PZC elf keer niet verreden Jens van Dam ontpopt zich als reuzendoder CA KOOP NU IN 2015 VOOR DE PRIJS VAN 2014 VOORDEEL 1600,-* LEVERBAAR UIT VOORRAAD!!! VANAF 10.775,- familieloop SPORT 41 DE NIEUWE TOYOTA AYGO CAPPENDIJK TOYOTA PZC FAMILIELOOP mijn eigen fout. Dat is mijn groot ste teleurstelling geweest. Jam mer, zeiden mijn ouders. „Dan probeer je het de volgende keer weer." Die pushten haar nooit, evenmin als haar man Peter dat bij het hardlopen doet. „En dat is heerlijk. Laat dat hardlopen maar lekker mijn ding zijn. Je kunt het doen wanneer je wilt. Ik heb een keer 's ochtends om zes uur gelo pen. Half zes uit bed, een beetje wakker worden, een banaantje eten en lopen. Heb ik minder tijd, dan ga ik wat korte intervalletjes doen. Maar dan draag je wel effec tief bij aan je inhoud. Ik loop al tijd 's zondags en een keertje doordeweeks. Je kunt echt wel twee keer een uurtje vinden om te lopen." Toen Van de Kreeke net begon met lopen, deed ze dat al leen. Hoewel, de eerste keer fiets te Peter nog mee in het donker. Met babyfoon, want de kinderen lagen te slapen. Carolien lacht. „Dat heeft-ie één keer gedaan. Het was niet nodig. Het is veilig genoeg om hier te lopen en meest al loop ik 's ochtends." Via Zeeland Gezond, onder trai ner Remy Vasseur, leerde ze al snel het wereldje kennen waarin 1908), Francois Faber (1909) en Octave Lapize (1910), de enige do ve winnaar. De Tweede Wereldoorlog zette een streep door zeven Tours, van 1940 tot en met 1946. Toen de oor log was uitgebroken maar Frank rijk nog niet bezet was, had de or ganisator van het eerste uur, Hen ri Desgranges, de ronde van 1940 wel uitgezet. De teams zouden be staan uit in Frankrijk gelegerde militairen. Maar de Duitse inval in mei zorgde ervoor dat de Fran se ronde uitviel. In de oorlogsjaren werden diverse pogingen gedaan om de renners toch op de fiets te krijgen voor een rondje Frankrijk. De bezet ters wensten immers dat het da gelijks leven een zo normaal mo gelijk verloop zou hebben. Jac ques Goddet, de opvolger van de in 1940 overleden Desgranges, ging met zijn krant L'Auto niet in op dat verzoek. Andere kranten en tijdschriften doken in dat gat. In 1942 werd door La France Socialiste een Cir cuit de France opgetuigd, een zesdaagse etappekoers over 1600 kilometer. Ene Emile Idéé ver trouwde een journalist toe dat hij moest meedoen van de Gesta po of anders.... In 1943 werd een Grand Prix du ze inmiddels zelf ook een bekend gezicht is. „Hardlopen is een indi viduele sport, maar je maakt heel makkelijk contact. Toen ik voor het eerst naar de training ging, was het best spannend. Ik kende niemand. Destijds had ze niet kunnen vermoeden dat ze nu zo goed zou lopen. „Er zijn dames die mij daarin in spireren", zegt Van de Kreeke. „Die zijn ouder dan ik, maar lo pen nog steeds heel goed. Zoals Agnes Schipper, die de Kustmara- thon gewonnen heeft toen ze 46 was. En Frederique Versluijs, ook zo'n ambitieus iemand. Marianne de Kok, Leonie Ton... Allemaal mensen waarvan ik denk: dat heb je leuk voor elkaar. Ik hoop dat ik voor andere dames die niet hardlo pen een voorbeeld ben. „Ik ben al 35", zeggen ze dan. Maar hé, ik ben begonnen toen ik 38 was! Ik had ook nog nooit gelopen. Dat kun je altijd oppakken op een ni veau dat je past. Je moet er wel tijd voor maken. Dan kun je het. Je krijgt er ontzettend veel voor te rug. Voldoening. Je hoofd is leeg, je hebt genoten van de natuur en je kunt er weer tegenaan." Tijdens de PZC Familieloop van zaterdag 20 juni doet ze mee aan de tien kilometer. Haar streven was om haar persoonlijk record (40.12) aan te scherpen. „Maar met deze voorbereiding... Ik denk dat ik een deukje heb