Verenigingen presenteren zich aan de inwoners Juweeltjes aanraken of babbelen met de eigenaar BEVELANDEN en THOLEN 21 SINT PHILIPSLAND - Met een zogehe ten startevenement op het haven plateau is het project Sportdorp Sint Philipsland zaterdag officieel van start gegaan. Inwoners konden kennismaken met allerlei verenigingen, en niet alleen op het gebied van sport. Zo was onder meer de zeer actieve jeugdbrandweer van Sint Philips land present om zich te presente ren. Sjon Janssen was aanwezig na mens Hengelsportvereniging Het Loze Vissertje uit Steenbergen. „Ik kom zelf uit Sint Philipsland en ben hier om te peilen of er in ons dorp animo is voor vislessen. Het jeugdhonk zou daar een mooie locatie voor zijn." Volgens Janssen is de hengelsport best populair onder de jeugd. „Een open visdag die we onlangs in Tholen hebben gehouden, trok 36 jongeren." Natuurlijk kon er ook worden ge sport. Na een gezamenlijke war ming up in de regen, waaraan tientallen inwoners deelnamen, verspreidde het gezelschap zich over het havenplateau om mee te doen met allerlei sportieve activi teiten, die door de verenigingen werden aangeboden. Even daarvoor had wethouder Kees van Dis het Sportdorp offici eel geopend met het onthullen van een bordje. Hij stelde dat 16 mei een mooie dag was. „En laten Ik ben hier om te peilen of er animo is voor vislessen we niet klagen over het weer, want het kan veel slechter. Op 16 mei 1973 was het min 0,5 graden en op deze datum in 2000 liefst 29,6 graden." Sint Philipsland is volgens Van Dis het ideale dorp voor een project als Sportdorp vanwege de zeer actieve sportver enigingen. „Dat sport hier leeft, blijkt wel uit de tweehonderd reacties die zijn binnengekomen op de enquête." Sint Philipsland is het vierde Sportdorp in Zeeland. Oostkapel- le, Clinge en Burgh-Haamstede gingen Flupland voor. Bij de plaatselijke stoffeerderij staan de vrijwilligers dan al enige tijd op de uitkijk. De oldtimers werden wat eerder verwacht en de plakken cake en broodjes lig gen dan ook al klaar voor de hon gerige rijders. Die hebben eerst andere sores aan hun hoofd. Na dat de auto's in de berm van de Oude Rijksweg zijn geparkeerd, ontstaat een run op de toiletten. Al snel vormt zich een lange rij. Daarin staat niet Poop van Pope- ring. Hij blijft bij zijn MG TD staan. Een vuurrode cabrio, tiptop in orde, met veel originele details en een topsnelheid van 139 kilo meter per uur. „Ik heb 'm in 1967 gekocht en ben er gelijk mee gaan rijden als dagelijkse auto. In 1980 en 1981 is hij helemaal gerestau reerd. Ik heb 'm vanaf het chassis weer opgebouwd", zegt Van Pope- ring. „Ik heb er 1000 uur ingesto ken." Het lange lint historische wagens werkt als een magneet op de ware liefhebber. Even de wagen aanra ken, een aai over het leer van de stoelen of een babbel met een ei genaar. Na een half uurtje vertrek ken de eerste auto's alweer, op weg naar de volgende stop. SP-Kamerlid Van Raak in Goes SP-Kamerlid Ronald van Raak spreekt vrijdag 22 mei tijdens een thema-bijeen komst van de Socialistische Partij in Goes. De Raak gaat in op de toekomst van de linkse politiek. Daar schreef hij onlangs een boek over. De openbare bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de Zuidwester aan de Rommerswalestraat x en be gint om 20.00 uur. Duitser slaat Fries gebroken kaak Een 31-jarige Duitser heeft vrijdagnacht een 33-jarige man uit Leeuwarden een ge broken kaak geslagen in een horecazaak aan de Hoge- zoom in Renesse. Het slacht offer heeft aangifte gedaan. De geweldpleger is aange houden en naar Torentijd ge bracht. Cursus over valpreventie Morgen start in 's-Heer Arendskerk 'In Balans' voor 65-plussers. De bijeenkomst over valrisico's en het voor komen van vallen begint om 15.00 uur in het grand café van woonzorgcentrum Poel- wijck. Op dinsdag 26 mei is de eerste van drie lessen over veiligheid thuis, bewe gen en valpreventie. Avondvierdaagsen weer van start In Oudelande en in Oud-Vos- semeer starten vanavond de avondvierdaagsen. In Oude- landse kan vanaf 18.30 uur worden ingeschreven in De Schakel. In Oud-Vossemeer kan vanaf 18.00 uur worden ingeschreven in dorpshuis De Vossenkuil. Man aangehouden voor inbraak loods Een Terneuzenaar is zater dagmiddag aangehouden voor een bedrijfsinbraak aan de Mr. F.J. Haarmanweg in zijn woonplaats. De dader had een ruit vernield en on der meer een aanhangwa gen en zitmaaier ont vreemd. De politie hield de man aan in een woning aan de Van der Peijlstraat in Ter- neuzen. Zeelandlezing met René Luijk In het Kerkje onder d'n Diek in Bruinisse verzorgt domi nee René Luijk morgen de Zeelandlezing nummer 4. Het onderwerp is radicalise ring in algemene zin. Luijk is schrijver van de roman Stefan, over een geradicali seerde refo. Er is veel ruimte voor debat. De lezing begint om 20.00 uur. MAANDAG 18 MEI 2015 Het startevenement van Sportdorp Sint Philipsland begon zaterdag met een warming up in de regen, foto's Marcelle Davidse Sjon Janssen door Melita Lanting 'S HEER HENDRIKSKINDEREN - Ron kend, pruttelend en soms zoevend komen een voor een de oldtimers om de bocht in 's-Heer Hendriks kinderen. Op weg naar de eerste stop in de 27e molentocht Goes. Oldtimers rijden een tocht langs molens, foto Marcelle Davidse GOES RENESSE 'S-HEER ARENDSKERKE OUDELANDE TERNEUZEN BRUINISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68