Gegokt en verloren", zei hij nadien. „Op de Paddestraat (in de laatste kilometers) heb ik veel op kop gereden met het idee: eens kijken wie er dan nog overheen komt." Uiteindelijk waren dat al le drie zijn medevluchters, maar dat drukte de pret niet voor de renner van Willebrord Wil Voor uit: „Ik ben hier zeker tevreden mee." In het eindklassement werd de Zeeuws-Vlaming 21e, waarmee hij de prestatie van 'Pa' dus niet overtrof. De drie andere Zeeuwen, Maurits de Waal, Vince Geijs en Jens Voet, reden de wed strijd niet uit. Kanter bolde in het peloton over de streep en daarmee was de vijfde Duitse eindoverwinning in de historie van de Junioren Drie daagse een feit. Op het podium werd hij geflankeerd door de Zwitser Mario Spengler en de Brit Matthew Bostock. „Ik had vooraf op de eindzege gehoopt, maar dat het dan ook lukt is heel mooi", jubelde Kanter. „De erva ring van vorig jaar heeft daar ook zeker aan bijgedragen." 'Degenkolb is heel veelzijdig. Een type renner als hij zou ik graag worden' gus) is inmiddels A-junior en won die categorie door de speer 40 meter en 33 centimeter ver te gooien. Niels Kleijwegt (Hellas) prik te in zijn tweede wedstrijd van het seizoen meteen een afstand van 53 meter en 77 cenimeter in het gras, goed voor de overwin ning. Kleijwegt werd op ruime afstand (46.17 meter) gevolgd door Patrick Elfrink van AV'56 en Jordy Engelaar (Wielingen) met 29.87 meter. Op kogelstoten was Marieke Riemens (AV'56) de sterkste met twaalf meter en 93 centimeter. Tweede werd Linda Prop (Spa- do) en derde Vera Wisse, die in middels is overgestapt naar AAC in Amsterdam om aan sterke competitiewedstrijden te kun nen deelnemen. Op de discus pakte Wisse het zilver met 35 me ter en 34 centimeter, ruim vier meter achter winnares Linda Prop, maar voor Marieke Rie mens. Op de sprint was Genaro Bis- wane (Dynamica) de snelste in 11.95. De atleet was niet tevreden gezien zijn pr van 11.59. Chiel bij de Vaate (Delta Sport) gaf op de tweede plaats slechts één tiende van een seconde toe. Op de 400 meter waren de rollen omge draaid. Bij de Vaate won in 62.69, op zeven seconden gevold door Biswane. Ruud Louter (RKHAV) boekte zeges op de 100 meter, versprin gen en kogel bij de jongens C. De 1500 meter was een leuk slotstuk, waarbij Wouter Ver- straate (Dynamica) lang bij Ron nie Overgaauw (Dynamica) kon blijven. Maikel Peeman (Flakkee) had zijn dag niet en verloor vrij snel terrein. In de laatste 300 me ter moest Verstraate zijn clubge noot Overgaauw laten gaan. „Ik keek nog even achterom om te zien of Verstraate niet voorbij kwam, maar dat viel mee", aldus Overgaauw. Hij klokte 4.12.71, net iets boven de geplande tijd van onder de 4.10. „Waarschijnlijk nog wat vermoeid van de ZLM- Don-loop vrijdag in Middel burg", liet hij berustend weten. Verstraate kwam uit op 4.16.46. Peeman was als B-junior met 4.19.72 goed voor de derde plaats overall. Met het opnieuw opstarten van deze Pinksterwedstrijden werd een traditie van zeker vijf tig jaar in ere hersteld. Gisteren was de deelname, met een kleine honderd deelnemers, weliswaar wat minder dan bij de voorgaan de edities, maar met het nieuwe clubhuis van RKHAV op de ach tergrond hebben de Pinksterwed strijden op de Piet Vonckbaan ze ker weer toekomst. Met Ilse de Feijter op haar rug liep de tienjarige merrie Aimee mooi bergopwaarts, attent draven de, fraaie wissels en stoer verrui mend naar de megascore van 70.29 procent. De Axelse combina tie sloeg daarmee een gat van bijna vier procent met Anneke de Booij uit Kloosterzande in het za del van de ruin Orviel. Ilse de Feyter: „Ik heb dit paard als veulen gekocht en zelf opge leid. Ik train bij Emmy Bouthoorn en Anemiek Picavet. Zij vormen een fijn koppel. Emmy houdt je scherp en heeft altijd vernieuwen de trucjes. Annemiek besteed alle aandacht aan de basis, houding en zit en het ontspanning. En daar pluk ik de vruchten van. De eerste proef liep Aimee super. Voor ap- puyeren en uitgestrekte gangen scoorde ze hoge punten. In de tweede proef werd Aimee een beetje afgeleid door haar vriendje van stal. Maar ik ben dik tevreden. Dit is pas mijn derde wedstrijd in Z en ik heb nu al acht winstpun ten. En je kunt merken dat er nog meer in zit." In de tweede proef bleken An neke de Booij en Iske Sykes uit Hoek aan elkaar gewaagd. Met de score van 63,23 procent hielden de rivalen de balans in evenwicht. Dankzij de beslissende onderde len, het gereden zijn in het alge meen en effect van de hulpen, trok Anneke de Booij de overwin ning naar zich toe. „Met deze tweede plaats ben ik superblij. Di Saronno bleef er de hele proef aan trekken, mooi con stant ontspannen lopen en scoor de ruime voldoendes", vertelt Ys- ke Sykes. Golden Girl deed onder het za del van Petra Verschueren haar naam eer aan. Met de score van 69,33 procent liep de met veel takt en regelmaat bewegende merrie in de eerste proef van Li met een straatlente voorsprong naar de overwinning. Het verschil met de Axelse Kim den Beer en de merrie Cintia bedroeg exact zeven pro cent. Met een foutloze rit was Colin- da Cornelisse uit Vogelwaarde met de ruin Chicago de beste in de klasse L springen. De Axelse Amber van Aken ein digde met de Singapore-afstamme- ling Emotion op de tweede (o/43-59) plaats. Max Kanter, winnaar Driedaagse B-junior Maikel Peeman was met 4.19.72 derde overall op de 1500 meter door Lucien Roelandt AXEL. De jury zag gisteren in Axel in de dressuur veel combinaties voorbij komen die zij met veel pun ten beloonde. Ilse de Feyter liep in de warmloopronde van Z1 met de merrie Aimee naar een afgeteken de overwinning. Anneke de Booij was met de ruin Orviel in de her kansing nipt de beste. 69,33 Golden Girl deed onder het zadel van Petra Verschueren haar naam eer aan. Met de score van 69,33 procent liep de merrie in de eerste proef van L1 naar de overwinning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 114