opgelopen. Vorig jaar liep ik 40.40. Laat ik dat dan maar verbeteren." Peter is één keer meegefietst Met de babyfoon in zijn hand Op zich geen verrassing, maar toch werd het nog even span nend. In de eerste sessie (er werd op twee tafels gespeeld) won Frédéric Caudron namens AEJ vrij gemakkelijk van Francis For- ton met 3-0 en de setstanden 15-4, 15-4 en 15-13. Forton startte in de laatste set met een serie van twaalf en dacht de eer te redden bij een tussenstand van 3-13. Caudron antwoordde echter met een slotserie van twaalf. De verrassing zat in de eerste wed strijdhelft (op de andere tafel in het duel tussen Eddy Merckx en Jens van Dam. Laatstgenoemde ontpopte zich als reuzendoder door een degelijke 2-1-overwin- ning. Het werd 11-15,15-13 en 11-15 voor de Sassenaar. Zijn gemiddel de van 1.720 mocht er zijn. Daar mee stuntte hij voor de tweede keer dit seizoen tegen een groot heid. Leek zijn overwinning eerder dit seizoen op Dick Jaspers op toeval te berusten, nu voegde hij de scalp van Merckx aan zijn palma res toe. De jonge Sassenaar glun derde van oor tot oor: ..Dit is mooi. Dat is de tweede van 't jaar. Voor mij kan dit toernooi al niet meer stuk. Ik ben hier hartstikke blij mee en ga er nog even van ge nieten." Na de pauze moest de ploeg uit Sas van Gent echter buigen voor de overmacht van AEJ. Dick Jas pers liet weinig heel van Ronny Daniels. Met 15-5,15-8 en 15-9 trok de veel voudig nationaal kampioen aan het langste eind. Op de andere ta fel won invaller Jerry Hermans na een taai gevecht met 3-0 van Dion Bergmans. De Hulstenaar verkocht zijn huid duur maar winstkansen had hij alleen in de tweede set, maar hij miste de set bal. Hermans verving Jean Paul de Bruijn, zoals vooraf al was afge sproken. De Zeeuws-Vlaming komt vanaf vandaag in actie. Met de overwinning doet AEJ goede zaken. De afscheid nemende teamleider Jan Kikken was tevre den na afloop: „Als de andere teams in onze poule vanavond ge lijkspelen hebben we al zicht op de kruisfinale." Een tikje voorbarig lijkt het, maar het getuigt wel van het zelfver trouwen waarmee het team on danks alle financiële perikelen aan de start verscheen. Tour de France bedacht. Dat was een klassement van negen een daagse wedstrijden, waaronder Parijs-Roubaix en Parijs-Tours, waarbij de eindwinnaar een gele trui ontving. Deze wedstrijd werd wel georganiseerd door Goddet en zijn krant. In 1944 werd begonnen met de ze Grand Prix, maar vanwege de bevrijding van Frankrijk niet af gemaakt. Doordat Goddet en zijn krant beschuldigd werden van een pro-Duitse houding duurde het nog tot 1947 voordat de 'ech te' Tour de France werd gereani meerd. Sindsdien wacht de Tour de France weer op niemand. TERNEUZEN Tel. 0115-617751 VRIJDAG 22 MEI 2015 altij d voldoening Datum: 20 juni. Start en finish aan de Zeilmarkt in Vlissingen. Afstanden: 3,10 en 21,1 kilome ter. Starttijden: 3 kilometer om 9.30 uur, 21,1 kilometer om 10.15 uur en 10 kilometer om 10.30 uur. Voor elke deelnemer is er een T-shirt en energiedrank aan de finish. Inschrijven vanaf 1 mei op www.pzc.nl/sport/familieloop-2015 Carolien van de Kreeke door Joop van den Oudenhoven RIJSBERGEN - De derby tussen AEJ/Dallinga en Ripa Recyding/Pearle, die meteen de openingswedstrijd van de bekerfi nale driebanden betekende, werd een royale overwinning voor de ti telverdediger AEJ. Voor het eerst wordt in de accommodatie De Kou- tershof in Rijsbergen gespeeld en dat was te merken want het pu bliek wist te weg op de eerste speeldag nog niet echt te vinden. (*incl. inruilpremie) Voordeel geldt ook voor tenaamstelling in 2015. Vraag naar de voorwaarden. Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43