PM Smart De Schelde is bijna veilig, thriller voor Kapelle SPORT 47 v* Milan Vader heerst op bekend terrein Volleyballers winnen twee keer van Portugal en richten zich nu op play-ofFduels met Spanje. zoen maar één gele kaart gepakt." Hoedekenskerke was in de poule fase in poule B sterk op dreef en verwees verrassend team Yo- lanthe (met onder anderen Cons- tansia, Can Kiran, Jozué Weever en Christopher Sint Jacoba) naar de strijd om de vierde tot en met zesde plaats. In poule A verloor PM Smart van Vogelwaarde. De latere toernooiwinnaar won de overige duels en profiteerde van puntverlies van Vogelwaarde, Tugspotters (de winnaar van vo rig jaar) en 't Barretje, dat met spe lers van FC Axel aantrad. In poule C werd Electro Van Frayenhove winnaar dankzij een beter doelsal do. Coach Adrie de Ridder van PM Smart prees de veerkracht van zijn team. Tim van Hasselt, Sou- fian Dooms, Niels de Booy, Marthijn van Ham, Shurandell van Uytrecht en Remy de Die lie ten zich in het vervolg van het toernooi niet meer verrassen. „Volgend jaar komen we met twee sterren op ons shirt", verze kerden zij met een knipoog. Keeper Bas Verdurmen (Vogel waarde) werd uitgeroepen tot bes te speler van het toernooi. MATOSINHOS - Het Nederlandse volleybalteam heeft gisteren in de World League opnieuw van Portu gal gewonnen. De ploeg van bondscoach Gido Vermeulen kwam in Matosinhos (Portugal) terug van een 2-1-achterstand in sets en won met 3-2 (17-25, 25-18, 24-26, 25-12, 15-12). Zaterdag wer den de Portugezen ook al versla gen (3-1). Vermeulen begon gisteren met na genoeg hetzelfde team. Alleen middenaanvaller Thomas Koele- wijn nam de plek in van Jasper Diefenbach. In de eerste set maakte Nederland te veel fouten. De tweede set was een stuk effectiever. In de derde set werd een setpoint verspeeld. In de vijfde set kwam Oranje op een ruime voorsprong maar werd het toch nog spannend. Diagonaal Kay van Dijk benutte net als zater dag het matchpoint. „We wisten dat het een heel zwa re wedstrijd zou worden. We wil den met vechtvolleybal de wed strijd naar ons toe trekken en dat is gelukt", reageerde de bonds coach. Zaterdag speelt Nederland in het Spaanse Leganes de eerste van twee play-offwedstrijden om EK-kwalificatie tegen Spanje. Vermeulen kondigde een rustige voorbereiding aan. „Het zullen twee ongelofelijke knokwedstrij- den worden. Ik denk dat we indi vidueel zeker betere spelers heb ben. We zullen van alle individue le kwaliteiten een hechte groep moeten maken en als dat lukt heb ben we een kans", blikte Vermeu len vooruit. Het beachvolleybalduo Alexan der Brouwer en Robert Meeuw- sen heeft de finale van het Luzern Open gisteren niet gespeeld van wege een blessure. Door een knie blessure van Robert Meeuwsen kwamen de wereldkampioenen niet in actie en namen ze genoe gen met de zilveren medaille. Meeuwsen legde uit dat hij al in de halve finale last had van de oude, opspelende blessure aan zijn rechterknie. De fysiothera peut vond het te riskant om te spelen. „Met een lang seizoen voor de boeg is het te riskant en daarom hebben we besloten om niet te spelen." Over iets meer dan een maand hopen Brouwer en Meeuw sen in eigen land hun wereldtitel te verdedigen, maar of dat lukt is nog onduidelijk. „We hopen dat het binnen een paar weken is her steld, maar dat weten we nog niet zeker. Morgen weten we meer", zei hij. „We zijn echt teleurgesteld", voeg de Alexander Brouwer toe. De gouden medaille ging zonder te spelen naar de Italianen Alex Ranghieri en Marco Caminati. Vrouwen. Eredivisie. A.L.T.C. D.D.V.-De Schelde 2-4: „Dit is pas loon naar werken", was de eer ste reactie van teamcaptain Es ther Vendrik van de Vlissingse vrouwen. Ze vertelde dat haar ploeg ontzettend hard had ge knokt voor de punten. „Dit is heerlijk. We waren enorm gebrand op de overwinning en het is fijn dat het dan lukt. Deze punten zijn enorm belangrijk in de strijd om handhaving." De Amsterdamse ploeg is een be langrijke concurrent voor De Schelde in de strijd om lijfsbe houd. Door de overwinning klimt de Vlissingse ploeg nu naar de vijfde plaats, over A.L.T.C. D.D.V. heen. Mannen. Hoofdklasse. Oegstgeester LTC-Kapelle 1-5: Een eindstand van 4-2 was het doel, het werd 5-1. „Soms heb je geluk en pak je een puntje extra", gaf Menno Ko- le, leider van het gezelschap uit Zeeland, aan. En dat geluk had zijn ploeg. De