Roda JC hoopt op snel akkoord met Faber Martijn de Kok houdt woord in geboorteplaats IWeede ster op het shirt van Fabian verkalk Tennistiteis voor Trainingsarbeid brengt tennissers baanwedstrijd Van Damme Van Animo n6t kaïïlplOCnSChap 46 SPORT op dreef bij DeCraaffen P 9 „Ernest is voor ons de topkandi- daat", aldus algemeen directeur Wim Collard. „Hij heeft in het ge sprek heel duidelijk aangegeven hoe hij tegen Roda aankijkt. Er volgt nu een tweede onderhoud met onder anderen Louis Coolen (technisch manager) en Toine van Mierlo (hoofdscout) waarin voor al wordt gekeken naar de techni sche zaken, zoals de invulling van de selectie. Als hij zich daar in kan vinden, staat wat ons betreft niets zijn komst in de weg." Collard wil bij voorkeur voor Ro- da's start van de play-offs - ko mende vrijdag in Emmen - al we ten of Faber de overstap wil ma ken. Pas als er geen akkoord wordt be reikt, schakelt Roda over naar een andere kandidaat. Faber was het afgelopen seizoen actief als assis tent-coach van PSV, maar gaf eer der dit jaar aan weer op eigen be nen te willen staan. Hij stond in 2012 (toen Roda koos voor Ruud Brood) en eind 2013 (toen Jon Dahl Tomasson werd aangesteld als opvolger van de ont slagen Brood) ook al hoog op het verlanglijstje in Kerkrade. En ook ditmaal werd hij, na het vertrek van René Trost begin april, met een gezien als één van de topkan- didaten. Voor zijn laatste periode bij PSV was de 43-jarige Faber hoofdtrai ner van FC Eindhoven en assis tent van Bert van Marwijk bij het Nederlands elftal. Hij tekende begin 2010 een over eenkomst bij MW, maar leverde het contract enkele maanden later - nog voordat hij was begonnen - weer in vanwege de financiële problemen bij de Maastrichtse club. In de eerste ronde had De Kok nog gezelschap Joel Aafjes, maar daarna nam hij ruime afstand. Ronnie Overgaauw, Alwin Ver meulen en Peter Limbergen wa ren gedwongen tot achtervolgen. In de overige twee ronden moest De Kok wat inleveren, maar kwam wel winnend over de meet. Hij realiseerde een tijd van 34.37 minuten. Overgaauw had in de laatste ron de zijn achterstand teruggebracht tot veertien seconden. Alwin Ver meulen was inmiddels door zijn clubgenoot Peter van Limbergen op een kleine achterstand gelo pen. Vermeulen finishte in 37.48 minuten, Limbergen had vier se conden meer nodig. Rian Flik- weert was in 49.47 minuten de snelste vrouw voor Rian de Vlie ger en Marike Brusket. Bij de wedstrijd over 6,6 kilome ter was Yvonne Moerland de snel ste overall in 28.04 minuten. De jeugdloop over 1,5 kilometer ging naar Koen Steenblok. De derde editie van het Roparun- team 'Ik worstel en kom boven' was met 130 inschrijvingen beter bezet dan de voorgaande jaren. De drie poulewinnaars streden in een halve competitie om de toer nooizege. In boeiende duels van tien minuten trok PM Smart twee keer nipt aan het langste eind. Electro Van Frayenhove, een gele genheidsformatie met een hoog Terneuzense Boys-gehalte, ver sloeg Hoedekenskerke in een rechtstreeks duel om de tweede plaats. De negende editie van het out door soccertoernooi in Spui ken de een mooie bezetting. De Groe ne Ster-spelers André Siereveld (Electro Van Frayenhove), Len Eversdijk (Smit Sportprijzen) en Terneuzenaar Jonathan Constan- sia (volgend seizoen Hoogstraten) waren onder anderen van de par tij. Constansia had van het spelletje genoten. „We wilden met een ploeg met Hoessein Bouzambou, Josimar Pattinama, Len Eversdijk en André Siereveld komen, maar hebben het niet gedaan omdat je dan alleen maar kunt verliezen. Ik denk toch dat we volgend jaar hier een ploeg vormen." Constansia zei zich te hebben ge schaamd voor het gedrag van een aantal ploeggenoten. „Je kunt een scheidsrechter wel eens aanspreken op iets, maar je moet hem niet verbaal uitschel den. Ik was vroeger ook zo", be kende hij. „Maar ik heb bij Baro nie veel geleerd. Ik heb dit sei- GOES - A-junior Fabian Verkaik, uitkomend voor AAV'36, haalde bij avondwedstrijden in Goes drie eerste prijzen. Hij werd open Zeeuws kampioen kogelstoten met 13.85 meter, won de 100 me ter in 11.54 seconden en maakte de verste sprong van de avond met 6.21 meter. Ronnie Overgaauw won de Engel se mijl. Hij legde de 1609 meter af in 4.33.56 met junior Wouter