Serooskerke raakt de weg kwijt in slotfase en verliest 10 Walcheren figurant bij Duiveland SPORT 39 menten waarmee Nieuwdorp dicht bij een (verdiend) doelpunt was. Andere momenten waren een kopbal op de lat van Arjan Franse, twee vrije trappen van Frank Oostdijk en een mislukte schotpo ging van Martijn de Goffau. Flet enige dat de bezoekers uit Arne- muiden daar tegenover kon stel len, was een schot van Leon van Belzen 2 na twintig minuten. Zijn poging ging via het been van Fran se naast het doel van keeper Ru ben Otte. De Sloedamderby krijgt zaterdag in Arnemuiden zijn apo theose. Arnemuiden houdt zich vast aan de terugkeer van Leon 'Toepie' van Belzen 1. „Met hem verliezen we niet vaak", sprak Carlos de Jon ge hoopvol. Nieuwdorp houdt zich vast aan het dominantere en dreigendere spel van afgelopen za terdag. En het feit dat de ploeg al zeven tien wedstrijden op rij ongesla gen is. Walcheren moet zaterdag op een wonder hopen, al kan de ploeg op eigen veld rare dingen doen. „Wal- cheren-thuis gekkenhuis", liet trainer René van Herpen zich en kele weken geleden ontvallen. Zijn elftal was zaterdag in de be ginfase van het nacompetitieduel via snelle uitvallen nog gevaarlijk. „Maar toen het eenmaal ging lo pen bij ons werd het eenzijdig", liet teamleider Piet Plaisier van Duiveland weten. Het eerste half uur leverde geen treffers op, maar Duiveland beslis te het duel in de laatste tien minu ten voor rust alsnog. Eerst opende Ronald Zwager uit een vrije trap de score, was het vervolgens Mas- soud Osmanie die 2-0 maakte en werd het vlak voor de pauze via Marcel Zwager ook nog 3-0. In de 66e minuut was het weer Osmanie die doel trof en twee mi nuten later maakte hij ook de 5-0. Nieuwerkerker René Verschoor kopte de Oosterlanders naar de 6-0 en pas daarna verzachtte Ste ve Schalkwijk het leed voor de be zoekers nog wat: 6-t. „Dit gaan wij dinsdag op de trai ning zeker te horen krijgen", zei Serooskerke-aanvoerder leffry Poppe na afloop vol ongeloof. „Na die rode kaart (vlak na de 2-0) klopte er organisatorisch niets meer van bij ons." Als aanvoerder stak Poppe de hand ook in eigen boezem. „Je probeert het goed weg te zetten, maar dat lukte me niet. Het leek haast of sommigen onbewust dachten: ach, tegen tien man, laat maar lopen." Het scenario van zaterdag had vol gens Poppe wel iets weg van de nacompetitieconfrontatie met Oostkapelle van vorig seizoen. „Uit speelden we ze weg en kon den we bij wijze van spreken met 6-1 winnen. Thuis hadden we het vervolgens niet, waardoor Oostka pelle verdiend door ging. Nu is het een soort herhaling, maar dan in één wedstrijd." In een zwakke eerste helft had Serooskerke het betere van het spel tegen Nieuwenhoorn. De eer ste grote kans kreeg de thuisploeg echter pas vlak voor de rust toen Maikel Simonse een een-op-een-kans miste. Vlak na rust was het wel raak. Si monse werkte een vrije trap van Roy de Visser in het doel. Waar de bezoekers nog geen enkele mo gelijkheid hadden gehad, drukte de thuisploeg door. Dat resulteer de in de 2-0 via Björn Francke, die de bal op behendige wijze over doelman Tim Verkeste stift te. Wegens vermeend buitenspel bij die treffer liepen de emoties hoog op bij Nieuwenhoorn. Zo