Luctor'88 in finale nacompetitie tegen Biervliet SPORT 9 Seizoen van Steen hardhandig tot einde gebracht: 8-1-verlies Wéér Van Eijsden en Van Oord Voorsprong wordt in verlenging nog uit handen gegeven, na strafschoppenreeks degradeert ploeg naar de vierde klasse. Steen heeft op niet mis te versta ne wijze afstand moeten doen van de promotiewens. De vier deklasser verloor het tweede duel met SC Gastel gisteren met 8-1. Steen had vooraf nog kleine hoop dat het de i-o-thuisneder- laag zou kunnen wegpoetsen, maar die hoop vervloog al kort na het begin. Na amper zes minu ten opende Koen de Vries voor SC Gastel de score en nog geen minuut later zorgde Sjoerd van den Eijnden voor 2-0. Die achter stand verlamde Steen, dat daar na geen moment zichzelf meer was. Halverwege was het al 4-0, Kenneth Triest benutte bij 5-0 een strafschop voor Steen, maar SC Gastel toonde geen clemen tie. In de finale speelt Gastel te gen RCS dat RBC verraste (1-4). CPC Vlissingen blijft tweedeklasser GPC Vlissingen blijft in de twee de klasse. Na een 1-1-gelijkspel in eigen huis verloor de ploeg van trainer Karl Vergouwen za terdag met 4-1 bij GDC. Na de omstreden 2-0, die gepaard ging met een overtreding op GPC-doelman Max Leijer, werd het kort na rust 2-1 uit een straf schop van Jesper de Vlieger. De alles-of-nietspoging van GPC strandde met twee tegengoals. MZC'11 mag naar Heerjansdam MZC'n heeft door een 3-3-gelijk- spel tegen De Zwerver de twee de ronde van de play-offs voor een plek in de eerste klasse zater dagvoetbal bereikt. De heenwed strijd in Kinderdijk was al geëin digd in een 4-2-winst voor de Zierikzeeënaren. Heerjansdam is de laatste horde op weg naar de eerste klasse. Komende zaterdag speelt MZC'n uit, op 6 juni volgt de beslissende thuiswedstrijd. Heerjansdam-Zaamslag PHILIPPINE Philippine-Luctor'88 was gisteren een nacompetitie- duel zoals een nacompetitieduel behoort te zijn. Na de 2-2 van een week eerder in Heinkenszand schoot het op Zeeuws-Vlaamse bo dem alle kanten op. De thuisploeg dwong met de 1-1 een verlenging af, kwam daarin dankzij Maarten van Hecke op een 3-1-voorsprong en leek de buit binnen te hebben. Nog geen half uur later stapten de spelers van Luctor'88 alsnog als winnaars het veld af en was Philip pine weer vierdeklasser. De zinderende ontknoping zorgde voor pijn in het kamp van Philippine. De club zat de afgelo pen jaren in de lift, zette een bete re organisatie neer en wilde graag stappen blijven zetten. Het werd tot veler treurnis een stap achter uit. Eind maart maakte trainer Henk Ottens plaats voor Kenny Verhoene, die maar één opdracht meekreeg: Philippine in de derde klasse houden. De trainer die met Hoek ook nog tegen degradatie uit de topklasse strijdt, slaagde daar niet in. Verhoene moet vooral gefrus treerd zijn geraakt van de manier waarop Philippine vaak verdedig de. Het was naïef en onrustig, in veel gevallen ook als gevolg van een gebrek aan kwaliteit. Veel spe lers bij Philippine kunnen het met hun mond en handen prima uitleggen, maar komen met hun voeten tekort. In defensief opzicht rammelde het aan alle kanten. Luctor'88 profiteerde er opti maal van, toen de ploeg al uitge teld in de touwen leek te hangen. Een uur lang had de formatie van trainer Nels Rijvers een ongeken de drive laten zien, die vlak voor rust een treffer van topscorer Rut- ger van Rossum opleverde. De spits viel een week eerder nog uit tegen Philippine, maar was klaar gestoomd voor de return. „Ik ben afgelopen week een keer of vijf be handeld", zei Van Rossum. „Het heeft geholpen. Vandaag moest ik het rustig opbouwen en heb ik het 120 minuten volgehouden." Voor Luctor'88 wacht nu een dubbele confrontatie met Bier- I<ARAI<TERISTIEI< vliet, de winnaar promoveert naar de derde klasse. Van Rossum: „In 2015 hebben we nog geen