Opnieuw succes voor motorcrosser Barney Steketee Zeeuwse biljarters komen veel tekort Korfballers TOP Arnemuiden zitten 44 SPORT RONDE VAN NOORD-BEVELAND Belgse wielrenner wint de Ronde van Noord-Beveland. Hij troeft Jacob Wijnstra afin de eindsprint. De winst bij de MX senioren was voor Auke van Steenbergen uit Kwadendamme, die Ralph Kerkhove uit Middelburg en Wie- be Stevens uit Wolphaartsdijk achter zich hield. Jacco Stello uit Oude Tonge won bij de MX 2 se nioren. De Yamaha-rijder had het gemakkelijk omdat de winnaar van de eerste manche, Joey Ver wijst uit Lepelstraat, de tweede manche aan zich voorbij liet gaan. Steketee kende bij de MX 2 junio ren een voortvarende start. De eerste twee ronden wist de zeven tienjarige het veld aan te voeren voor Brian Vermeulen uit Klun- dert. In de tweede ronde ging het mis voor de jonge Zeeuw. Hij stuurde zijn Kawasaki te hoog in een wal en kwam ten val. Buiten de top tien begon hij aan een in haalrace die hem uiteindelijk nog terug bracht op de tweede plaats. Vermeulen was niet meer te ach terhalen. In de tweede manche kwam Steketee opnieuw aan de leiding. Deze keer was hij niet op een foutje te betrappen en won hij gedecideerd. De drukstbezochte klasse was de clubklasse, waar 27 coureurs aan de start stonden. De eerste man che werd vroegtijdig afgevlagd door een valpartij van de achttien jarige Marijn Rockx uit Oud-Gas tel. De ongelukkige crosser werd met de ambulance ter observatie naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom vervoerd. Ondanks het incident liepen de wedstrijden geen vertraging op. Ook een herstart was niet nodig, omdat er al voldoende tijd was verreden om tot een uitslag te ko men. Die werd na een spannende strijd gewonnen door Giel Buijs voor Corné Zuidhof en Luc Ver boom. De dertienjarige Verboom kende daarna een prima tweede manche en kwam juichend als winnaar over de finish. De dagzege ging echter naar de als tweede aanko mende Buijs. Bij de veteranen was het even eens een drukte van belang. Het werden twee zeer spannende manches waarbij diverse malen aan de kop van positie werd ge wisseld. De eerste manche bracht Erik van der Wekken uit Zierik- zee aan de leiding. Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke nam over maar de lachende derde was de Brabander Wim van den Eijnden met een terugknokkende Van der Wekken als tweede. De tweede heat kende een ander wedstrijdverloop maar aan het eind waren het dezelfde rijders die op de podiumplaatsen ston den. Joost Serrarens uit Lamswaar- de en Peter van der Weele uit Brouwershaven vochten in beide manches om de vijfde plaats. Bei den behaalden evenveel punten, maar de doorslaggevende tweede manche was voor de Zeeuws-Vla ming. Bij de jeugd waren er overwinnin gen voor Fabio Lamain uit Wemel- dinge met een dubbele manche overwinning bij de kleinste man nen: de 50 cc. Dylan Serrarens uit Lamswaarde was de sterkste bij de 65 cc. Dylan van Maastrigt uit Sluiskil werd daarin vierde. WISSENKERKE - Wielrenner Kristof Gryson was ooit graag beroeps coureur geworden. Na een gede gen jongerenperiode leek de Belg uit Nevele daar ook klaar voor, maar rugproblemen weerhielden hem daarvan. Daarna is Gryson te rechtgekomen in de categorie van vrije renners en is daar inmiddels een vertrouwde waarde. Hij wint in die categorie verschillende wed strijden. Zo won hij vorig jaar nog in Hengstdijk en ook schreef Gryson de Zeeland Classic in Heinkenszand op zijn naam. Afge lopen zaterdag was hij de sterkste in de Ronde van Noord-Beveland. Kristof Gryson weet wat winnen is. Niet zomaar de bekende Bel gische kermiskoersen schrijft hij op zijn nam. Ook in de grote wed strijden, klassiekers zoals ze hier bekend staan, heeft Gryson al ver schillende malen toegeslagen. Na zijn rugproblemen stopte hij een tijdje met wielrennen. De Belg begon daarna voorzichtig met rijden van wedstrijden en hij kwam weer terug op niveau. „Dat zeker, maar een profloopbaan zat er niet meer in. Nu rijd ik bij de vrije renners en behaal daar ook behoorlijke resultaten. Belangrijk Toch ben ik van mening dat ik Cryson had kunnen kloppen is dat ik ook weer plezier in het wielrennen heb gekregen en wees eerlijk: winnen verveelt nooit. Daarom blijf ik nog wel even doorgaan", aldus Gryson. Dit seizoen gaat hij door waar hij vorig jaar mee gestopt is: winnen. Inclusief de Ronde van Noord-Be veland won Gryson tot nu toe drie wedstrijden. „Dat hadden er meer kunnen zijn maar ik ben een paar weken ziek geweest. Jam mer natuurlijk, maar nu ben ik volledig terug in conditie." Op het eiland Noord-Beveland, waar de wind soms behoorlijk vrij spel had, kwam uiteindelijk negen man aan de leiding. Onder hen TMZ-kampioen Jacob Wijns tra die ook terug kon blikken op een goede wedstrijd. „De wind zat niet altijd even gunstig. Ik heb veel geprobeerd en dacht kansen te hebben om