hoog dat Shih-Fa Steehouder scheidsrechter Bos omver duwde en rood ontving. De rode prent werkte echter moti verend voor de Zuid-Hollanders, die vijf minuten voor het einde de aansluitingstreffer vonden via Sonny Booth. Serooskerke wankel de en zag Damiano Vaudo drie mi nuten later de 2-2 binnenkoppen. Alsof dat nog niet genoeg was maakte Booth er ver in de blessu retijd 2-3 van. Daarmee maakte hij de spreuk 'opgeven is geen op tie', die op de achterkant van de Nieuwenhoorn-shirts gedrukt stond, meer dan waar. „Na die rode kaart voetballen we niet meer", stelde Houtepen. „We pakken het positiespel niet meer op en lopen niet meer mee." „Ineens ging alles fout", vulde Poppe aan. „Die rode kaart had het tegengestelde effect voor ons", haakte zijn coach in. „Als trainer zit je dan gewoon machte loos langs de kant." Zo machteloos als Houtepen langs de kant zat, zo uitbundig leefde de pas 25-jarige Nieuwen- hoorn-trainer Ben Mierop mee, die ondanks de weergaloze inhaal slag ook kritiek had. „Ik ben diep teleurgesteld over de eerste zeven tig minuten. Die waren ver onder de maat. De veerkracht van het team valt echter te prijzen." „We hebben iets recht te zetten", blikte Poppe vooruit naar de re turn. „In tegenstelling tot vorig jaar tegen Oostkapelle hebben we nu gelukkig nog wel een wed strijd om het goed te maken. Dat moet dan ook maar gebeuren." KARAKTERISTIEK i MAANDAG 18 MEI 2015 door Klaas Verspoor nadert apotheose OOSTERLAND - Promotie naar de tweede klasse van het zaterdag voetbal is ver weg voor Walcheren. Op Oosterlandse bodem klopte Duiveland de Vlissingse formatie met afgetekende cijfers en deva lueerde de return met de 6-1-uit slag als het ware tot een formali teit. Duiveland - Walcheren 6-1 (3-0). 37. Ronald Zwager 1-0, 39. Massoud Osmanie 2-0, 44. Marcel Zwager 3-0. 66. Massoud Osmanie 4-0, 68. Mas soud Osmanie 5-0, 90. René Ver schoor 6-0, 90+2. Steve Schalkwijk 6-1. Scheidsrechter: Van den Bergen (Vogelwaarde). Gele kaart: Steven Struijk en Dennis Burggraaf (beiden Walcheren). Aantal toeschouwers: 195. Duiveland staat met één been in de volgende ronde na de 6-1-overwinning op Walcheren. door Arwin Willemsen SEROOSKERKE - Een 2-0-voor- sprong in de 85e minuut tegen tien tegenstanders moet in princi pe een overwinning opleveren voor de ploeg die voor staat. In principe. Maar voor Serooskerke ging dat zaterdag niet op. De for matie van trainer Cees Houtepen gaf het in het nacompetitieduel met Nieuwenhoorn in de slotminu ten helemaal weg en verloor met 2-3. Serooskerke kon een 2-0-voorsprong tegen tien man van Nieuwenhoorn niet vasthouden. In de slotfase incasseerde de Walcherse ploeg drie treffers. Serooskerke-Nieuwenhoorn 2-3 (0-0). 52. Maikel Simonse 1-0, 68. Björn Francke 2-0,86. Sonny Booth 2-1, 89. Damiano Vaudo 2-2, 90+5. Sonny Booth 2-3. Scheidsrechter: C.W. Bos (Vlissin- gen). Gele kaarten: Björn Francke (Serooskerke), Wesley Abbo, Son ny Booth. (Nieuwenhoorn). Rode kaart: 68. Shih-Fa Steehouder (Nieuwenhoorn). Aantal toeschou wers: 250. Arnemuiden-speler Patrick Siereveld (rechts) probeert een voortzetting van Nieuwdorps spelmaker Janick van As te blokken, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60