Derde beker op rij voor AEJ 3+ Bezorger in bezit van Eerste weekeinde ZK Zwemmen SPORT 13 Het buitenbad van Axel is het decor voor het eerste weekeinde van het ZK zwemmen. De Kam wint eventing WK-primeur Van de Ven Duo Hamers en Lammerts wint Duinkerke is snelste in sprint CADZAND e.o. AXEL. Bij de Zeeuwse Zomerkam- pioenschappen zwemmen in het 50 meter-buitenbad van Axel is het eerste deel van het program ma dit weekeinde gezwommen. Bij de heren ging de Zeeuwse titel op de 400 meter vrije slag naar Noa Eversdijk (DZK). Hij bleef ploeggenoot Kalle van Ge- mert en Angelo De Meyer (De Bruinvis) ruim voor. De 100 me ter vlinderslag was een prooi voor Joeri van Wallenburg (DZK) die Bas van Houwelingen (De Schelde) met minimaal verschil wist voor te blijven. Cas van Vor- stenbos (De Schelde) eiste de bronzen plak voor zich op. Diego De Meyer (De Bruinvis) was in een jongere leeftijdsklasse de snelste van de dag op de 100 meter vlinderslag, en herhaalde dat op de 100 meter schoolslag. Bas van Houwelingen was de sterkste op de 200 meter rugslag, voor Diego De Meyer, en Pablo Mol (DZK). Mol was niet in de snelste serie gestart, maar pakte verrassend het brons. Bas van Houwelingen pakte op de 100 meter schoolslag zijn twee de Zeeuwse titel, Alex Eversdijk en Angelo De Meyer tikten vlak na hem aan. Op de 200 meter schoolslag zag Diego De Meyer een goed weekeinde bekroond worden met de Zeeuwse titel. Kal le van Gemert (DZK) en Alex Eversdijk (De Bruinvis) volgden op gepaste afstand, op de 4x100 wisselslag pakte de ploeg van DZK (Phillip van Moll, Joeri van Wallenburg, Kalle van Gemert en Jeroen Aerssens) de Zeeuwse ti tel. Zilver was er voor de ploeg van De Bruinvis voor De Schelde die met brons genoegen moest ne men. De 4x100 vrije slag was ook voor DZK, ditmaal in de samen stelling Noa Eversdijk, Ruden de Ridder, Thijmen Visser en Pablo Mol. De Schelde werd hier twee de, en De Bruinvis derde. Bij de vrouwen ging de Zeeuw se titel op de 200 meter rugslag naar Nikita van den Ouden (DZK). Op het podium kreeg ze haar ploegmaatjes Laura Nieuw- land en Kirsten Walraven naast zich voor zilver en brons. Op de 200 meter schoolslag was het een spannende race tussen Nikita van den Ouden, die na 100 meter een lichte voorsprong had genomen, en Manon Kloosterman (De Bevel anders). Een sterke laatste baan van Manon Kloosterman bracht beide dames naast elkaar, en er leek geen verschil bij het aantik ken. De scheidsrechter oordeelde dat Nikita van den Ouden het snelst was, en daarmee schreef ze haar tweede Zeeuwse titel van dit weekeinde op haar naam. Emke Erpelinck van De Honte mocht hier het brons ophalen. Op de 100 meter schoolslag mocht Emke Erpelinck de hoog ste trede van het podium betre den, Kelly Bergez en Simone de Rijcke (beiden van ZC Koewacht) kregen zilver en brons. Manon Ae rssens (DZK) was op de 100 me ter schoolslag in een jongere leef tijdsklasse de allersnelste van de dag. Op de 400 meter vrij was Laura Nieuwland overtuigend de winnaar, in een Zeeuws record voor vijftienjarigen bleef ze Simo ne de Rijcke en Nikita van den Ouden voor. Op de toom vlinder slag ging de Zeeuwse titel naar Iris Erpelinck van De Honte, voor Jacqueline Boonman en Monique Lindenberg van De Bevelanders. De estafette 4x100 vrij werd overtuigend gewonnen door DZK (Manon Aerssens, Nikita van den Ouden, Laura Nieuwland en Kir sten Walraven), De Bevelanders pakte zilver, en De Honte brons. De 4x100 wisselslag ging ook naar DZK (Kirsten Walraven, Celi ne Brink, Laura Nieuwland en Ni kita van den Ouden), De Bevelan ders kort erachter pakte zilver, De Honte opnieuw brons. Zaterdag startte de wedstrijd in een fris en regenachtig decor, waardoor de wedstrijdomstandig heden zwaarder waren dan ge bruikelijk. Op maandag waren de omstandigheden met een flauw zonnetje erbij iets minder zwaar. Marcelle de Kam heeft met de ne genjarige ruin Belly in Maasber gen de internationale eventing CIC* gewonnen. Het was voor het eerst dat 37-jarige amazone uit Domburg in haar lange carrière de hoogste plaats van het erepodium op een internationale wedstrijd mocht betreden. De Walcherse combinatie