SPORT 49
Barcelona verslaat
Atlético Madrid en
pakt zo het vijfde
kampioenschap
in zeven jaar.
BARCELONA - Op precies dezelfde
dag, 17 mei, dat Atlético Madrid
vorig jaar in het Camp Nou op de
slotdag van de competitie kam
pioen werd, deed FC Barcelona
gisteren hetzelfde in het stadion
van de aftredende titelhouder.
Door de i-o-zege in Madrid kun
nen de Catalanen, met nog één
duel te gaan, niet meer worden
achterhaald door Real Madrid, dat
met 1-4 won bij Espanyol.
Toen Barcelona gisteravond leek
vast te lopen tegen het stugge At
lético Madrid, dook Leo Messi na
65 minuten weer eens op in het
strafschopgebied. En waar er geen
ruimte was creëerde hij die met
een eentweetje met Pedro én met
zijn eigen snelheid en scherpte.
Messi, wie anders, besloot de
strijd om de Spaanse titel één
speeldag voor het einde. Alsof hij
gehoord had dat even eerder, 600
kilometer oostwaarts, Ronaldo
zijn Real op voorsprong had gezet
en dat kampioensfeest dreigde uit
te stellen.
Er waren enkele momenten dat
het tijdperk-Bar^a voorbij leek,
dat de wereld het blauwpaarse
tikitaka zat was en sympathie
kreeg voor andere, meer traditio
nele spelvormen. Maar de inzin
kingen van Barca waren slechts
tijdelijk. Met zijn zevende Spaan
se kampioenschap in tien jaar -
en straks de kans op de vierde
Champions League in dat decen
nium - bewezen de Catalanen de
veerkracht die na een prijsloos vo
rig seizoen niet meer van hen ver
wacht werd.
Luis Enrique nam de complete se
lectie mee naar Madrid, ook de
licht geblesseerde Luis Suarez, die
last heeft van een hamstring en
op de tribune plaatsnam. Geen ri
sico's. Maar als dat feest er kwam,
dan moesten allen er aan deelne
men, al heeft de coach in 2015 ge
werkt met een vaste basis van elf,
twaalf, dertien uitverkorenen.
Dat in tegenstelling tot de eerste
helft van het seizoen, toen hij
voor elke wedstrijd met een ande
re basis op de proppen kwam. Het
aanvankelijke gebrek aan continuï
teit leidde ook tot onrust en on
vrede. Sinds de 1-0-nederlaag bij
Real Sociedad, het eerste duel na
de korte kerstvakantie, toen on
der anderen Messi, Neymar, Pi
qué en Alves op de bank moesten
beginnen, is het gaan lopen bij
Barcja. Maar niet na een woedeuit
barsting van Messi, die het niet
eens was met die reservebeurt,
vervolgens een openbare training
voor tienduizenden kinderen boy
cotte en Luis Enrique een duide
lijk signaal gaf.
Na ingrijpen van de aanvoerders
Xavi en Iniesta keerde de rust te
rug en werd er een pact gesloten.
Ook al liggen de sterspeler en de
coach elkaar niet, ze wisten dat ze
hetzelfde doel hadden. Met Messi
als onbetwistbare leider. „Niet
nóg een seizoen zonder prijzen.
Als we zo doorgaan, bereiken we
niets", zouden de captains de rest
van het team via whatsapps heb
ben laten weten, zo schreef dit
weekeinde de krant Sport. De
boodschap werd begrepen, Messi
werd weer vrolijk en kreeg Ney
mar en Suarez mee in zijn on
houdbare galop over de velden
van Spanje en Europa. Ze staan
nu met zijn drieën op 115 doelpun
ten, waarvan ze er liefst 75 na de
winterstop scoorden.
MAANDAG 18 MEI 2015
Messi stelt titel veilig
BUITENLANDS
BELGIË
Jupiler Pro League. Play-offs: Club Brugge-
AA Gent 2-3, Anderlecht-Standard Luik 1-1.
