Zaamslag en Steen in eerste duel onderuit Verliezend RCS zit in een lastige spagaat SPORT 41 l maar de spits moest na die treffer naar de kant met een hamstring blessure. „Dat scheelt voor ons wel veel", keek Rijvers terug op het moment. „Rutger heeft er dit seizoen niet alleen dertig inge- schopt voor ons, maar kan ook een bal vasthouden, afjagen, neemt de ploeg op sleeptouw." Maar vervanger Rick van der Gaag - het was zijn eerste wecstrijd in het eerste elftal van Luctor'88 - ving het gemis van Van Rossum aardig op. Flankspe ler Jeroen Kedde vulde de positie in de punt van de aanval op zijn eigen manier in en stichtte met zijn snelheid en onuitputtelijke loopvermogen gevaar voor het doel van Philippine. Datzelfde ging op voor De Nooijer, die kort voor rust een bal vanaf de rechterkant van het straf schopgebied panklaar legde voor Ruben van der Meulen en de mid denvelder daarmee in staat stelde de ï-r te maken. Toch kwam de thuisploeg opnieuw op voor sprong. Een bal achter de laatste li nie van de bezoekers, waar vooral Kedde steeds de ruimte vond, was dit keer een prooi voor Barry Olierhoek. Die was net eerder bij de bal dan doelman Jules Delzen- ne, kreeg de bal via de kluts mee en schoot in het lege doel raak. Nog geen vijf minuten later trok De Nooijer de stand gelijk, met een schot langs de uitstekend keepende Ron Tempelaars. „In de tweede helft hadden wij het lasti ger", bekende Rijvers. „Zij speel den al vanaf het begin in een ho ger tempo dan wij. We speelden een aardige eerste helft, maar je merkte het na de rust. De frisheid was er een beetje vanaf." Beide partijen konden leven met het gelijkspel, maar zagen boven dien kansen in de return, volgen de week maandag. „Philippine zal thuis snel een beslissing willen forceren", voorspelde Rijvers. „Als we die eerste aanvalsgolf kunnen overleven, heb ik er wel vertrou wen in." Zaamslag-Heerjansdam 2-5: De laatste zes minuten van de eerste helft nekten Zaamslag. In dat tijdsbestek scoorde Heerjansdam, de nummer elf van de eerste klas se, drie keer via Thomas Oomsen (strafschop), Umut Takac en Gert Jan Plaizier: 0-3. Koen Post, één van de betere spelers bij Zaamslag zorgde vijf minuten na rust voor r-3 waarna Zaamslag de druk op voerde. De 2-3 hing in de lucht, maar het was Jelmer Nugteren die er 1-4 van maakte. Post zorgde vijf minuten voor tijd voor 2-4, waar na het laatste woord voor Nugte ren was. Hij bepaalde de eind stand op 2-5. „We hebben onze huid zo duur mogelijk verkocht. De spelers verdienen een compli ment", vond Zaamslag-trainer Hu- bert van den Hemel. Steen-SC Gastel 0-1: In de eerste confrontatie met SC Gastel zag Steen de kans op promotie aan zienlijk slinken. Het was echter vooral de manier waarop Steen verloor, die voor diepe teleurstel ling zorgde. Trainer Carlo van Grimberghe stelde de groep direct na afloop een aantal 'waarom-vra gen', om opheldering te krijgen. „Ik heb gevraagd waarom we in de wedstrijd niet hebben laten zien wat we op de training doen. Waar om spelen we tegen een ploeg die 4-5-1 speelt de lange bal?" Het duel werd door een vroege treffer beslist. Koen Moerland haal de in de vijfde minuut vernieti gend uit, zijn schot sloeg via de on derkant van de lat binnen: 0-1. Sinds RCS in oktober vorig jaar bekendmaakte dat het volgend sei zoen overstapt van het zondag- naar het zaterdagvoetbal, viel er voor de club op papier niets meer te halen. De ploeg speelt volgend seizoen hoe dan ook in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. „Dat er voor ons niets meer op het spel staat, kon je terugzien in de wedstrijd", constateerde trai ner Michel Leonhart. „Voetbal lend deden we niet voor ze onder. De efficiëntie en doortastendheid