Stapelhof lijkt van stalker verlost te zijn CU wil dat Greenpeace storten keien staakt PIN K5TE RM ARKT T» 32 SCHOUWEN-DUIVELAND HERINRICHTING WEG EN KUSTZONE -o- 1E PINKSTERDAG Van Vrouwenpolder naar het strand moet een aantrekkelijke tocht door een nieuw ingericht gebied worden. tot vanaf zaterdag 23 mei DE NOBELAER „Het is eindelijk rustig", vertelt se cretaris-penningmeester Bram Schrijver van de bewonerscom missie. „Het is nu zo'n twee we ken geleden dat de zoon van gedu peerde Laura de Bilde (55) iets van Toon hoorde. Laura zelfheeft al een hele tijd niets meer verno men." De Bilde en stalker Toon woon den samen in Stapelhof, tot zijn leugens haar te veel werden. Ze ging bij hem weg en toen begon de ellende pas echt. Hij stuurde voortdurend dreigmails en liet aan de lopende band pakketjes be zorgen op haar naam. Hij zat een paar keer vast, maar zodra hij vrij kwam was, ging het stalken voort. Niet alleen De Bilde kreeg het te verduren. Ook andere bewo ners werd lastiggevallen. Schrij ver: „Bij enkele hoekappartemen- ten bonsde hij midden in de nacht op deuren en hij heeft een schunnige brief naar een oudere dame gestuurd." Begin april zond SBS 6 het televi sieprogramma 'Stalking' uit, waar in opnamen van de 56-jarige stal ker te zien zijn. De Bilde schakel de het programma ten einde raad in toen hij haar, haar kinderen en zelfs haar kleinzoon van vier be dreigde. Volgens Schrijver werd zijn gedrag kort na de confronta tie door SBS erger. „Hij woonde toen bij zijn nieuwe vriendin. Die hoorde van de uitzending en zet te hem op straat. Toen was hij al les kwijt. Dat heeft kwaad bloed gezet." Volgens Schrijver is het heel moei lijk voor slachtoffers om iets te gen stalkers te beginnen. „Je moet alles kunnen bewijzen. Een brief met naam en toenaam is niet ge noeg. Hij wist hoe ver hij kon gaan en kwam er mee weg en on dertussen maakte hij zijn slachtof fers kapot." makelaar Succes in huis De milieuorganisatie heeft op de Klaverbank in de Noordzee grote keien gedumpt, om bevissing on mogelijk te maken. Visnetten blij ven achter de keien hangen. „We moeten Greenpeace duidelijk ma ken dat dit niet de manier is. We kunnen beter in gesprek blijven. Deze actie levert gevaar op voor onze inwoners", licht de Schouw- se CU-fractievoorzitter Wim Dorst toe. „De motie roept ons college op om hun collega's in an dere visserijgemeenten te benade ren en in gezamenlijkheid de ac tie van Greenpeace af te wijzen." De Schouwse wethouder voor Vis serijzaken, Jacqueline van Burg, zegt bij voorbaat deze motie te on dersteunen. Raadslid Dorst kreeg het idee van de motie van zijn partijgenoot Au- ke Pasterkamp uit de gemeente raad van Urk. „Als door deze roe keloze daad van Greenpeace onze burgers in gevaar komen, mogen wij daar best wat over zeggen", meldt Pasterkamp in een lokaal nieuwsmedium. Staatssecretaris Sharon Dijksma van Natuur liet eerder weten de actie van Greenpeace gevaarlijk en contraproductief te vinden. Andere Zeeuwse visserijgemeen ten hebben nog niet gereageerd op het plan van de CU in Urk en Schouwen-Duiveland. A BOULEVARD VLISSINCEN IO.OO- 17.00 UUR VROUWENPOLDER - Een forellenvij ver, stoere mannensport in een outdoorpark, een golfbaan en ho- recavoorzieningen omzomen straks de vernieuwde Fort den Haakweg die vanuit Vrouwenpol der naar de kust leidt. Het gebied rondom de Fort den Haakweg staat aan de vooravond van een complete herinrichting. Zowel de weg zelf als de land bouwgrond en natuurgebied er omheen gaan flink op de schop. Een nieuwe weg, vanaf de parallel weg langs de N57 naar de Fort den Haakweg, moet de Dorpsdijk in het dorp straks ontlasten van toeristisch verkeer. Het project vloeide voort uit het dorpsplan Vrouwenpolder. Het ge brek aan samenhang was een van de grootste problemen in het dorp. Het dorpshart