KAA Gent 8 -46 Standard Luik 8 -37
Anderlecht 8 -42 Charleroi 7 -33
Club Brugge 8 -41 KV Kortrijk 7 -33
door Edwin Winkels
Lionel Messi en Neymar, twee van de sterren van Barcelona, vieren het
doelpunt van de eerste waardoor de titel binnen is. foto Victor Lerena/EPA
DUITSLAND
Bundesliga: VfL Wolfsburg-Borussia Dort
mund 2-1, Werder Bremen-Borussia Mönchen-
gladbach 0-2, Bayer Leverkusen-Hoffenheim
2-0, Augsburg-Hannover 96 1-2, Hertha BSC-
Eintracht Frankfurt 0-0, VfB Stuttgart-Hambur
ger SV 2-1, FSV Mainz 05-1.FC Koln 2-0, SC
Freiburg-Bayern München 2-1, Schalke 04-Pa-
derborn 07 1-0.
BayernM. 33 -76 FSV Mainz 05 33 -40
VfL Wolfsburg 33 -68 Eintracht Fr. 33-40
Borussia MG 33 -66 1.FC Koln 33-39
B. Leverkusen 33-61 Hertha BSC 33-35
Schalke 04 33 -48 SC Freiburg 33-34
Augsburg 33 -46 Hannover 96 33 -34
Bor. Dortmund 33 -43 VfB Stuttgart 33 -33
Werder Br. 33 -43 Hamburger SV 33 -32
Hoffenheim 33-41 Paderborn 33-31
ENGELAND
Premier League: Southampton-Aston Villa
6-1, Burnley-Stoke City 0-0, Queens Park Ran
gers-Newcastle United 2-1, Sunderland-Leices
ter City 0-0, Tottenham Hotspur-Hull City 2-0,
West Ham United-Everton 1-2, Liverpool-
Crystal Palace 1-3, Swansea City-Manchester
City 2-4, Manchester United-Arsenal 1-1.
Chelsea 36-84 West Ham 37-47
Man. City 37 -76 Crystal Palace 37-45
Arsenal 36-71 West Brom 36-41
Man. United 37-69 Leicester City 37-38
Liverpool 37-62 Aston Villa 37-38
Tottenham 37-61 Sunderland 36-37
Southampton 37-60 Newcastle 37-36
Swansea City 37-56 Hull City 37-34
Stoke City 37-51 Burnley 37-30
Everton 37 -47 QPR 37-30
SPANJE
Primera Division: Villarreal-Malaga 2-1, Elche
CF-Athletic de Bilbao 2-3, Deportivo la Coru-
na-Levante 2-0, Atletico Madrid-FC Barcelona
0-1, Real Sociedad-Granada CdF 0-3, Cordoba
CF-Rayo Vallecano 1-2, Getafe-SD Eibar 1-1, Es-
panyol-Real Madrid 1-4, Valencia-Celta de Vi
go 1-1, Sevilla-UD Almeria 2-1.
UITSLAGEN
ATLETIEK
Goes. Baanwedstrijd. ZK. 400 m mannen 35:
Maarten Harthoorn (AV'56) 1.02.33. M45: 1. Se-
bastiaan Heijkoop (Delta Sport) 58.21. M50: 1.
Piet van Mourik (Delta Sport) 1,01.86, M70: 1.
Joop Lasseur (Delta Sport) 1.14.42, M75: 1. Ge
rard Rommens (Dynamica) 1.32.69. Jongens A:
Evan de Schrijver ((AV'56) 52.15. Jongens B: 1.
Pelle Gelderblom (AV'56) 52.53. Vrouwen: 1.
Shirley Kerkhove (Scheldesport) 1.05.24. V40:1.
Patricia Dieleman (Scheldesport) 1.07.63. Meis
jes B: 1. Simone Weijers (AV'56) 1.04.01.
Kogelstoten: Mannen: H50: 1. Jos den Hollan
der (AV'56) 7.73. H55: 1. Jan van Doorn (AV'56)
6.69. Jongens A: 1. Fabian Verkaik (AAV'36
13.85. Jongens B: 1. Nout van den Bos (Delta
Sport) 15.13.