van RBC gaven de doorslag. Dat is ons de afgelopen zes maanden vaker opgebroken." Alles bij RCS staat al maanden in het teken van volgend seizoen. Zo wel op bestuurlijk als voetbaltech- nisch vlak. De ploeg wil op ter mijn naar de tweede klasse en wist dat er daarom dit seizoen al geïnvesteerd moest worden in jong talent. De bekendmaking van de over- Deze situatie is heel lastig voor de spelersgroep en het bestuur stap en het daarop aangepaste be leid heeft zijn uitwerking gehad op de prestaties van RCS dit sei zoen. „Deze situatie is gewoon heel lastig voor de spelersgroep en het bestuur", meent Leonhart. „Spelers die eerder hun ja-woord hadden gegeven, komen terug op hun besluit omdat ze bij een ande re Walcherse ploeg op een hoger niveau kunnen voetballen. Dat zorgt voor onrust." Volgens middenvelder Yordi Nij- land, die onlangs alsnog aangaf RCS trouw te blijven en dus niet naar Terneuzen vertrekt, gebeurt dat vooral onbewust. De ploeg traint nog altijd elke week met bijna twintig man en staat vol gens Nijland nog altijd achter el kaar. Toch bespeurt hij enige loomheid in de groep. Al heeft dat volgens Leonhart niet met mentaliteit, maar met karakter te maken. Nijland nam gisteren het voor touw, om het seizoen niet als een nachtkaars uit te laten gaan. Zijn power, drang naar voren en bo vendien twee doelpunten (r-3 en 2-4) bieden RCS nog een beetje hoop voor de terugwedstrijd. „Als iedereen dezelfde mentaliteit als Nijland had, was de zege zeker naar ons gegaan", loofde Michel KARAKTERISTIEK Leonhart zijn pupil. „Hij is echt een voorbeeld voor de hele groep." Ruim vijf jaar geleden stond Nij land met 'zijn' RCS op het randje van de hoofdklasse. Strafschop pen in de finale van de nacompeti- tie tegen Desk vormden de laatste horde. Uitgerekend Nijland miste de beslissende strafschop. Inmiddels degradeerde de inmid dels 24-jarige middenvelder in vijf jaar tijd tweemaal en staat hij op het randje om zijn valse hat trick compleet te maken. Op nieuw een degradatie zou voor RCS een inktzwart einde zijn van een periode waarin ook mooie successen werden behaald. Yordi Nijland wil dat koste wat kost voorkomen. „Ik zal er alles aan doen om dit seizoen waardig af te sluiten. Dat zijn we verplicht aan de mensen in en rondom de club." MAANDAG 18 MEI 2015 y V;V A«* s^v. Luctor'88-aanvaller Jeroen Kedde dribbelt langs Ruben van der Meulen, die namens Philippine een keer trefzeker was. De return is pinkstermaandag in Phi lippine. foto Marcelle Davidsee TERNEUZEN - Bij zaterdag-tweede- klasser Zaamslag houdt niemand na de eerste wedstrijd in de nacom- petitie nog rekening met promotie. Op eigen veld verloor de ploeg met 2-5 van Heerjansdam, waar door de return niet meer dan een formaliteit lijkt. Zondag-vierdeklas ser Steen staat na de nederlaag op eigen veld tegen SC Gastel (0-1 voor een bijzonder zware op dracht. door Len Wolters OOST-SOUBURG - Het contrast tus sen RCS en RBC (2-4) was gisteren enorm. Voetballend lagen de twee ploegen niet eens zo heel ver uit el kaar, maar het verschil zat 'm voor al in de scherpte die in zulke na- competitiewedstrijden het verschil kunnen bepalen. Bij de Roosendaal- se ploeg leverde zowat iedere kans een doelpunt op, terwijl RCS zowel in verdedigend als aanvallend op zicht nog al eens een steekje liet vallen. Michel Leonhart RCS-RBC 2-4 (0-2). 11Mike Alder- son 0-2,33. Mohamed Boulayan 0-2, 50. Mike Alderson 0-3, 64. Yordi Nijland 1-3, 90. Mohamed Boulahyan 1 -4, 90+4. Yordi Nij land 2-4. Scheidsrechter: L.J. Uitter- hoeve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Mike van Schaardenburg (RCS) en Mohamed Boulahyan (RBC). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62