wed strijd verloren. We moeten Bier vliet nu ook verslaan." In Philippine had eigenlijk nie mand rekening gehouden met een degradatie. Eén van de bestuursle den had zelfs al een lijntje uitge gooid naar Biervliet om de eerste finalewedstrijd op zaterdagavond te spelen. Dat duel komt er niet, omdat Philippine een riant ogen de voorsprong nog verspeelde. Maarten van Hecke, die met zijn 1-1 een verlenging had afgedwon gen, scoorde in het eerste extra kwartier nog twee keer en zette de thuisploeg op 3-1. Luctor'88 toonde echter veerkracht en kwam via Barry Olierhoek (straf schop) en Bart Lijmbach nog langszij (3-3). In de strafschoppenserie miste Lunven Vermeer namens Philippi ne de eerste. Ondanks een pijnlijk dijbeen stopte doelman Ron Tem pelaars daarna de inzetten van Ru ben van der Meulen en Kevin Nie- len. Sander Boonman schoot Luc tor'88 vervolgens naar de volgen de ronde. Voor topscorer Van Hecke was het door de nederlaag ineens zijn laatste duel voor Philippine. De spits speelt volgend seizoen voor Terneuzense Boys. „Het loopt het hele seizoen al stroef', keek Van Hecke terug. „Die 3-1 hadden we natuurlijk vast moeten houden. In dividueel hebben we goede spe lers, maar ook vandaag hebben we als team veel te weinig gebracht." Hij sloeg de spijker op zijn kop, want met de teamspirit die Luctor gistermiddag liet zien had Philip pine het waarschijnlijk wél gered. KNAC CARA' DINSDAG 26 MEI 2015 Sport I sport@pzc.nl OUD-GASTEL VOGELWAARDE. René van Eijsden en Jesse van Oord herhaalden op het beachvoetvolleytoernooi het succes van vorig jaar. Het duo was in de finale te sterk voor Jochen van Gestel en Gillian Veestraeten. Ludwig Kalisvaart en Anrico van Hecke wonnen de prestigestrijd om de derde plaats van Robin Mac Taggart en Jeroen Claessens. foto Peter Nicolai EETHEN ZIERIKZEE HEERJANSDAM Einde verhaal voor Zaamslag Zaamslag is er niet in geslaagd om uitzicht te houden op een plek in de eerste klas se van het zaterdag voetbal. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel ver loor in Heerjansdam met 3-2. Vorige week verloor Zaam slag op eigen veld al met 5-2 en dus komt de ploeg ook vol gend seizoen uit in de tweede klasse. „We hadden niet de illusie dat we het hier nog zouden gaan pakken, maar I we gingen er echt nog wel voor. We hebben vol op de aanval gespeeld", al dus Van den Hemel (foto). Zaamslag startte met drie ver dedigers en vier mid denvelders. Het lever de via Juriën Dam een eerste grote mo gelijkheid op, maar daarna kreeg eerste klasser Heerjansdam twee levensgrote kan sen. Roel Peters zorg de voor de 1-0, maar via Peter 'Puck' Diele- man kwam Zaamslag langszij. Door een treffer van Dennis Bergman ging Zaam slag echter alsnog met een achterstand de rust in. Uit een strafschop bracht Jor- dy Bakker de Zeeuws-Vlamingen na de hervatting weer op gelijke hoog te. Van den Hemel: „Daarna hadden we nog op voorsprong kunnen komen." Dat gebeurde niet, waar na Umut Takac het duel besliste: 3-2. Luctor-aanvaller Jeroen Kedde speelt de bal langs de doelman van Philippine, Jules Delzenne. De inzet zou vlak voor de lijn worden gekeerd door Mathieu Kreuze (niet zichtbaar), foto Peter Nicolai Naïef Philippine zakt door het ijs door Barry van der Hooft Philippine-Luctor'88 3-3 na verlen ging (0-1,1-1, 3-1, 3-3), Luctor'88 wint na strafschoppen. 37. Rutger van Rossum 0-1, 78. Maarten van Hecke 1-1,97. Maarten van Hecke 2-1,105. Maarten van Hecke 3-1 (strafschop), 107. Barry Olierhoek 3-2 (strafschop), 112. Bart Lijm- bach 3-3. Scheidsrechter: L.J. Uit- terhoeve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Ruben van der Meulen, Ma thieu Kreuze, Stephan van de Boor (Philippine), Jeroen van Zee en Janick Rentmeester (Luc tor'88). Aantal toeschouwers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 108