Max Leijer maakt zijn vlieguren nu weer bij CPC MZC'11 komt sterk uit de startblokken 38 SPORT NACOMPETITIE Nieuwdorp laat Arnemuiden ontsnappen in eerste wedstrijd van de nacompetitie (0-0). „Toen ik op 4 januari vertrok, zei ik bij GPC dat ik net voor het be gin van de nacompetitie weer te rug zou zijn", vertelde Leijer zater dag na afloop van het duel. Tijdens zijn verblijf in landen als Costa Rica, Honduras en El Salva dor („Ik wilde iets anders dan Au stralië") was het nog even nagel bijten. GPC kende immers in de competitie een goede serie en leek zich nog te mengen in de kampioensrace van de tweede klasse. „Dat had ik mezelf niet ver geven. Kampioen worden en er dan niet bij zijn... Zoiets blijft je je hele leven achtervolgen." Uiteindelijk rolde GPC 'gewoon' de nacompetitie in en was Leijer na een onvergetelijke reis op tijd om zijn oude professie weer op te pakken. „Het was een supergave trip. Ik zat in een totaal andere we reld, heel anders dan Nederland, lekker ongestructureerd." In Nica ragua ontmoette hij zelfs sponsor Willem-Jan Buijs van GPC. Ook die maakte een wereldreis. „Op een plein hebben we een biertje KARAKTERISTIEK gedaan op GPC. Dat was heel maf. Hoeveel mensen wonen er wel niet op de wereld en dan kom je elkaar tegen in Nicaragua." Op 4 mei landde hij, vijf kilo lich ter („Ik denk vanwege een tropi sche ziekte") weer in Nederland en bond hij bij GPC de voetbal schoenen snel onder. „Dat groeps gevoel heb ik tijdens mijn reis soms wel eens gemist", zei Leijer. Vorige week deed hij ritme op bij het tweede elftal en zaterdag maakte hij zijn vlieguren weer in de hoofdmacht. Keeperstrainer Anton Swennen stoomde de keeper klaar voor het grote werk tegen opponent Genderen Dron- gelen Combinatie (GDC) uit de gemeente Aalburg. Het ging de 25-jarige Leijer goed af. Hij hield zijn ploeg aan het slot van de eerste helft met twee prachtige reddingen op de been. „Balletjes tegenhouden kan ik nog wel", zei de goalie later. „Het was alleen lastig bij hoge ballen. Dat is een kwestie van gevoel en dat raak je dan toch een beetje kwijt. In de tweede helft had ik een keer moeite met mijn timing en torpedeerde ik zomaar Mitch van Dijk, mijn ploeggenoot." Uiteindelijk eindigde het duel van GPC met GDC in 1-1. De thuisploeg begon vol vuur, han teerde een moordend tempo en kwam via Robin de Pagter al in de derde minuut op 1-0. Daarna waren er enkele kansen op meer, maar de score werd niet verder op gevoerd. Aan het slot van de eer ste helft kwam GDC sterk opzet ten en ook in het tweede bedrijf toonde de nummer twee van de tweede klasse F zich een ploeg met inhoud. De 1-1 in de 68e mi nuut, uit een goed aangesneden vrije trap van Joost van Rooijen, was verdiend. „Alles ligt nog open", stelde trainer Karl Vergou wen. „GDC heeft een goede ploeg, maar er liggen in de return zeker kansen voor ons." NIEUWDORP - In de kleedkamer van Arnemuiden leefden na af loop eerst gemengde gevoelens, maar aanvoerder Janick Schaier zorgde voor duidelijkheid. „Uit 0-0, niks aan de hand." Ook tegen stander Nieuwdorp trok de niks-aan-de-handconclusie. „Maar we hadden onszelf eigen lijk moeten belonen", vond trai ner Thomas de Ridder. De gemengde gevoelens aan bei de kanten werden gevoed door de rode kaart voor Kevin Joosse van Nieuwdorp. Hij kreeg deze 25 mi nuten voor tijd, omdat hij rechts back Sjoerd de Ridder neerlegde. Dat was een revancheactie op een eerdere overtreding op Joosse zelf. Rood, oordeelde de Belgische scheidsrechter Kadius. „Terecht", vond trainer Thomas de Ridder. Nieuwdorp had vóór die rode kaart de beste kansen en het bes te van het spel. „Maar als je in de fase met tien man geen doelpunt tegen krijgt, moet je tevreden zijn", vond De Ridder. „Het is al leen jammer dat we daarvóór niet konden scoren. Tegen - met alle respect - Nieuwland en Wemel- dinge kun je in de reguliere com petitie nog 's een kans missen. KARAKTERISTIEK Nu eigenlijk niet." Na de rode kaart had Arnemuiden de stille hoop met een stiekeme goal te kunnen vertrekken uit Nieuw dorp. Dat lukte