Virtuoos pianoduo verovert harten publiek 66 We sluiten het vanavond bij mij aan de keukentafel met een glas wijn af SCHOUWEN-DUIVELAND 21 ment niet draaien." Er was stee vast van alles en nog wat aan 'randactiviteiten' te doen, zoals af gelopen zaterdag bijvoorbeeld de- monstraties schapen drijven en dressuur rijden op een koe. Senio ren van Schouwen-Duiveland werden onthaald op een dagje uit, compleet met een hapje en een drankje. Speaker Joop Hanse uit Burgh-Haamstede was er alle tien jaar bij. „Fantastisch hoeveel geld er al die jaren voor het goede doel is opgehaald. Het is leuk om zo'n evenement bij elkaar te mogen praten." Na de eerste vijf jaar werd beslo ten nog eens vijf jaar met het Menevenement door te gaan, maar er daarna een streep onder te zetten. Want hoe mooi, gezel lig en nuttig ook, het jaarlijkse spektakel vergde van veel mensen héél véél inzet. Niet alleen van ro tarians, ook de Fok- en Menvere niging droeg vele steentjes bij. Zo als het prepareren van het tien hectare grote terrein en het uitzet ten van het A-traject, een 'warm- draai-parcours van zes kilometer' over polderwegen. Natuurlijk waren er, toen de defi nitieve editie eenmaal in aan tocht was, weieens twijfels. Zoals Van Dijks zwager Ijsbrand Char- don, die als vierspanmenner al ja renlang aan de top meedraait, het onomwonden zei: „Je bent gek als je hiermee stopt". „Het evene ment staat als een huis, maar het is goed geweest zo", stellen Van der Graaf en Van Dijk desalniette min vast. Van der Graaf: „Nee, het wordt als het zo meteen voorbij is echt geen drama." Van Dijk: „We sluiten het gewoon bij mij aan de keukentafel met een glas wijn af. Maar ik denk best dat het volgend jaar heel even zal kriebelen." Niet dat het evenemententerrein op de hoek N59 en de Bredeweg nu 'paardloos' blijft. Op 27 juni wordt hier de 46ste Zeeuwse dag van het paard gehouden, het grootste paardenevenement in Zeeland. Na 45 jaar in Vrouwen polder te zijn gehouden, verkast dat evenement naar Oosterland. Het is heus niet zo dat de optre dens centraler in het land voor hem voor het oprapen liggen, zegt Wayenberg. „Dat valt ver schrikkelijk tegen. Er wordt een heel ander genre muziek bij kin deren ingepompt. Daarom zijn niet veel mensen met klassieke muziek bekend." De komst van Wayenberg en Oei liet Noordgou we echter niet onberoerd. De orga niserende stichting Kamermu ziek Schouwen-Duiveland wist met dit bijzondere optreden r6o betalende bezoekers te trekken. Voor de stichting een mooie kans om een breed publiek met de sfeervolle concertlocatie te laten kennismaken. De stichting ver zorgt zes keer per jaar een concert in het sfeervolle kerkje, dat over een goede akoestiek beschikt. Het optreden van Wayenberg en Oei was van grote klasse. Met onge kende energie en enthousiasme wisten de sympathieke pianovir tuozen de harten van het publiek te veroveren. Daar kreeg het duo een staande ovatie voor terug. Pancakes Paintings in molen In Pannenkoekenmolen de Graanhalm is tot 20 juni de expositie Pancakes Pain tings te zien. Met schilde rijen van Willem Burghardt uit Vlissingen. Hij schildert realistische en surrea listische werken. Bingomiddag voor leden van Anbo De Anbo afdeling Zierikzee houdt dinsdag 19 mei een bingomiddag voor leden. De middag begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het Kerkcentrum aan het Haven plein. In verband met de ver bouwing van de kerk is het Kerkcentrum bereikbaar via het parkeerterrein aan de Hoge Molenstraat. Lezing over islam bij Odd Fellows Krijn van der Jagt houdt morgen een lezing voor de Odd Fellows over de islam als monotheistische religie. De lezing geeft een gods diensthistorische schets van de islam. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in het Logegebouw van de Odd Fellows in het Ja- cobshofje in Zierikzee. Zeelandlezing met René Luijk In het Kerkje onder d'n Diek in Bruinisse verzorgt domi nee René Luijk morgen de Zeelandlezing nummer 4. Het onderwerp is radicalise ring in algemene zin. Luijk is schrijver van de roman Stefan, over een geradicali seerde refo. Er is veel ruimte voor debat. De lezing begint om 20.00 uur. Man aangehouden voor inbraak loods Een Terneuzenaar is zater dagmiddag aangehouden voor een bedrijfsinbraak aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen. De dader had een ruit vernield en onder meer een aanhangwagen en zitmaaier ontvreemd. De po litie hield de man aan in een woning aan de Van der Peijl- straat in Terneuzen. Man opgepakt voor stelen damesfiets Op de ie Verbindingsstraat in Terneuzen is vrijdaga vond een 58-jarige Terneuze naar aangehouden met een gestolen fiets. Agenten za gen de man om 21.45 uur met een grijze damesfiets rond lopen, die op slot zat. De fiets bleek gestolen te zijn. De eigenaar kan hem op het politiebureau halen. MAANDAG 18 MEI 2015 Het zal best kriebelen Yolanda van Dijk door Esme Soesman NOORDGOUWE - Hij studeert tegen woordig 'nog maar' vier tot zes uur per dag. „Dat is te weinig, maar ik ben lui", bekritiseert Daniel Wayen- berg (86) zichzelf. Toch nam de we reldberoemde pianovirtuoos zater dag de moeite naar Noordgouwe af te reizen, waar hij in de Driekonin- genkerk een concert gaf met piano talent Martin Oei (19). Daniel Wayenberg en Martin Oei speelden ook nog quatre-mains, onder meer als toegift voor het enthousiaste publiek foto Marieke Mandemaker BURGH-HAAMSTEDE http://communities.zeeland- net.nl/wbp. ZIERIKZEE ZIERIKZEE BRUINISSE TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54