hier beter te preste ren dan vorig jaar", stelde Wijn stra, die vorig jaar een andere Belg, Mario van der Sickel, voor had moeten laten gaan. Wijnstra had het goed gezien: nog voor de laatste bocht op kop komen en dan als eerste de Voorstraat van Wissenkerke op draaien. De Kapellenaar had ech ter onvoldoende rekening gehou den met Kristof Gryson. „Toch ben ik van mening dat ik hem had kunnen kloppen, maar hij wist me toch nog te passeren. En dat terwijl ik me zo goed voelde en dacht op weg te zijn naar de overwinning", zei Wijnstra, die vorig seizoen ook sterk was gefi nisht met een zege in het Brabant se CalfVen. Na een snelle start, waarin met na me renners als Jacques Schuit en Edzard van Ewijk al vroeg enkele renners probeerden mee in hun wiel te krijgen, duurde het toch tot in de laatste zes lokale ronden van elk zes kilometer voordat de beslissing ontstond. Negen man kwamen er vooruit te zitten en ondanks verschillende uitlooppogingen bleven deze bij elkaar. De spurt draaide uit op een overwinning voor Kristof Gryson. UITSLAGEN DOS Oosterland had vooral de grootste moeite met het super snelle laken in De Eekhoorn in Oosterhout. Naarmate het toer nooi vorderde, werden de presta ties beter maar niet voldoende voor een invloedrijke rol. De eer ste wedstrijd tegen SVW ging met 6-0 verloren, in het tweede duel was De Ram uit Roosendaal met 4-2 te sterk. De laatste ont moeting tegen BCG uit Goirle werd met 4-2 gewonnen. Wim Bonte won twee van zijn partijen, Piet Verschure een en Anne Stins bleef met lege handen. Verschure had nog wel de pech een van zijn partijen met vier punten verschil te verliezen: 216-220. De teamcaptain: „Er liggen daar la kens op die je nergens aantreft. De ballen bleven rollen. Het duur de te lang voor we er greep op kre gen." BV Groede verloor in Bergen op Zoom drie keer. De start was slecht (6-o-verlies tegen Ut San- doel uit Raamsdonksveer). Daar na volgde tegen Baracuda uit Sint Willebrord enig herstel al werd ook nu verloren, 2-4. Dezelfde cij fers kwamen op het bord tegen Baracuda 2. Ruud Bolijn won een van zijn twee partijen en Bernard van Agtmaal één van de drie. Kop man Peter Dimmers verloor alle drie zijn partijen en Fred van Rompaey verloor zijn enige partij. TOP-KCR 27-13: De thuisploeg was gefocust. „We hebben het uit stekend gedaan door bij onszelf te blijven", zei coach Arco Goedkoop. KCR moest het ontgelden in Arne muiden. Bij rust (15-6) zaten de spelers uit Ridderkerk al in de tang. Ze spartelden nog tien minu ten tegen, maar moesten zich na een Arnemuids kwartiertje (van door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Motorcrosser Bar ney Steketee uit Yerseke was zater dag opnieuw succesvol in de klasse MX 2 4-takten. Op het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath toonde hij zich de sterkste bij de drukbezochte klasse, de MX 2 junioren. De op komst bij de senioren liet te wen sen over. Slechts zeven deelne mers kwamen aan de start. 7 Tijden de motorcross op het Schelde-circuit in Rilland-Bath was de animo bij de senioren matig. Slechts zeven deelnemers kwamen aan de start. Kristof Cryson spurt het snelst door Wim de Vos Jacob Wijnstra Ronde van Noord-Beveland: 1Kristof Gryson (B), 2. Jacob Wijnstra (Kapelle), 3. Isaac Bultynck (B), 4. Ferdinand Boogaard (Vlissingen), 5. Mario van der Sickel (B), 6. Jordy van Sambeek (Nijmegen), 7. Arjen Stol wijk (Delft), 8. Michael de Jong (Goes), 9. Jacques Schuit (Oost-Souburg), 10. Bob van den Berg ('s-Gravenzande), 16. Peter de Winter (Wolphaartsdijk), 18. Bram Buijs (Goes), 25. Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk). Afwachting S/P: 1. Joop Groen (Halsteren), 2. Luuk Brilman (Wis senkerke), 3. Jelle Dhollander (Walsoorden), 4. Koen Reijnhout (Wolphaartsdijk), 5. Kim Desmedt (B). Peelandkoers: 1. Joop de Wild (Kats), 2. John Wiskerke (Kamper land), 3. Hans Boers (Kamper land), 4. Anneke Kempe (Vlissin gen), 5. Robbert-Jan Siereveld (Yer seke). door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - De twee Zeeuwse bil jartteams die op de gewestelijke kampioenschappen uitkwamen konden geen potten breken. DOS Oosterland (libre C1 klasse) en BV Groede (driebanden B2) werden vierde en laatste. Swift in de aanval tegen De Meervogels, met onder de paal in balbezit Jo- ren Gillissen, foto Izaak Verkeste door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - De korfballers van TOP Arnemuiden hebben zaterdag een voorschot genomen op de titel in de overgangsklasse C. Ze won nen zeer dik van KCR (27-13), ter wijl concurrent Tjoba met 18-14 verloor bij Tempo. De Walcherse equipe heeft nu, met nog één duel te gaan, twee punten voorsprong. De wedstrijd Tjoba-TOP van 30 mei krijgt nu een andere lading. TOP heeft aan een gelijkspel vol doende om te promoveren naar de hoofdklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63