eerste dubbelpartij werd in drie sets gewonnen door Wouter Adriaansen en Joost van Loon, nadat het tweetal liefst zes tien kansen had laten liggen om de wedstrijd te beslissen. „Het was een ware thriller", zei Kole. „De eerste set wonnen wij met 7-5, de tweede ging in een tie break verloren, nadat twaalf matchpoints waren gemist bij een 5-2-stand. De derde set won nen we met 6-3, maar misten we ook drie wedstrijdballen." Gemend. Derde klasse. MLTC-Roosendaal 4-4: Een uit slag waar beide ploegen, die zich onderaan de ranglijst bevinden, niets mee opschieten in de strijd tegen degradatie. Maar wel een te rechte uitslag, zo vond de Middel burgse teamcaptain Dimitri van Hoof. „Het ging gelijk op vandaag", zei hij. „Het is jammer dat we geen extra puntje konden pakken." Vierde klasse. Souburg-De Bos- kreek 2 5-3: Kampioen konden beide ploegen niet meer worden. Maar de tweede plaats was nog niet vergeven. Deze gaat uiteinde lijk naar De Boskreek. Souburg komt net een puntje tekort. De Schelde 2-Tiola 1-7: Deze wed strijd was slechts een formaliteit. Tiola was al kampioen en De Schelde 2 degradeerde vorige week. De Vlissingse ploeg komt net tekort voor de vierde klasse en verloor alle wedstrijden. Naaldwijk 3-De Schelde 3-5: Na de enkels was het al 4-0 voor De Schelde en na de dubbels stond het 5-1. Maar beide mixpartijen gingen in een supertiebreak nipt verloren: 5-3. 's-Gravenzande 2-De Goese Maan 8-0: Vorige week de eerste overwinning, maar nu weer een flinke nederlaag. De ploeg uit Goes kan zich nog handhaven, maar de kans is klein. Over twee weken valt de beslissing. Gelijkspel voor hockeysters De hockeysters van Walche ren speelden gelijk in de der de klasse van de hockeycom- petitie gelijk. Tegen het ho ger geklasseerde Zevenber gen werd 1-1. Walcheren opende na vijf minuten de score via Rachel Schoonderwoerd. De vreug de over die treffer bleef ech ter beperkt tot vijf minuten. Toen al maakte Zevenber gen gelijk. Na de doelwisseling waren de teams meer aan elkaar ge waagd. Dommisse verlaat Krabbendijke Richard Dommisse (28) ver laat Krabbendijke komende zomer voor zondag-derde klasser Bavel. De in Breda woonachtige middenvelder heeft na drie jaar heen en weer rijden besloten om dichterbij huis te gaan spe len. Dommisse speelde tien jaar in het eerste van Krab bendijke. Hij kiest onder meer voor Bavel, omdat zijn vriendin daar ook voetbalt. Zeeuwse skeeleraars eindigen in peloton Bij skeelerwedstrijden op de baan in Gouda eindigden de Zeeuwse deelnemers in het peloton. Laurent Janse en Rico van Damme werden respectieve lijk 12e en 29e bij de belof tes. De zege ging naar Kay Schipper. Bij de A-rijders was de over winning voor Mark Horsten. Erwin Mesu legde beslag op de 17e plaats, terwijl Niels Mesu zich met de twintigste plek tevreden moest stellen. Vanaf vandaag is er een avondvierdaagse op de skeelerbaan in Goes. De aan vang is om 19.00 uur. SITTARD - Milan Vader heeft giste ren de nationale MTB Trophy op zijn naam geschreven. De gecom bineerde wedstrijd voor elites en beloftes werd verreden op het par koers van het Olympic Training Centre in Sittard. Dat is het ter rein waar mountainbiker Vader al tijd traint met de nationale selec tie. De uit Middelburg afkomstige Vader had een voorsprong van bijna een minuut op Erik Groen uit Apeldoorn. Thijmen van de Vreede werd zes de bij de amateurs, Simone Corne- lisse eindigde als negende bij de vrouwen. Zaterdag reed Tim van Dijke uit Wissenkerke naar een tweede plaats bij de nieuwelingen, zijn broer Mick werd derde. Marijn Vermue (Nisse) behaalde een vier de plaats en Damy Vader werd vijftiende. Bij de nieuwelingen meisjes kwam Zoë Mulder uit Heinkens- zand tot een eerste plek. MAANDAG 18 MEI 2015 foto Ronald den Dekker Oranje is klaar voor nieuwe stap door Mark Wijdeven door Daniel Vervelde VLISSINGEN - In de eredivisie van het landelijke vrouwentennis heeft De Schelde goede zaken gedaan door concurrent om lijfsbehoud ALTC DDV met 4-2 te verslaan. De mannen van Kapelle wonnen met 5-1 van Oegstgeester LTC, onder meer door een marathonpartij bij de dubbels. 16 Wouter Adriaansen en Joost van Loon hadden bij het mannenteam van Ka pelle liefst zestien matchpoints nodig om hun dubbelpartij tegen Oegstgees ter LTC naar zich toe te trekken. VLISSINGEN BAVEL GOUDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66