Waterpoort zet in op forten, natuur en havens Pontes Pieter Zeeman houdt actie voor Nepal Renessedag levert circa 7400 euro op Beuving met Popwave aan slag 20 SCHOUWEN-DUIVELAND MENNEN Duitse toerist slaat Fries gebroken kaak Het is gedaan met het Menevenement in Oosterland. Nieuw is de komst van de Zeeuwse Dag van het Paard In het najaar wordt een nieuwe sa menwerkingsovereenkomst tus sen alle partijen, waaronder de ge meenten Goeree-Overflakkee en Tholen en de provincie Zeeland, getekend. „We gaan verder op een slagvaardiger manier. Minder ver gaderen. En met veel aandacht voor lerend werken en de speer punten natuur, historisch erfgoed en havens", schetste voorzitter Jan Hoogendoorn van de bestuur lijke initiatiefgroep Waterpoort. Hij presenteerde zondagmiddag de plannen tijdens een lezing in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk in het kader van 50 jaar Grevelingendam. „Die dam is leuk. Vijftig jaar Gre velingendam, hoera. Maar we had den dat eigenlijk anders moeten aanpakken", zei Hoogendoorn. Want hoewel prima vanuit veilig heids- en ontsluitingsoogpunt ge zien, de Deltawerken hebben ook grote ecologische consequenties. De slechte waterkwaliteit is waar schijnlijk de reden dat veel van de beoogde ontwikkelingen in het Waterpoortgebied niet van de grond zijn gekomen. Daar moet Waterpoort verandering in breng en. Havens als Ooltgensplaat, Oude Tonge en Steenbergen gaan ver der als 'Familie van Waterpoor ten'. Er zijn inmiddels al havenar rangementen ontwikkeld, maar er moet volgens Hoogendoorn nog veel meer worden geïnves teerd. „Ik heb altijd gezegd: dit ge bied is eigenlijk te mooi om er zo weinig mee te doen." Oude forten uit de Napoleonti sche tijd zijn een ander typisch kenmerk van het gebied. „Die moeten met elkaar een toeris tische attractie gaan vormen." Via initiatieven als de Waterpoort Academy en Bewonerscafé's - dat wordt lerend werken genoemd - worden ondernemers en inwo ners geprikkeld ideeën te ontwik kelen en samenwerkingen aan te gaan. OOSTERLAND - Na tien jaar succes vol te hebben gedraaid, is zater dag het doek gevallen voor het Paarden Menevenement in Oos terland. Dit door de Rotaryclubs Zierikzee en Schouwen-Duive- land geïnitieerde evenement was bedoeld om geld voor goede doe len in te zamelen én om Schou- wen-Duiveland op de kaart te zet ten. In beide doelstellingen is het Menevenement geslaagd. Door de jaren heen heeft het spek takel rond de 175.000 euro opgele verd, rekent voorzitter Bram van der Graaf van de stichting Bene fiet Evenementen Schouwen-Dui- veland uit de losse pols voor. Het eerste jaar werd - met een op brengst van zo'n 12.000 euro - me teen 'een klap geld' binnenge haald, blikt secretaris en betrokke ne van het eerste uur Yolanda van Dijk op die starteditie terug. „En dat is alle jaren opgelopen, tot de laatste jaren een bedrag van rond de 25.000 euro", vult Van der Graaf aan. Deelnemers kwamen van heinde en verre op het evenement af, evenals het publiek. Van Dijk: „En het werd ook altijd heel erg gedra gen door de eigen bevolking. On der meer de sponsors in natura zijn heel erg belangrijk geweest. Zonder hen kun je zo'n evene- De leerlingen zetten zich die dag gedeeltelijk zelf in voor het goede doel, maar krijgen ook de kans mee te doen aan activiteiten die door hun medeleerlingen zijn op gezet. Mentoren zullen per klas over de actie praten en activitei ten inventariseren. Mensen die spulletjes hebben voor de rom melmarkt of prijsjes ter beschik king willen stellen, kunnen die in leveren bij Marijke de Jong en/of Conny Kloet (gebouw Noord) en bij de receptie en/of Hanneke Zuidgeest (gebouw Zuid). De op brengst van de actie 'Pontes Pie ter Zeeman helpt Nepal' wordt ge bruikt om het kleinschalige pro ject Mountain Child Care te steu nen. Mountain Child Care zet haar expertise in om na de eerste periode van noodhulp en rouw, kwetsbare jongeren te begeleiden bij het verwerken van de aardbe ving. Ouders en andere belangstel lenden zijn welkom van 11.00 tot 16.00 uur. Voor ideeën en vragen of informa tie: Hanneke Zuidgeest (Zuid) h.zuidgeest@pontes.nl en Conny Boot (Noord) c.boot@pontes.nl. RENESSE - Een 31-jarige Duitser uit Mönchengladbach heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 33-jarige man uit Leeuwarden een gebroken kaak geslagen in een ho recagelegenheid aan de Hoge- zoom in Renesse. Dat gebeurde rond kwart voor twee 's nachts. Het slachtoffer is na aangifte met een taxi naar het ziekenhuis in Goes gegaan waar bleek dat zijn kaak was gebroken. Hij is in Leeuwarden aan zijn kaak geopereerd. De geweldpleger is aangehouden en naar Torentijd in Middelburg gebracht. Hij is gehoord en heeft bekend. Tot grote verbazing van penning meester Ad Blom, die aangeeft dat het om een eerste berekening gaat. „Maar dit had ik niet ver wacht. We hadden zo'n slechte start. Het weer knapte later wel wat op en rond een uur of één ging het ook wel lopen. De mid dag viel alles mee. Toen was er sprake van een constante bewe ging. Maar toch." Blom denkt dat de terugkomst van de rommel markt de opbrengst aardig heeft opgekrikt. „Huisraad en curiosa, met een net woord. We zijn daar jaren geleden mee gestopt, omdat het best heel veel werk is. Maar ik denk toch dat de rommelmarkt ons dit jaar die 1000 euro heeft ge scheeld." De Renessedag is een dag boordevol activiteiten, geza menlijk op poten gezet door voet balvereniging, tennisvereniging en kerk. De opbrengst wordt door drieën gedeeld. „Ja, dat is best bij zonder dat dat zo kan. En zo lang al. Volgend jaar hebben we een ju bileum, dan doen we dit 30 jaar." door Esme Soesman OUWERKERK - Waterpoort, de sa menwerking tussen overheden en andere organisaties rondom onder meer Volkerak-Zoommeer, Kram mer en Schelde-Rijnkanaal, wordt na drie jaar voortgezet. Speerpun ten zijn natuur, historisch erfgoed (forten) en havens. ZIERIKZEE - Volle bak zaterdag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee bij Klap van de Korenmolen, de voorstelling van Ernest Beuving samen met het Schou- wen-Duivelandse koor Popwave. „Het was perfect", zegt voorzitter Kees Dale bout van Popwave. De lol, het werken met professionals: het was een unieke ervaring. „Hier praten we nog wel even over na." foto Marieke Mandemaker Het Paarden Menevement in Oosterland is de gelegenheid om oefenmarathons te rijden, foto Marieke Mandemaker Einde evenement: door Esme Soesman ZIERIKZEE - Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee houdt donderdag 28 mei een actiedag voor de slachtof fers van de aardbevingen in Nepal. door Esme Soesman RENESSE - Het druilerige weer zater dag beloofde weinig goeds. Toch le verde de 29-e editie van de Renes sedag ongeveer duizend euro meer op dan vorig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53