Dorpsraden pleiten voor tunnel Sloeweg CU wil dat Greenpeace storten keien staakt PIN K5TE RM ARKT tot 30% ft 66 Nieuwe naam mischien; van Fort den Haakweg naar de Fort den Haakboulevard? 32 BEVELANDEN en THOLEN HERINRICHTING WEG EN KUSTZONE 1E PINKSTERDAG Van Vrouwenpolder naar het strand moet een aantrekkelijke tocht door een nieuw ingericht gebied worden. vanaf zaterdag 23 mei DE NOBELAER 'iJ?" 4 De organisaties hebben hierover een brief geschreven aan de ge meenteraad van Borsele met een afschrift aan Provinciale Staten. Al eerder hebben de inwoners ge pleit voor een tunneltje of brug, maar dat werd afgewezen omdat het te duur zou zijn. Nu de pro vincie Zeeland alle plannen voor de verdubbeling opnieuw moet bekijken omdat het project finan cieel uit de bocht gevlogen is, zien de dorpsraden hun kans schoon om de verbinding weer aan te kaarten. „De gemeente moet nu toch weer allerlei vergunningen verlenen", zegt secretaris Griet Aarnoutse van de dorpsraad Nieuwdorp. „Het gaat om 77 miljoen euro. En zo'n tunneltje kost een miljoen, dus waar praten we over." De vei lige oversteek is belangrijk omdat veel inwoners van Nieuwdorp zijn aangewezen op de fiets. „Van lieverlee zijn allerlei voorzienin gen uit het dorp verdwenen. De pinautomaat is weg, het postkan toor is weg en er wonen hier veel bejaarden die geen auto hebben. Wij hebben het gevoel dat we straks helemaal zijn afgesloten van de buitenwereld." Bovendien is er onlangs een nieuw argument bijgekomen. De provincie Zeeland heeft geschrapt in de buslijnen. De eerste bus uit Nieuwdorp vertrekt pas om kwart voor acht en dat is te laat voor veel schoolkinderen. „Die moeten nu op de fiets naar 's-Hee- renhoek om daar de bus te ne men." Vroeger konden fietsers op vijf punten de Sloeweg oversteken. „Nu kan dat alleen bij de stoplich ten bij de Stoofweg. Nou ja, eer lijk gezegd, er is nog een brugge tje, maar dat is te steil. Iemand met een lichte sportfiets kan er over, maar iemand van 60 krijgt het rijwiel er niet overheen." makelaa Succes in huis De milieuorganisatie heeft op de Klaverbank in de Noordzee grote keien gedumpt, om bevissing on mogelijk te maken. Visnetten blij ven achter de keien hangen. „We moeten Greenpeace duidelijk ma ken dat dit niet de manier is. We kunnen beter in gesprek blijven. Deze actie levert gevaar op voor onze inwoners", licht de Schouw- se CU-fractievoorzitter Wim Dorst toe. „De motie roept ons college op om hun collega's in andere visse rijgemeenten te benaderen en in gezamenlijkheid de actie van Greenpeace af te wijzen." De Schouwse wethouder voor Visse rijzaken, Jacqueline van Burg, zegt bij voorbaat deze motie te on dersteunen. Raadslid Dorst kreeg het idee van de motie van zijn partijgenoot Au- ke Pasterkamp uit de gemeente raad van Urk. „Als door deze roe keloze daad van Greenpeace onze burgers in gevaar komen, mogen wij daar best wat over zeggen", meldt Pasterkamp in een lokaal nieuwsmedium. Staatssecretaris Sharon Dijksma van Natuur liet eerder al weten de actie van Greenpeace gevaar lijk en contraproductief te vin den. Vanuit andere Zeeuwse visserijge meenten is nog niet gereageerd op het plan van de CU in Urk en Schouwen-Duiveland. Xl7 BOULEVARD VLISSINCEN IO.OO- 17.00 UUR VROUWENPOLDER - Een forellenvij ver, stoere mannensport in een outdoorpark, een golfbaan en ho- recavoorzieningen omzomen straks de vernieuwde Fort den Haakweg die vanuit Vrouwenpol der naar de kust leidt. Het gebied rondom de Fort den Haakweg staat aan de vooravond van een complete herinrichting. Zowel de weg zelf als de land bouwgrond en natuurgebied er omheen gaan flink op de schop. Een nieuwe weg, vanaf de parallel weg langs de N57 naar de Fort den Haakweg, moet de Dorpsdijk in het dorp straks ontlasten van toeristisch verkeer. Het