Plan getijdenbad in Cadzand-Bad wekt verbazing Discussie over jaarrond openen minicampings Wel op je woorden letten! Man op straat beroofd Dorp van Lego in Aardenburg 6 ZEEUWS-VLAANDEREN DE BLOKJESHUT B en W vragen de Sluise ge meenteraad om ruim twee ton be schikbaar te stellen om de badsta- tus van Cadzand-Bad verder vorm te geven. Dat bedrag wordt overi gens voor het grootste deel via werkuren van ambtenaren inge zet, en niet in geld. Ondernemers leggen ook drie ton in. Vervolgens zou een aanvraag voor Europese subsidie gedaan kunnen worden, waarmee het totaalbedrag verdub beld kan worden naar 1 miljoen euro. De helft daarvan zou gestoken kunnen worden in de totstandko ming van een getijdenbad, staat in het voorstel van B en W. Dat is een afgebakend gedeelte van het strand dat bij eb onder water blijft staan. Bij vloed overstroomt het, waarmee het water in het bad ver verst wordt. Een aantal raadsleden had on langs in een commissievergade ring geen goed woord over voor dat idee. „Van alle vreemde, slech te, absurde en idiote plannen die ik in mijn politieke loopbaan voor bij heb zien komen, staat deze in de top-3", smaalde Robert Evers (PvdA). En Wim Huigh (D66) sprak alvast zijn afschuw uit over de 'megalomane, afzichtelijke be tonnen bak' die op het strand zou verrijzen. Andere commissieleden wilden zo ver niet gaan en wach ten eerst een presentatie met af beeldingen af voordat ze oordelen. Wethouder Peter Ploegaert be nadrukte dat het bad maar een voorbeeld is van wat er met het geld zou kunnen gebeuren. „Toen we voor Cadzand-Bad de badsta- tus verdienden, hebben we een rij tje speerpunten gemaakt. Met dit geld willen we Cadzand-Bad op de kaart te zetten als badplaats. Dat zou met een getijdenbad kun nen: ondernemers zien dat wel zit ten. Maar als u als raad iets anders wil, kan daar natuurlijk over ge praat worden." Nu dit voorstel verwerpen om dat het getijdenbad raadsleden niet aanstaat, zou betekenen dat de financiering van het hele bad- statusplan in gevaar komt, waar schuwde Ploegaert. „Als u hier mee instemt, betekent dit dat we stappen kunnen zetten om de bad- status van Cadzand-Bad invulling te geven. Niet meer en niet min der." De gemeenteraad besluit donderdag over het voorstel. EEDE. Maar liefst tweeëntwintig stoere trekpaarden deden zondag mee aan de jaarlijkse paardentrek in Eede. „Trekpaarden zijn mooi, sterk en slim", wist Ludo van Graefsche- pe, die als 'Djeejenaar' een thuis wedstrijd trok, te vertellen. „Soms zijn ze gehaaider dan we denken, maar als ze er zin in hebben, doen ze hun uiterste best." Het trekken gebeurde onder luid geroep van de menners. „Ze moeten wél een beetje op hun woorden letten", waarschuwde de 82-jarige scheidsrechter Levin Nijssen. „Ik ben streng maar recht vaardig. De deelnemers laten zich in hun enthousiasme wel eens meeslepen. Schelden en slaan is uit den boze." Nijssen, die met spreekstalmeester Mark van de Vij ver al jaren een 'gouden duo' vormt, hoefde niet in te grijpen. Winnaar werd Louis Linten uit het Belgische Mol, met Nestor. Zij trokken 1500 kilo over 15,6 meter. Tweede werd Mare Goossens uit Halle met het paard Cyriel. Dat duo trok eveneens 1500 kilo, maar slechts over één meter. De boerderijcampings, die maximaal 25 plaatsen hebben, moeten nu nog dicht tussen 1 ja nuari en 15 maart. B en W Sluis willen dat zo houden. Dat is on wenselijk, vindt Christianne de Maertelaere van de Vekabo, de koepel van