Vrouwen: Kogel: 1. Marieke Riemens (AV'56)
12.02. V35: 1. Mandy Heppener (Scheldesport)
7.09. V40: 1. Leonie Berden (RKHAV) 10.27.
V50: 1. Carol van der Vorst (Spado) 7.68. Meis
jes B: 1. Romy Lauwes (RKHAV) 11.24,
Bijnummers. Mannen: 100 m: 1. George Ströh
(Dynamica) 13.16.1 Engelse mijl (1609 meter):
I. Ronnie Overgaauw (Dynamica) 4.33.56. Jon
gens A: 100 m: 1. Fabian Verkaik (AAV'36)
II.54. Ver: 1. Fabian Verkaik (AAV'36 6.21. Jon
gens B: 100 m: 1. Leon van Aarsen (Dynamica).
Ver: 1. Daan van Liere (AV'56). Jongens C:100
m: 1. Ruud Louter (RKHAV) 12.93. Ver: 1. Ruud
Louter (RKHAV) 4.89. Kogel: 1. Ruud Louter (RK
HAV) 14.18. Jongens D: 80 m: 1. Stef Kapteijn
(AV'56) 12.00. Ver: 1, Stef Kapteijn (AV'56)
4.03. Kogel: 1. Mees Verbrugge (AV'56) 7.18.
Vrouwen: 100 m: 1. Iris Pieters (RA) 14.07.1 En
gelse mijl (1609 meter): 1. Shanice Harmon (Dy
namica) 5.35.69. Ver: 1. Nathalie Lotthrinkx
(AV'56) 4.45. Meisjes B: Ver: 1. Amber Alofsen
(Groene Ster) 4.76. Meisjes C: 80 m: 1. Noa Reij-
nierse (Dynamica) 11.17. Ver: 1. Brigitte de
Graaf (AV'56) 4.12. Kogel: 1. Nanne Gelderblom
(AV'56)n 9.58. Meisjes D: 60 m: 1. Nathalie
Meurs (Voorne Atletiek) 8.96. Ver: 1. Anique van
Klinken (Delta Sport) 3.98. Kogel: 1. Nikita Huls
ken (Delta Sport) 7.11.
Wolphaartsdijk. 9.9 km. Mannen: 1Martijn de
Kok (Heinkenszand) 34.37, 2. Ronnie Overgaauw
(Zoutelande) 34.52, 3. Alwin Vermeulen (Kwa
dendamme) 37.36, 4. Peter Limbergen (Goes)
37.40, 5. Niels Beuns (Haarlem) 41.18. Vrou
wen: 1. Rian Flikweert (Middelburg) 49.47, 2.
Rian de Vlieger (Lewedorp) 49.58, 3. Marike Brus-
ket (Wilhelminadorp) 50.31. 6.6 km. mannen: 1.
Tom Verbeek (Kwadendamme) 29.20, 2. Maurice
Steketee (Middelburg) 30.03, 3. William de Jon
ge (Nieuwdorp) 31.19. Vrouwen: 1. Yvonne
Moerland (Yerseke) 28.04, 2. Marian Steenblok
(Heinkenszand) 33.24, 3. Marije Besuijen (Middel
burg) 35.03. 3.3 km. mannen: 1. Joel Aafjes
(Kortgene) 11.53, 2. Ronald Broekert (Kapelle)
13.21, 3. Youri Elstgeest ('s-Heerenhoek) 14.50,
Vrouwen: 1. Tristan Decorte (Oud Sabbinge)
16.27, 2. Wendy Vermeulen (Kwadendamme)
18.26, 3. Marieke Nelis (Wolphaartsdijk) 18.55,
1.5 km. Jongens: 1. Koen Steenblok (Heinkens
zand) 5.48. Vrouwen: 1. Lotte Elstgeest ('s-Hee-
renhoek) 06.48, 2. Marit Simonse (AV'56) 06.49,
3. Femke van Sluijs (Kloetinge) 07.02.
HOCKEY
Mannen. Derde klasse B: Spijkenisse - H.C.
Ypenburg 11-1, Dopie - Pelikaan 8-4, Tempo -
Barendrecht 0-6, Hoeksche Waard - Prinsen
beek 1-3, Dordrecht - Tempo '34 3-0.
Barendrecht 19-57 Pelikaan 20-25
IJssel 19-47 Spijkenisse 20-22
Dordrecht 20-37 Prinsenbeek 20-21
HC Ypenburg 20-33 Tempo'34 20-15
Dopie 20-32 Hoeksche W 19-12
Scoop Delft 19-28 Tempo 20- 8
Vrouwen. Tweede klasse B: Dopie - Zoeter-
meer 1-0, Berkel Rodenijs - Ommoord 1-3, Ra-
pide - HDS 2-1, Forescate - DSHC 0-3, Dord
recht - Etten Leur 1-0.