project vloeide voort uit het dorpsplan Vrouwenpolder. Het ge brek aan samenhang was een van de grootste problemen in het dorp. Het dorpshart hing als los zand aan elkaar. De rommelige dorps entree, verpaupering en verkeers overlast in de kern maakten een herinrichting dringend noodzake lijk. Na veel gebakkelei en jaren lange plannenmakerij werd eind 2012 de eerste stap gezet voor de grote opknapbeurt van Vrouwen polder. De Dorpsdijk en een deel van de Fort den Haakweg, tot kruispunt Noorddijk, zijn op nieuw ingericht. De Dorpsdijk kreeg tweerichtingsverkeer in een zogenoemde 'shared-space'. Alle weggebruikers gebruiken de zelfde 'ruimte', waarbij de auto slechts te gast is. De verdere herinrichting van de Fort den Haakweg en het omlig gend gebied kreeg gestalte door een hechte samenwerking tussen dorpsgemeenschap, ondernemers en gemeente. Gaandeweg het pro ces sloegen vier ondernemers de handen ineen. Zij zijn nu drager en financier van een aantal projec ten in het gebied. Voorzitter Jaap Tas van de gebieds- coalitie die zich buigt over het plan: „Uniek aan dit proces is dat zowel de dorpsgemeenschap als ondernemers zich kunnen vin den in de plannen. Het is niet de bedoeling om dorp en kustzone van elkaar te isoleren. Juist die sa menhang is de kracht van het pro ject. De samenwerking tussen de ondernemers is bijzonder. Zij ver sterken elkaar en hun plannen in het Fort den Haakgebied lopen ook in elkaar over. Het is geen con currentieslag, maar een collectie ve aanpak." Die samenwerking is overigens niet nieuw in het dorp. De diver se horecaondernemers kopen ge zamenlijk in. Dat levert hen voor deel op, maar ook de dorpsge meenschap profiteert daarvan. De premie die de ondernemers ont vangen van de groothandel, gaat ook naar activiteiten als de Vrou- wenpolderse dagen en het aanko mende driedaags kunstevene ment 'hergebruik in Vrouwenpol der' begin juni. Tas benadrukt dat Vrouwenpol der nog niet klaar is. „Zorg, cul tuur, bezinning; onderwerpen die ook nog aan bod komen. Het plan dat er nu ligt, is een raamwerk voor verdere ontwikkelingen." De Fort den Haakweg zelf krijgt meer een boulevard-uitstraling met pleintjes op de kruisingen en een verbreding. Een rode loper, uitnodigend naar het strand te gaan. Dorpsraadvoorzitter Arie van Vliet: „Die upgrading was hard nodig. Wij zijn er erg blij mee, ze ker met die nieuwe weg. Die haalt straks wat van de drukte op de Dorpsdijk af. Daar zijn nu be hoorlijk wat problemen. Het wordt een mooi gebied dat het dorp versterkt. De herinrichting van de weg, die nu wel erg rom melig en smal is, maakt er een prachtige weg van. Misschien straks een naamswijziging; van Fort den Haakweg naar Fort den Haakboulevard?" Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €49,50 door Melita Lanting NIEUWDORP - De dorpsraden van Nieuwdorp, 's-Heerenhoek, Lewe- dorp en de fietsersbond De Beve- landen proberen alsnog de handen op elkaar te krijgen voor een veili ge oversteek over de Sloeweg bij 's-Heerenhoek. Parelduikerhof 1 Middelburg 10 JAAR Speels ingedeelde woning M2makelaars.nl Gelijkvloers wonen Fijne, zonnige patio Populaire woonwijk Goed onderhouden Direct beschikbaar Scherp geprijsd 3 slaapkamers Vraagprijs 279.000,- k.k. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De ChristenUnie in de gemeente Schouwen-Duiveland roept bestuurders van visserijge meenten op het storten van keien in zee door Greenpeace af te keu ren. r Rode loper van dorpshart naar strand door Annemarie Zevenbergen Arie van Vliet, dorpsraad Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 1600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl iT ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121 www.denobelaerdomburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 130