Ver- straate (Dynamica) op zes secon den naar zilver voor Robbert Meeuwsen (AV'56). Juniore Shani- ce Harmon (Dynamica) was de snelste vrouw op deze afstand voor Nadine de Wilde (AV'56) en Paola van Gilst (AV'56). Trainster Marieke Riemens (AV'56) gaf bij het kogelstoten het goede voor beeld met een winnende afstand van 12.02 meter, ruim voor Vera Wisse. GOES - Thomas de Graaff en Clai re van Damme mogen zich Zeeuws kampioen tennis noe men. De twee bleken in de leef tijdscategorie voor jeugdspelers van vijftien en zestien jaar onver slaanbaar. Het ZK werd in Goes af gewerkt. Vooral Van Damme kon na afloop terugkijken op een eenvoudig toernooi. De tennisster uit Hulst was in een poule van vier speel ster de sterkste. Inez de Bruijn werd met 6-1 6-2 verslagen. Noor tje Aartsen, die tweede werd, ging met 6-4 6-1 het schip in en Kristie Wesdorp werd met twee maal 6-0 van de baan geveegd. De Graaff moest in de de finale te gen Max Harteveld diep gaan. Het werd een ware thriller. Na bijna drie uur tennissen trok de jonge ling uit Vlissingen uiteindelijk aan het langste eind: 7-6 (9) 7-5. Yuri Soberon ontbrak aan Aarden- burgse zijde wegens ziekte. Daar door kwam Animo met een 3-1-voorsprong uit de singles. „In onderling overleg is toen besloten om de dubbels niet meer te spe len", vertelde Animo-captain Coen Kayser. Vanwege de absentie van Soberon had hij de opstelling aangepast. Kevin de Rooij uit Hoek moest aantreden tegen Remy Scherbe- ijn. In een partij die bijna drie uur in beslag zou nemen won de Aar denburger uiteindelijk in drie sets: 3-6 6-2 6-4. Het was een at tractieve partij die op het scherpst van de snede werd uitge vochten. De power van Scherbe- ijn bleek doorslaggevend, terwijl de service van De Rooij af en toe haperde. Aan Sjef-zijde zou het bij die enige winstpartij blijven. Jeroen Alliet boekte een zege op Steven Raes: 6-3 6-2. De Terneuze naar bestookte voortdurend de backhand van de Vlaming. In de derde single bleek Kenny de Rooij veel vaster dan Hans Calsyn: 6-2 6-2. Deze laatste probeerde de ral ly's zo kort mogelijk te houden, maar de snelle De Rooij had over al een antwoord op. In de vierde enkel moest Wesley Claerhoudt noodgedwongen aan treden. Bernd van Broekhoven bleek vaster en maakte bedui dend minder fouten dan de Sjef-aanvoerder. De kersverse kampioen Animo kreeg 's avonds een warm onthaal op tennispark Oude Vaart in Terneuzen, com pleet met champagne, vuurwerk, een confettikanon en een speech van Animo-voorzitter Frank van de Vrede. Coen Kayser: „We heb ben er als team alles uitgehaald wat erin zat. We hebben de hele winter twee keer per week met ons team getraind. Uiteindelijk hebben we van de veertig wed strijden er maar vier verloren en dan ook nog in drie sets." De onttroonde kampioen De Schelde sloot het seizoen waardig af met een 6-o-overwinning in Sas van Gent op hekkensluiter TC Drive. Ook Game'78 degradeert naar de eerste klasse. De Clingena- ren verloren met 4-2 van De Goe- se Maan. In de eerste klasse redde TV Axel het vege lijf. door Rob Sporken KERKRADE - Roda JC hoopt deze week overeenstemming te berei ken met trainer Ernest Faber. Beide partijen hebben een eerste, posi tief gesprek achter de rug. Met an dere mogelijke kandidaten zijn nog geen afspraken gepland. door Sjaak Sinke WOLPHAARTSDIJK - Hij had vooraf al aangekondigd te zullen vlammen in zijn geboorteplaats. Martijn de Kok hield gisteren woord. De at leet won de 'Ik worstel en kom bo venloop', een wedstrijd over 9,9 ki lometer. Jermo Stoel van Hoedekenskerke (wit shirt) in de achtervolging op een speler van het team van Elektro Van Frayenhove. SPUI - Na een onderbreking van één seizoen staat de wisselbeker van het outdoor soccertoernooi in Spui weer een jaar in de kast van PM Smart. De Terneuzense ploeg overleefde de poulefase van het evenement met hangen en wur gen, maar was in de finalepoule sterk op dreef. Electro Van Frayen hove en Hoedekenskerke werden met 2-1 verslagen. door Henk van de Voorde AARDENBURG - Door een 3-3-gelijk- spel tegen rivaal TC Sjef heeft Ani mo het kampioenschap in het dis trict Zeeland gepakt. De Terneuze- naren hadden voor aanvang van het laatste duel een voorsprong van twee punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65