niet. Sterker nog, Arnemuiden kwam er niet eens bij in de buurt. Zelfs in ondertal dicteerde Nieuwdorp het ritme van de wedstrijd door goed ge groepeerd te verdedigen en waar mogelijk de counteraanval te zoe ken. Thomas de Ridder had meer ver wacht van Arnemuiden. „Vooral aanvallend. De laatste vijf wed strijden werden gewonnen met een doelsaldo van 12 voor en 2 te gen. Daarom verwachtte ik dat ze aanvallend wel iets zouden weg zetten. Maar Arnemuiden heeft nagenoeg niets gecreëerd. Het is natuurlijk een bijzondere wed strijd: wie neemt als eerste risi co's?" Dat was niet Arnemuiden. „Van de laatste zes wedstrijden was dit absoluut de minste", oordeelde trainer Carlos de Jonge. Zijn aan voerder Janick Schaier viel hem bij. „Verdedigend staat het goed, maar aanvallend hebben we het laten liggen. Ik denk dat het met de vorm van de dag te maken heeft. Vorige week creëerden we tegen MZC'11 acht honderdpro- centkansen." De aanvallende armoe is het ver haal van dit seizoen bij Arnemui den. Dat Schaier clubtopscorer is met zeven goals zegt alles. Hij scoorde als centrale verdediger vijf keer uit een strafschop en twee keer uit een vrije trap. Mai- kel Moerings, doorgaans in het tweede spelend, pakte de laatste vijf duels zijn kans met vijf goals, maar zaterdag kon hij het niet waarmaken. Zoals vrijwel nie mand het kon waarmaken bij Ar nemuiden. Alleen Schaier en doelman Rick Balk haalden hun niveau. Balk on derscheidde zich vooral met een redding in de bovenhoek op een hard schot van Stefan van der Klooster. Dat was één van de mo- KINDERDIJK - Op bezoek bij De Zwervers was MZC'11 zaterdag erg effectief. De nummer twee uit de tweede klasse E van het zater dagvoetbal won het eerste duel in de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse met 4-2. Bij de return in Zierikzee, volgen de week, kan de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse de volgen de stap zetten richting de tweede promotie op rij. „Dit mogen we niet meer weggeven. Alleen jam mer dat het geen 1-4 bleef', baal de MZC-leider Huib Smits. Hij re fereerde aan de onnodige tegen- goal die zijn ploeg twintig minu ten voor tijd kreeg. Na balverlies van Sven Heijboer counterde De Zwerver zich via Jort van Meer kerk naar de 2-4. De Zwerver, dat als nummer zes van de tweede klasse F de derde periode in de wacht sleepte, kreeg al na vijf minuten de 0-1 om de oren. Uit een voorzet van Martijn van Grunsven kopte Mat hijs Hage raak. Amper een mi nuut later knikte Wesley Kassels de 1-1 binnen. Na een solo van Fred van der Helm zette Dennis Dekker MZC tien minuten voor rust op 1-2. Dekker scoorde in de 47e minuut, na een steekbal van Corné Schilperoort opnieuw en via Ingmar Quist werd het 1-4. De Zwerver-MZC'11 2-4 (1-2). 5. Mathijs Hage 0-1, 7. Wesley Kassels 1-1, 35. Dennis Dekker 1-2, 47. Den nis Dekker 1-3, 50. Ingmar Quist 1-4, 70. Jort van Meerkerk 2-4. Scheids rechter: R. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Wesley Kassels en Jort van Meerkerk (beiden De Zwerver). Aan tal toeschouwers: 400. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Max Leijer heeft weer vaste voet aan de grond. De goalie trok vier maanden lang door cen traal Amerika, kwam twee weken geleden terug en stond zaterdag na twee trainingen weer onder de lat bij de nacompetitiewedstrijd van CPC Vlissingen tegen GDC (1-1). Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. GPC Vlissingen-GDC 1-1 (1-0). 3. Robin de Pagter 1 -0, 68. Joost van Rooijen 1-1. Scheidsrechter: N. El- derson (Zaamslag). Gele kaart: Ro bin de Pagter (GPC) en Benjamin Vos (GDC). Aantal toeschouwers: 250. Sloedamderby door Rudy Boogert Nieuwdorp-Arnemuiden 0-0. Scheidsrechter: K. Stadius (België). Rode kaart: 64. Kevin Joosse (Nieuwdorp). Gele kaart: Frank Oostdijk, Janick van As (Nieuw dorp), Patrick Siereveld (Arnemui den). Aantal toeschouwers: 500. .aC-. A IVJU ."wag door Klaas Verspoor Een speler van Serooskerke (blauw shirt) in duel tijdens de wedstrijd tegen Nieuwenhoorn. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59