66 De politiek in? Ja, da's waar. Ouwe boef dat je d'r bent! Nou, maak er wat van, hè 66 Laat hem een gewone baan gaan zoeken en werken voor z'n geld 4 IN HET NIEUWS Even geen gezeur over zijn carrière, ruzies of geld. Bram Moszkowicz geniet als VNL-voorman op de markt in Almere. ALMERE - Bram Moszkowicz is gek op de markt. Altijd al geweest. Lang voordat hij met een Aston Martin naar sterrenrestaurants sjeesde, haalde hij als 'Bram met je' de boodschappen gewoon met zijn vader op de markt van Maastricht. Of reden ze gezellig samen naar die van Antwerpen. „De geluiden, het geschreeuw van koopmannen. Vonden we heerlijk", mijmert hij. Maar dan nu. Het stadhuisplein van Almere is deze middag van el ke charme verstoken. De grauwe prefabgebouwen, de relatieve stil te, brrr. En dan - dat heeft hij weer - slaat de regen Moszkowicz ook nog eens om de oren, zo op z'n eerste dagje van promotie voor de poli tieke partij Voor Nederland (VNL). Net als hij ietwat vertwijfeld op de kraampjes afstevent, blijkt voor zorgen geen reden. „Héééééé, Brammnmeeeee." Ah, hij is herkend. „Verdomme man, zie ik jou hier ineens", schatert een boomlange, kaalgeschoren ke rel. Hij zet z'n krat bier graag even weg voor deze 'machtig mooie kerel'. Moszkowicz is di rect in zijn element. „Dag me neer!" De ogen stralen al. De man weer: „De politiek in? Ja, da's waar. Ouwe boef dat je d'r bent! Nou, maak er wat van, hè. Of moet je eerst nog een pilsje?" Met elke strekkende meter wordt hij meer ontspannen. Het gaat Moszkowicz prima af met de man van de straat. Hier een grapje, daar een kwinkslag. Hoffelijk als altijd: „Dag mevrouw, kan ik u verblijden met onze flyer?" En na tuurlijk, als vanouds, talloze malen op de foto. Marktkoopman Frans de Jong (62) vindt 'Bram in Den Haag' een goed idee. „Goeie vent. Ik stem al tijd op Wilders, dat blijf ik doen, maar hem kun je d'r lekker bij hebben op rechts." Dat Moszko wicz ettelijke malen in opspraak kwam? Ach, zegt Frans: „We hebben alle maal wel eens wat, toch?" Eigenlijk is het gewoon genieten voor Moszkowicz, deze eerste stapjes richting het Binnenhof. Even geen gezeur over z'n geknak te advocatencarrière. Geen geze ver over (geld)ruzies met zijn broers. Niemand met lastige vra gen over schulden bij de fiscus. Hoewel, Almeerder Hans (70) kan hem wel schieten. „Lekker doorlo pen met je praatjes", roept hij. Hans heeft Moszkowicz liever niet voor z'n uitstalling met sok ken en ondergoed. „Akkoord, me neer", roept de VNL-leider la chend over zijn schouder. „Ja, toch?", zegt Hans even later. „Het is gewoon een vuile, vieze, gore, smerige oplichter. Zet dat maar in je stukkie. Laat hem een gewone baan gaan zoeken en wer ken voor z'n geld." Hans heeft weinig medestanders, hier in Almere. In de 'achtertuin' van het hier populaire PW vindt men het wel wat, zo'n atypische politicus. De peilingen geven VNL één zetel, dus wie weet. En dan wordt er over par tijprogramma's nog niet eens gesproken. Moszko wicz' speerpunten (min der immigratie en Brus sel, meer defensie en zorg) gaan nog niet be paald over de tong. Of, zoals hij de pas santen zelf aanraadt: ,Komt nog wel. Lees dit foldertje vanavond maar eens lekker bij de open haard." Vandaag is vooral nog de tour van een BN'er. Hoewel. „Wie is die man?", vraagt een vrouw aan haar dochter. Haar dochter: „Die advocaat, Bram dinges." Vrouw: „Wie?" Doch ter: „Die vent die de boel heeft belazerd." Vrouw: „Oh, die! Goh, die is afgevallen zeg." Moskowicz hoort het al niet meer, die poseert verderop voor een selfie. Na welgeteld 31 minuten is het flitsbezoekje alweer voorbij. „Lang genoeg voor een eerste keer", vindt Bram Moszkowicz. Tevreden loopt hij richting zijn auto ('geleend van een vriend') om op huis aan te gaan. Want ja, zegt hij charmant, hij heeft 'on derdak'. Het was prettig, stelt hij ten slotte vast. Bram houdt immers van de markt. En de markt ook best van hem. Bram Moszkowicz op campagne voor VNL op het Stadhuisplein in Almere. Hij is in zijn element, foto's Pim Ras Almere vindt het wel wat, Moszkowicz als politicus door Tobias den Hartog Man op markt in Almere Marktkoopman Hans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4