boerderijcampings. Ze sprak eerder deze maand in tijdens een commissievergade ring van de Sluise gemeenteraad. De Maertelaere wees erop dat het sluiten van de campings kos ten met zich meebrengt. Boven dien jaagt de sluiting toeristen de gemeente uit. „Ik moet men- TERNEUZEN. Een 34-jarige Ter- neuzenaar is zondagochtend op de Guido Gezellestraat in zijn woonplaats mishandeld en be roofd door twee mannen. Het slachtoffer werd rond 5 uur tus sen de Alvarezlaan en de Fre- derik van Eedenstraat tot stop pen gedwongen door twee voet- sen nu regelmatig wegsturen. Die zoeken dan vaak campings buiten onze gemeente op. Dat kan toch niet de bedoeling zijn." Arthur van Disseldorp van de Recron (de koepel van 'gewone' campings) probeerde de raad van het tegendeel te overtuigen. „Kleinschalig kamperen voegt iets toe aan het aanbod. Een mi- nicamping moet niet net zo groot worden als een kleine, ge wone camping. Bovendien wordt het kale, winterse land schap er niet fraaier op als er op allerlei plekken plukjes caravans staan. Dat is, bot gezegd, witte schimmel." Raadsleden reageerden ver schillend. De WD, Lijst Babijn en Nieuw Gemeentebelang kie zen de kant van de Vekabo. PvdA en D66 zijn tegen een jaar ronde opening. De gemeente raad neemt donderdag een be sluit. gangers. Die sloegen hem bewus teloos en beroofden hem van zijn geld en telefoon. Het slacht offer liep meerdere verwondin gen op. De daders zijn mannen van 22 tot 25 jaar oud, met een mager postuur en tussen de 1,70 en 1,75 meter lang. De politie zoekt getuigen. door Martijn de Koning CADZAND-BAD. De aanleg van een getijdenbad op het strand van Cad zand-Bad is nog geen uitgemaakte zaak. Het is slechts één van de mo gelijke uitwerkingen om de badsta- tus die het kustdorp onlangs ver kreeg, inhoud te geven. Bovendien vindt een deel van de Sluise ge meenteraad de aanleg van zo'n voorziening een bijzonder slecht plan. AARDENBURG. Aardenburg heeft een nieuwe attractie: De Blokjeshut. Za terdag opende in openluchtzwembad Elderschans een waar Legoparadijs. Een half miljoen stukjes Lego liggen er te wachten om omgetoverd te wor den tot allerlei fantastische bouwwerken. De 10-jarige Aaron uit Eede (foto) had de primeur: hij mocht het eerste steentje leggen van wat een compleet Legodorp moet worden. De achter liggende gedachte is simpel. Bij regenachtig weer wordt niet gezwommen, maar in De Blokjeshut kunnen klanten - merendeel kinderen - dan toch te recht. „We zijn de hele winter bezig geweest om overal stukjes Lego van daan te halen", vertelt Germen Modde (rechts op de foto), voorzitter van de Stichting Recreatie Bad Elderschans. „Vooral via Marktplaats leverde dat succes op." De Blokjeshut bevindt zich in een deel van de voetbalkantine. Aan een gro te tafel kan een hele stad worden nagebouwd. Er zijn voorbeelden van be staande gebouwen, zoals de Aardenburgse Kaaipoort en de lokale kikkervij ver. De Blokjeshut is toegankelijk met een kaartje voor het zwembad. De openingstijden zijn dan ook gelijk aan die van het bad. foto Peter Nicolai door Wilma Valk door Martijn de Koning OOSTBURG. Het zal er donderdag om spannen of de gemeenteraad jaarrond kamperen op boerderij campings in de gemeente Sluis toestaat. Een deel is voor, een deel tegen en een paar fracties houden de kaarten voor de borst. .—p.-7. •i 'A. ^"-«5 wW •- *c- h ■"■'•4 'r:. r' !i Noel Suy met Lars trekt 920 kilogram op de kar. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 105