DSHC 20-45 Groen Geel 19-25
Etten Leur 20-39 HDS 20-25
Dordrecht 20-39 Berkel Rodenijs20-24
Dopie 20-32 Rapide 20-20
Forescate 20-30 Noordwijk 19-16
Zoetermeer 20-26 Ommoord 20-11
Derde klasse C: Walcheren - Zevenbergen
1-1, Rapid - Vlijmen 2-1, Don Quishoot - Hoco
3-1, Oirschot - Prinsenbeek 1-3, Best - Waal
wijk 4-2, Drunen - Tempo 7-0.
Drunen 20-53 Oirschot 20-30
Prinsenbeek 20-45 Vlijmen 19-22
Hoco 20-38 Zevenbergen 20-20
Rapid 20-34 Don Quishoot 19-12
Waalwijk 20-32 Walcheren 20-11
Best 20-31 Tempo 20-4
MOTORCROSS
Rilland. Derde clubcross. 50 cc: 1. Fabio La-
main, Wemeldinge, 100 punten (klasseringen in
de manches 1+1); 2. Jeremy de Kerpel, 94 (2+2);
3. Keano Groen, Roosendaal, 90 (3+3). 65 cc
kleine wielen: 1Troy Verburgh, Zelzate (B), 100
(1+1); 2. Sem Hoppenbroeuwers, Halsteren, 94
(2+2). 65 cc grote wielen: 1. Dylan Serrrarens,
Lamswaarde, 100 (1+1); 2. Jorian Klink, Goedere
ede, 94 (2+2); 3. Lucas de Ligt, Middelharnis, 90
(3+3); 4. Dylan van Maastrigt, Sluiskil, 86 (4+4).
85 cc kleine wielen: 1. Laurens de Ligt, Middel
harnis, 100 (1+1); 2. Job van Strien, Dirksland, 94
(2+2); 3. Maicky Bonsel, Kuitaart, 88 (4+3). 85
cc grote wielen: 1. Baudion Detout, 97 (2+1); 2.
Remy van Hoorn, Bergen op Zoom, 92 (3+2); 3.
Rick Gelens, Lage Zwaluwe, 88 (4+3). Clubklas
se: 1. Giel Buijs, Putte, 97 (1+2); 2. Luc Ver
boom, Arnemuiden, 95 (3+1); 3. Pascal van der
Bom, Zevenbergen, 88 (4+3). MX 1 Junioren: 1.
Mark van Dijk, Oud Gastel, 100 (1+1); 2. Mark
Fens, Wagenberg, 92 (2+3); 3. Anthony Hout
epen, Prinsenbeek, 88 (5+2). MX 2 Junioren: 1.
Barney Steketee, Yerseke, 97 (2+1); 2. Brian Ver
meulen, Klundert, 93 (1+4); 3. Pim van Strien,
Dirksland, 92 (3+2). MX 1 Senioren: 1 Auke van
Steenbergen, Kwadendamme, 100 (1+1); 2.
Ralph Kerkhove, Middelburg, 94 (2+2); 3. Wiebe
Stevens, Wolphaartsdijk, 90 (3+3). MX 2 Senio
ren: 1. Jacco Stello, Oude Tonge, 97 (2+1);
2.Joey Verwijs, Lepelstraat, 50 (1+-). Veteranen:
1. Wim van den Eijnden, Riosendaal, 100 (1+1);
2. Erik van der Wekken, Zierikzee, 94 (2+2); 3.
Kees Zuidhof, Hoedekenskerke, 90 (3+3).
PAARDENSPORT
Axel. Springen. Paarden Z/ZZ: 1. Wouter
Meersman, Hampton bay (LRV) 4/85.25. M: 1.
Wouter Meersman, Hampton bay (LRV) 0/80.28.
L: 1. Daan de Cleene, Joly Fleur (LRV) 0/ 35.23.
B: 1. Maaike Steven, Flame (Hulst PSV) 0/71.5.