nam in het eerste on derdeel, de dressuur, de leiding en stond die niet meer af. De Kam was zeer tevreden. „Belly liep in de dressuur beter dan hij ooit ge daan heeft. Bleef in het springen foutloos. In de cross ging hij per fect." Voor de eerste keer finishte motor crossster Nancy van de Ven uit Vli- singen op het podium bij een WK-wedstrijd. In de Grand Prix van Engeland werd ze derde. Ze klom daardoor tevens naar de der de plaats in de WK-stand. In Mat- terley Basin vocht ze een verbeten duel uit met Nathalie Kane, waar ze winnend uitkwam. Komend weekeinde is de vierde Grand Prix in het Franse Vil- las-Sous-Ecot. De laatste twee vin den plaats in Duitsland (21 juni) en Tsjechië (26 juli). De Frangaise Livia Lancelot leidt in het kam pioenschap, met 45 punten voor sprong op Van de Ven. Het duovolleybaltoernooi in Sas van Gent is bij de mannen gewon nen door Joost Lammerts van De Sterre en Maarten Hamers van Triade/VCT. Het tweetal was in de finale te sterk voor Stef Linssen en Jonas Fransen van De Sterre. Die moesten in de extra tijd bui gen voor Lammerts/Hamers: 24-22. Bij de vrouwen verloren de young sters Kiara Blommaert en Maaike Geene met 22-20 van hun clubgeno ten Kim de Booy en Heidie Baert. Bij de gemengde teams ging de winst naar het Belgische koppel Julie Dhaene/Pieter Coupillie. De afwachtingswedstrijd van de Internationale Juniorendriedaagse van Axel is bij de ID-renners zater dag gewonnen door Joannathan Duinkerke. Na een spannend verlopen wed strijd was het de Goese coureur die in een spurt de rest van de kop groep versloeg. Duinkerke was sneller dan Dave Mertens uit Oudenbosch die tweede werd. Ook bij de vrouwen was er een Zeeuwse overwinning: Irma van Duyn uit Schoondijke kende een zwakke start maar wist uiteinde lijk toch nog op te rukken naar de eerste plaats. Tonnie Hoogstraate uit Terneuzen werd achtste. Na eerder het wereldrecord teamgemiddelde te hebben verbe terd, stond het winnen van de be ker bovenaan het wensenlijstje van teamcaptain Jan Kikken en zijn team. Dat doel werd op over tuigende wijze bereikt. Eerst werd de kruisfinale tegen MCR/De Uitspanning uit Baren- drecht met 8-0 en 12-1 in sets ge wonnen. Jean Paul de Bruijn moest als enige een setje afstaan aan Sander Jonen en won met 3-1. In de finale tegen Press- plate/Machielsen.fa was met na me Dick Jaspers superieur. Hij won met 3-0 van Peter Ceule- mans en noteerde een moyenne van 3.462. Caudron won ook met 3-0 (van Roland Forthomme). Omdat Eddy Merckx al met 2-1 leidde tegen Barry van Beers en Jean Paul de Bruijn met 2-0 tegen Raymon Groot, werd de wedstrijd afgebroken, omdat AEJ/Dallinga niet meer was in te halen. Voor de derde keer op rij ging de beker met de grote oren naar Sluiskil. Jan Kikken: „Hier ben ik trots op. En ook op 'mijn jon gens', dat ze ondanks de finan ciële perikelen zich zo hebben ge focust op deze bekerstrijd. Vanaf nu gaan we voor ons derde doel: de play-offs voor het kampioen schap in de eredivisie. Volgend weekeinde komt er de strijd om de coupe d'Europe (het vierde doel) tussendoor om een week la ter voor de landstitel te gaan." Ripa Reclycling/Pearle uit Sas van Gent vloog na de poulefase uit het toernooi maar voor Jens van Dam klopte verrassend Eddy Merckx met 2-1 en 1.720 gemid deld en Jeffrey Jorissen van BC Jo- rissen met 2-1 en 2.105. OPZOEK weGeNeR Media DINSDAG 26 MEI 2015 Frisse start in Axels zwemwater door Leo van de Ouden Nikita van den Ouden op weg naar het Zeeuwse kampioenschap op de 200 meter schoolslag, foto Peter Nicolai MAASBERGEN MATTERLEY BASIN SAS VAN GENT AXEL door Joop van den Oudenhoven RIJSBERGEN. De driebanders van AEJ/Dallinga zijn, door een sublie me slotfase van de bekerfinale, er in geslaagd de beker te behouden. Dick Jaspers won met 3-0 van Peter Ceulemans met een moyenne van 3.462 De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen op de route Cadzand, Groede, Retranchement. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de PZC levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met Karin Thilleman telefoon: 06-20727279 www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 112