19°^ Zeeland is prachtig én veilig Kras Kortingsdagen Zanger Dimitri van Toren overleden Ik voel me veilig achter onze Heerlijk, zo'n extraatje Nederland en België zullen mogelijk de krachten bundelen tegen IS. Gesproken wordt over om beurten bombarderen. Minister Schultz over het project Zeeweringen DEN HAAG - Nederland zal moge lijk samen met België de strijd aan tegen Islamitische Staat (IS). Beide landen zouden volgens plannen om beurten bombarde menten uitvoeren boven Irak. Nederland vecht al sinds oktober mee tegen IS in Irak, maar heeft problemen om de missie na okto ber zelfstandig voort te zetten. Mi nister Jeanine Hennis (Defensie, VVD) sprak deze week al met haar Belgische collega Steven Van- deput over de mogelijkheden om samen te werken in de strijd. De Nederlandse missie boven Irak, onderdeel van een internatio nale actie van twintig landen, loopt in oktober af. Hennis wil de missie graag voortzetten. De strijd tegen IS verloopt bijzonder moeizaam en het is volgens de mi nister van Defensie cruciaal dat al le landen in de coalitie het Iraakse leger vanuit de lucht blijven steu nen. Maar de Nederlandse Ft6's zijn de laatste jaren zo intensief ingezet dat piloten grote achter stand hebben opgelopen in hun aantal trainingsuren. Bovendien Nederland en België zijn om uiteenlopende redenen voor het gezamenlijk voort zetten van de strijd tegen IS hebben de verouderde jachtvlieg tuigen veel onderhoud nodig. België wil de strijd tegen IS even eens voortzetten, maar kan dat om financiële redenen niet al leen, zegt Tony Langone van het Belgische ministerie van Defen sie. „Wij stoppen in juni voorlo pig met onze missie. Het scenario dat we nu bespreken, is om vanaf oktober samen met Nederland de missie voort te zetten." VRIJDAG 22 mei 2015 Het project Zeeweringen in Zeeland is voorbeeldig verlopen. Dat vindt minister Melanie Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat. De provincie is mooi, leefbaar én veilig. In september is ze eregast bij de officiële oplevering van het project. Ze zegt: „Als ik naar jullie zeeweringen kijk en de kust: daar wil je toch gewoon zijn? Het is bij jullie echt prachtig." - pagina 32 en 33: interview met de minister - Morgen de bijlage Project Zeeweringen 1997-2015 r. De wereld is Kras korting p.p Korting op alle reizen! Van Toren maakte vooral in de ja ren zeventig van de vorige eeuw naam met zijn hits Hé kom aan, Lied voor kinderen en Mooi, je bent de mooiste. Hij bracht in zijn lange loopbaan tientallen lp's en cd's uit. „Een begenadigd liedjesmaker en zanger is overleden. Een ver lies voor de kunst", schrijft sin ger-songwriter Lenny Kuhr op uw MENING Twitter. Na zijn middelbare school stu deerde Van Toren op de Acade mie voor de Vrije Kunst. Hij speel de in een aantal bandjes. Van To ren begon steeds meer liedjes te schrijven en ging solo verder. In de jaren tachtig wilde de zanger wat meer tot rust komen. In India vond hij die rust wat resulteerde in 1990 in een nieuw album, geïn spireerd op de Indiase cultuur. De titel van dat album is Alsof de maan de aarde kust. Voor veel mensen is het vandaag feest. Het vakantiegeld is weer binnen. Belgen IS bestrijden Samen met door Peter Groenendijk pagina 10 Straks enkel nog op foto's 257e jaargang nr. 119 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren Vrij veel bewolking Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden DE STELLING Reageer op pzc.nl BREDA - Zanger Dimitri van Toren is gisterochtend op 74-jarige leef tijd overleden. Hij was al geruime tijd ziek. De geboren Bredanaar woonde al twintig jaar in Reusel. 261 reacties Filterkoffie is de lekkerste koffie EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1