BB: 1. Romy Hamelink, Zandora (Hulst) 0/77.0.
Pony 's ZZ: 1. Mandy Martens, Gasmann (LRV)
4/79.92. Pony's M: 1. Stephanie Steyaert, Or
chid's Shamira (LRV) 0/75.62. Pony's L: 1. Louise
Steyaert, Rocky Boy (LRV) 0/72.22. L cat. ABC:
1. Dylan Stals, Jalibelle (LRV) 0/75.69. B: 1. Sarah
de Kraker, Kraker's Venezi (Kleppertjes) 0/77.5.
B cat. ABC: 1. Celine de Waele, Simke (LRV)
0/79.0. BB cat. CDE: 1. Miguel Broodma, Chi-
co-Chico (Hulst) 0/71.0.
Dressuur. Paarden Z1: 1. Iske Sykes, Disaronno
224. Z1 proef twee: 1. Ilse de Feyter, Aimee
211. Z2/ZZL: 1. Kim Vink, Vidho's Pavidoff
61,14. M1: 1. Sabrina Verpraet, Wouter 189. M1
tweede proef: 1. Ilona van Drongelen, Vanaliet
Utopia (Oranjeruiters) 190. M2, eerste proef: 1.
Helena Ysebaert, Innotime Van 't Dijkhof 200.
M2 tweede proef: 1. Helena Ysebaert, Innotime
Van 't Dijkhof (Haringruiters) 193 pnt. L1 eerste
proef: 1. Romy Boeye, Bijou 216. L2 eerste
proef: 1. Petra Verschueren, Candrimi 197. L2
eerste proef: 1. Mirella den Beer, Cintia (Oranje-
ruiters) 200. L2 tweede proef: 1Marleen Bras
penning, Zantea (Hulst) 212. B1:1. Guus de Rui
ter, Zyon, 196. B tweede proef: 1. Veerle
Andries, Reinaerthof Rumba (Hulst) 202.
TENNIS
Zeeuwse jeugdkampioenschappen. Jongens en
kel 15-16 jaar. Finale: Thomas de Graaff-Max
Harteveld 7-6 (9) 7-5. Meisjes enkel 15-16 jaar.
Finalepoule: 1. Claire van Damme, 2. Noortje
Aartsen, 3. Inez de Bruijn, 4. Kristie Wesdorp.
Jongens Enkel 13-14 jaar. Finale: Hugo Zaa-
ijer-Tim van Velzen 6-4 6-1. Meisjes enkel
13-14 jaar. Finale: Nina Harteveld-Fabienne de
Jager 7-5 6-1. Jongens enkel 11-12 jaar. Finale:
Kasper Tak-Thijs Maandag 6-0 6-1. Meisjes en
kel 11-12 jaar. Finale: Jill Sprenkeling-Julia
Theuns 6-3 6-1Jongens enkel tot 10 jaar. Fina
le: Milo Bonte-Dario Goetheer 6-2 6-2.
Vrouwen. Eredivisie 100: De Munnik - Cream
Crackers 6-0, Breda - Leeuwenbergh 2-4, Fo
rescate - Bastion Baselaar 3-3, DDV - De Schel
de 2-4.
Leeuwenbergh 5-25 De Schelde 6-15
Breda 6-23 DDV 6-14
De Munnik 5-21 Forescate 6-13
Bastion Bas 6-17 Cream Crack 6-10
Hoofdklasse 1015: Spijkenisse - Oegstgeest
4-2, Steenbergen 2 - Drive 5-1, Markant -
Cash 2-4, Delftse Hout - De Zoom 6-0.
Delftse Hout 6-24 Drive 6-17
Oegstgeest 6-23 Markant 6-15
Cash 6-22 Steenbergen 2 5- 9
Spijkenisse 6-21 De Zoom 5- 7
Gemengd. Derde klasse 036: Naaldwijk 2 -
Rhoon 4-4, MLTC - Roosendaal 4-4, De Bos-
kreek - Holy 8-0.
DeBoskreek 6-40 MLTC 6-16
Rhoon 6-31 Holy 6-15
Naaldwijk 2 6-24 's-Gravenzande 4-14
Vierhoeven 2 5 -22 Roosendaal 5-14
Vierde klasse 057: De Schelde 2 - Tiola 0-8,
Souburg - De Boskreek 2 5-3.
