Wielrenner Eversdijk wint nu in Spijkenisse op rozen na onverwachte nederlaag van concurrent Tjoba SPORT 45 „We hebben als team heel goed samengewerkt", zei Eversdijk na afloop bij RTV Rijnmond. „Elke keer als het op de kant ging, pro beerden we de boel te slopen. We wilden dat het peloton alsmaar uitdunde." Dat lukte ook. Na een rondgang over de Zuid-Hollandse eilanden was er nog maar een pelotonnet je over van circa 25 wielrenners. Er was gaatje met een groep van vergelijkbare grootte. Toen moes ten er bij Spijkenisse nog een paar lokale rondes gereden wor den. „Ik heb me daarin eerst wat rustig gehouden", vertelde Evers dijk. „Het tweede peloton sloot weer aan en steeds probeerden jongens weg te springen. Op een gegeven moment waren er een paar weg, maar die werden weer teruggepakt. Toen ben ik gegaan en ik kreeg een aardige voor sprong." Dat moment was op zo'n vijftien kilometer van de finish. Het pelo ton jaagde nog wel op Eversdijk, maar zonder succes. „Ik viel niet stil, voelde me sterk, dan kan zo'n poging lukken." De 22-jarige student aan de TU Delft, die zich dit seizoen pas voor het eerst helemaal op het wegwielrennen richt, kwam uit eindelijk solo aan, net als dertien dagen eerder bij de Drielan- denomloop in Bocholtz. Joost van der Burg en Jelmer Asjes wer den respectievelijk tweede en der de. 17-10 naar 24-10) definitief gewon nen geven. Tempo-Tjoba 18-14: In het eerste kwartier kon Tjoba verdoezelen dat het een slechte dag had. Nadat Tempo de 0-4-achterstand weg poetste en grip op de wedstrijd kreeg, voelde coach Jouri van den Broeke de bui al hangen. „We speelden te statisch om nog voor echt gevaar te zorgen." Toen ook de wissels het tij niet konden keren, volgde de berus ting en de hoop dat de ploeg zich nog op kan laden voor de derby te gen TOP. Bij winst dwingt Tjoba een beslissingswedstrijd af Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 3, Demi Mondeel, Dennis Broerse, Pa trick de Bruine en Marcel de Dreu 2, Anoek Braam, Esmee Walraven en Niels Westmaas 1. Swift-De Meervogels 19-23: Weer speelde Swift een goede wed strijd, maar weer stond het met le ge handen. Op beslissende mo menten misten de Middelburgers de scherpte in de afronding. Een beslissingswedstrijd is nu het hoogst haalbare voor Swift. Daar toe moet het in de slotronde win nen van Sporting Trigon om niet rechtstreeks te degraderen. Gijs Gillissen en Dylan Gillissen 1. Fortis-DES 15-13: Dit keer een thriller met goede afloop voor eer steklasser Fortis. Bol van de span ning misten beide ploegen straf- worpen, maar de Souburgers hiel den de zenuwen in de slotfase het beste in bedwang. Fortis speelt de laatste wedstrijd uit bij IJsselvo- gels. Bij winst zijn de Souburgers veilig, bij elk ander resultaat is een beslissingswedstrijd waarschijn lijk. Ondo-DVS'6918-15: Na een kwar tier (2-7) zag het er niet naar uit dat Ondo de topper in de tweede klasse zou winnen. Toen de korf ballers uit Sint Laurens de schroom van zich afgegooid had den, dwongen ze in het laatste kwart de winst af. „We gaan er voor", stelde coach Edwin Cop- poolse over de kansen op de titel en promotie naar de eerste klasse. Met nog één wedstrijd te gaan deelt Ondo de koppositie met DVS'69. Stormvogels-KVK 9-16: Voor bei de degradatiekandidaten was het erop of eronder. Tot tien minuten na rust (6-8) hing Stormvogels er nog aan, maar de voortekenen lo gen niet: KVK strafte het gebrek aan beleving en scherpte bij de Westkapellenaren af en speelde zich veilig. Stormvogels is gedegra deerd naar de derde klasse. Seolto-NIO 15-12: Meer dan zelf winnen kon Seolto niet doen in de spannende degradatiestrijd in de derde klasse J. De Vlissingers brachten het geduld op om de vuurkracht van de vrouwen te be nutten, waarmee het NIO op de knieën dwong. Tegen Vios zal Seolto zich veilig moeten spelen, maar een beslissingswedstrijd (of driekamp) dreigt ook nog. Blauw Wit-Gemini 12-16: Onnodi ge tegentreffers door persoonlijke fouten drukten Blauw Wit in de achtervolgingsmodus. Op vecht lust kwam de ploeg terug tot 8-9, maar daarna misten de Kloetin- gers hun tweede strafworp, waar na Gemini het verschil maakte. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Kirsten Verschuure, Ivo Flipse en Dan ny Hoogstraate 2, Elles Kloet 1 Togo-Paal Centraal 8-11: In het 'vierpuntenduel' met de Delftse studenten verzette Togo zich naar vermogen, maar de Goese ploeg ca pituleerde na driekwart wedstrijd. Op 8-7 kantelde de wedstrijd in het voordeel van Paal Centraal. Op 30 mei moet Togo nu winnen van Nexus om (een beslissingswed strijd om) degradatie te ontlopen. Scores Togo: Mijke Tahapary 3, Mar ten Postema 2, Amanda Boelman, Desiree Voshart en André Goossens 1. MAANDAG 18 MEI 2015 Kristof Gryson is de snelste in de eindsprint van de Ronde van Noord-Beveland. Jacob Wijnstra (groen shirt) komt tekort. Achter hem volgen Isaac Bultynck, Ferdinand Boogaard en Mario van der Sickel. foto Marcelle Davidse SPIJKENISSE - Matthijs Eversdijk heeft zijn tweede seizoenszege te pakken. De uit Wilhelminadorp af komstige wielrenner won zaterdag de klassieker Zuid-Hollandse Eilan den Tour, met start en finish in Spij kenisse. Het was een wedstrijd voor elites en beloften over een af stand van ruim 164 kilometer. Twee weken eerder won de wiel renner van DRC De Mol uit Dor drecht ook al de Drielandenom- loop in Zuid-Limburg. Scores TOP: Jeanine Marijs 8, Anita de Ridder 5, Peter van Belzen 4, Em- melie Bouwens 3, Jurgen Janse, Jur- riaan Bouwens en Corné Bezemer 2, Petra van Belzen 1 Scores Swift: Joren Gillissen 4, Mirel- la Pouwer, Rachel Verhagen en Aisja Zuidweg 3, Lennart Hoogenboom, Scores Fortis: Remco Crucq 6, Rens van den Driest 5, Timme Provoost 3, Elze Dijks 1. Scores Ondo: Thomas Mesu 5, Ro nald Wisse en Dennis Witte 4, Anne- mieke Toerse en Jeroen Mesu 2, Linda Burger 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Niek Peene 2, Emmely de Visser, Petra Rijn, Kristiaan Gabrielse en Sander Ver- rijzer 1 Scores KVK: Anco Schreuder en Koen Volkers 4, Sander Slabbekoorn 3, Tonia Verdonk, Nicole Bostelaar, Saskia Nieuwdorp, Yvonne Joziasse en Lennard Volkers 1. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 6, Mariëlle Francke, Rowena de Pagter en Wouter Harthoorn 2, Lieven Mid- delhoek, Pepijn Koppejan en Ralf Dourlein 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64