hing als los zand aan elkaar. De rommelige dorps entree, verpaupering en verkeers overlast in de kern maakten een herinrichting dringend noodzake lijk. Na veel gebakkelei en jarenlange plannenmakerij werd eind 2012 de eerste stap gezet voor de grote opknapbeurt van Vrouwenpolder. De Dorpsdijk en een deel van de Fort den Haakweg, tot kruispunt Noorddijk, zijn opnieuw inge richt. De Dorpsdijk kreeg twee richtingsverkeer in een zogenoem de 'shared-space'. Alle weggebrui kers gebruiken dezelfde 'ruimte', waarbij de auto slechts te gast is. De verdere herinrichting van de Fort den Haakweg en het omlig gend gebied kreeg gestalte door een hechte samenwerking tussen dorpsgemeenschap, ondernemers en gemeente. Gaandeweg het pro ces sloegen vier ondernemers de handen ineen. Zij zijn nu drager en financier van een aantal projec ten in het gebied. Voorzitter Jaap Tas van de gebieds- coalitie die zich buigt over het plan: „Uniek aan dit proces is dat zowel de dorpsgemeenschap als ondernemers zich kunnen vin den in de plannen. Het is niet de bedoeling om dorp en kustzone van elkaar te isoleren. Juist die sa menhang is de kracht van het pro ject. De samenwerking tussen de ondernemers is bijzonder. Zij ver sterken elkaar en hun plannen in het Fort den Haakgebied lopen ook in elkaar over. Het is geen con currentieslag, maar een collectie ve aanpak." Die samenwerking is overigens niet nieuw in het dorp. De diver se horecaondernemers kopen ge zamenlijk in. Dat levert hen voor deel op, maar ook de dorpsge meenschap profiteert daarvan. De premie die de ondernemers ont vangen van de groothandel, gaat ook naar activiteiten als de Vrou- wenpolderse dagen en het aanko mende driedaags kunstevene ment 'hergebruik in Vrouwenpol der' begin juni. Tas benadrukt dat Vrouwenpol der nog niet klaar is. „Zorg, cul tuur, bezinning; onderwerpen die ook nog aan bod komen. Het plan dat er nu ligt, is een raamwerk voor verdere ontwikkelingen." De Fort den Haakweg zelf krijgt meer een boulevard-uitstraling met pleintjes op de kruisingen en een verbreding. Een rode loper, uitnodigend naar het strand te gaan. Dorpsraadvoorzitter Arie van Vliet: „Die upgrading was hard nodig. Wij zijn er erg blij mee, ze ker met die nieuwe weg. Die haalt straks wat van de drukte op de Dorpsdijk af. Daar zijn nu be hoorlijk wat problemen. Het wordt een mooi gebied dat het dorp versterkt. De herinrichting van de weg, die nu wel erg rom melig en smal is, maakt er een prachtige weg van. Misschien straks een naamswijziging; van Fort den Haakweg naar Fort den Haakboulevard?" Nieuwe naam mischien; van Fort den Haakweg naar de Fort den Haakboulevard? Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €49,50 'V door Wendy de Jong DREISCHOR - Bewoners van service appartement Stapelhof in Dreischor vierden gisteren het twintigjarig bestaan met een eten tje van Zeeuwland. Maar er was nóg een reden voor een feestje. De stalker die enkele bewoners het le ven anderhalfjaar lang zuur maak te, laat al een tijdje niets meer van zich horen. Parelduikerhof 1 Middelburg 10 JAAR Speels ingedeelde woning M2make aars.n Gelijkvloers wonen Fijne, zonnige patio Populaire woonwijk Goed onderhouden Direct beschikbaar Scherp geprijsd 3 slaapkamers Vraagprijs 279.000,- k.k. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Christenunie in de gemeente Schouwen-Duiveland roept bestuurders van visserijge meenten op het storten van keien in zee door Greenpeace af te keu ren. r -> Rode loper van dorpshart naar strand door Annemarie Zevenbergen Arie van Vliet, dorpsraad Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 5615 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl 30% ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121 www.denobelaerdomburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 116