Ik ben Kaatje en mijn man is nog steeds weg Race met zonneboot leerzaam avontuur Snelgroeiend Rapide viert vijfhonderdste lid 44 Het idee was om als ondernemers zelf in pyjama achter de bar te gaan staan ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Vorig jaar sloegen de onderne mers van oud-Terneuzen de han den ineen om de traditie Kaers Ommetje af te stoffen en in ere te herstellen. Kaatje wordt hierbij herdacht, de vrouw van kapitein Willem van der Decken oftewel De Vliegende Hollander. Haar in middels beroemde man vertrok in 1670 op Paaszondag naar 'd'n Oost.' Kaatje vernam niets meer van haar geliefde en wist niet dat Maurits werd gistermiddag op het complex van MHC Rapide in Hulst door voorzitter Pepijn Nuij- ten verwelkomd als vijfhonderd ste lid. Dit heuglijke feit werd ge vierd tijdens de sponsor -en vrij- willigersborrel. Maurits kreeg on der meer een Rapide sweatshirt met rugnummer vijfhonderd. Voorzitter Nuijten benadrukte dat het crescendo gaat met de tweeënzeventig jaar oude hockey- vereniging. In een kleine vier jaar hij gedoemd was om voor eeuwig rond te varen op zijn spookschip. Ze doolde daarom elke avond rond in haar pyjama met een kaars in haar hand. Bewoners van oud-Terneuzen hadden medelij den met Kaatje en haalden haar naar binnen voor een drankje. Lang daarna nog trakteerden Ter- neuzenaren in nachtkledij elkaar tijd is het ledenaantal verdubbeld. „De verhuizing naar het nieuwe complex aan de Wittebrugstraat heeft de club een boost gegeven. De aanwas van jeugd en vooral meisjes is ongekend. Momenteel telt de jeugdafdeling driehonderd zestig leden, waaruit twintig meisjes -en tien jongensteams zijn samengesteld", zei Nuijten. Toch is het niet de belangrijkste doelstelling van Rapide om haar ledenaantal te laten groeien. De hockeyclub vindt het belangrijk om goede trainingen en begelei ding te geven. Rapide is volgens Nuijten een echte familieclub waarbij alles wordt gedaan door vrijwilligers. Nuijten: „Het grote vrijwilligersbestand is de kurk waarop de club drijft." en liepen ze het ommetje van Kaa tje. „Ons idee was aanvankelijk om als ondernemers zelf in pyja ma achter de bar te staan", vertelt Mike Nièpce van Indisch restau rant Kamar Makan. „Nu loopt ie dereen in pyjama rond, dat is fan tastisch." Gedurende de histori sche kroegentocht gaan bezoekers langs Kamar Makan, De Paerde- stal, La Bonne Foie, De Vliegende Hollander en Culineuze. Er wordt flink gesnoept: overal worden hap jes aangeboden. Bij Culineuze zitten vijf dames aan de wijn, in modieuze pyja ma's. Hun lantaarntjes staan alle maal op tafel. Een van hen is uit gedost in een wit nachthemd met een hoofdkapje. „Ik ben Kaatje", zegt Marlieke ferm. „En mijn man is nog steeds niet terug", voegt ze er dramatisch aan toe. Samen met Ingeborg, Eveline, Angela en Lysanne gaat ze alle kroegen langs. „En aan het eind van de avond kan je gewoon zo je bed in stappen", lachen de dames. Peggy de Rijcke van Culineuze is zelf ook in een historisch verant woord nachthemd gehuld en wacht bezoekers op met een kaars. „Ik vind dit zó leuk, vol gend jaar willen we het concept nog verder uit gaan breiden." Elk café geeft zijn eigen invulling aan het ommetje, dat bezoekers langs de Kandeelstraat en het Tuinpad voert. In de Paerdestal wordt hartstochtelijk meegebruld met Kapitein Rooibos van de La- maketta's. Martijn laat zijn lan taarn meedeinen op de maat van de muziek. Hij draagt een lang nachthemd, sloffen en een slaap muts. „Ik heb ook een scheerkwast bij me, voor morgen ochtend." Man opgepakt voor stelen damesfiets Op de 2e Verbindingsstraat in Terneuzen is vrijdaga vond een 58-jarige Terneuze- naar aangehouden met een gestolen fiets. Agenten za gen de man om 21.45 uur met een grijze damesfiets rond lopen, die op slot zat. De fiets bleek gestolen te zijn. De eigenaar kan hem op het politiebureau halen. Man aangehouden voor inbraak loods Een Terneuzenaar is zater dagmiddag aangehouden voor een bedrijfsinbraak aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen. De dader had een ruit vernield en onder meer een aanhangwagen en zitmaaier ontvreemd. De po litie hield de man aan in een woning aan de Van der Peijl- straat in Terneuzen. Workshop over zin hebben in je werk Jacqueline Hermans van PRH Nederland geeft vrij dag een workshop over en thousiasme op het werk. Door te bevatten wat je crea tief maakt, begrijp je ook be ter wat je frustreert, is het uitgangspunt. Locatie is ba sisschool De Twijn in Ter neuzen. Inschrijven en info via www.prh-nederland.nl. Het ZSC Solar Boat Team had, zo bleek aldaar, de jongste deelne mers. „Wij waren het enige team van een middelbare school", blikt Stan terug. De andere teams kwa men van het middelbaar en hoger beroepsonderwijs. „Er waren zelfs een paar ingenieurs bij, die al een baan hadden." Dat maakte het niveauverschil tus sen de teams erg groot. „Wij wa ren onervaren. De rest had al va ker meegedaan en had ook grote re budgetten. Maar de sfeer was goed." Wat voor Stans team het belang rijkst was, was de prestatie van hun zelfgebouwde boot. En die deed het naar behoren. „Bij ande re teams ging de boot vrijdag al kapot. Ze moesten de hele nacht doorwerken om hem te repare ren." Op een paar punten na had het ZSC- team hetzelfde resultaat behaald als het team van een ho geschool. MAANDAG 18 MEI 2015 Zowel moderne als historisch verantwoorde pyjama's waren goed vertegenwoordigd tijdens de tweede editie van de historische kroegentocht Kaers Om metje in oud-Terneuzen zaterdagavond, foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman TERNEUZEN - De onwetende uit gaanders die zaterdag iets wilden drinken in oud-Terneuzen, keken hun ogen uit. Wie namelijk niet in pyjama door de oude straatjes para deerde, liep voor gek. De histori sche kroegentocht Het Kaers Om metje beleefde een succesvolle tweede editie. door Edy de Witte HULST - Je meldt je aan als lid van een hockeyclub en wordt overla den met cadeautjes. Dit overkwam gisteren de blij verraste Maurits Mattheeuws (6) uit Sint Jansteen. Mike Nièpce TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN - Leerlingen van het Zeldenrust-Steelantcollege in Ter neuzen deden afgelopen vrijdag en zaterdag mee aan de Eneco Zon- nebootrace in het Friese Akkrum. „We hebben niet gewonnen, maar we hebben er enorm veel van ge leerd", zegt Stan de Rijk uit Zand straat. De5-jarige Maurtis Mattheews is het 500e lid van Rapide geworden. Hij staat naast Rapide-voorziiter Pepijn Nuijten. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70