Tiola 6-35 De Boskreek 2 6-27
Souburg 6-30 De Schelde 2 6- 4
Vierde klasse 058: Naaldwijk 3 - De Schelde
3-5, Schiedam Noord - MLTV '90 3 2-6.
's-Gravenz 2 5 -33 MLTV'90 3 6-21
De Schelde 5-23 Naaldwijk 3 5-20
De Zoom 2 4-21 Schiedam N 5-10
Smash-BOZ 2 4-21 Goese Maan 4- 3
Mannen. Hoofdklasse 507: Spijkenisse - Wes
terhout 6-0, Oegstgeest - Kapelle 1 -5, Badhoe
vedorp - Nieuwerkerk 0-6, Nieuw Vennep -
Slotervaart 0-6.
Nieuwerkerk 6-33 Badhoevedorp 6-15
Slotervaart 6-27 Oegstgeest 6-11
Spijkenisse 6-27 Nieuw Vennep 6- 6
Kapelle 6-19 Westerhout 6-6
VELDKORFBAL
Gemengd. Overgangsklasse C: Tempo-Tjoba
18-14, Albatros - Sporting Trigon 14-13, Swift
(M) - De Meervogels 19-23, TOP (A) - KCR
27-13.
TOP (A) 13-22 De Meervogels 13-11
Tjoba 13-20 Sporting Trig 13- 8
Tempo 13-19 Swift (M) 13-6
KCR 13-12 Albatros 13-6
Eerste klasse E: Valto - Vitesse (Ba) 15-12,
Koag - Korbatjo 10-18, Vriendenschaar (H) -
IJsselvogels 17-13, Fortis - DES (D) 15-13.
Vriendens (H) 13-20 Korbatjo 13-13
Valto 13-16 DES (D) 13-12
Vitesse (Ba) 13-13 Fortis 13-12
IJsselvogels 13-13 Koag 13 - 5
Tweede klasse H: Stormvogels (W) - KVK (K)
9-16, Luno - Oranje Nassau (V) 12-13, Ondo
(M) - DVS '69 13-13, ACKC - Dijkvogels
11-10.
DVS'69 13 -22 ACKC 13-10
Ondo (M) 13-20 KVK (K) 13-10
Oranje Nas (V) 13-15 Dijkvogels 13-7
Luno 13-14 Stormv(W) 13- 6
Derde klasse J: Olympia (S) - Weidevogels
5-11, Seolto - NIO 15-12, Ventura Sport -
Zaamslag 14-7.
Weidevogels 13-24 Vios (W) 12-9
Olympia (S) 14-22 Seolto 13-8
Ventura Sport 14-16 Zaamslag 13-6
DSO(K) 12-13 NIO 13- 6
Derde klasse K: Nikantes - Reeuwijk 7-8, To
go - Paal Centraal 8-11, Good Luck - Nexus
14-14, Blauw Wit (K) - Gemini 12-16.
Reeuwijk 13-21 Good Luck 13-11
Gemini 13-18 Paal Centraal 13-10
Nexus 13-13 Togo 13-10
Blauw Wit (K) 13-13 Nikantes 13-8
Vierde klasse I: Luctor - Volharding 11-9, Ze
venbergen - Scheldevogels 8-25, 't Capproen -
Atlas 12-17.
Atlas 11-20 ZKV(Zu) 9- 5
't Capproen 11-19 Volharding 10- 5
Scheldevogels 11-13 Zevenbergen 10- 1
Luctor 10-9
WIELRENNEN
Memorial Jose Vlcent Serrano: 1Artem Sam-
olenkov 03:13:37, 2. Vadim Zhuravlev 00:07,
3. Davy Gunst (Yerseke) 00:30.
San Giorgio del Sannio. Ronde van Italië.
Achtste etappe, Fiuggi - Campitello Matese:
I. Intxausti (Spa) 186 km in 4.51.34, 2. Landa
(Spa) 0.20, 3. Reichenbach (Zwi) 0.31, 4. Aru
(Ita) 0.35, 5. Contador (Spa), 6. Porte (Aus), 7.
Uran (Col), 8. Cataldo (Ita), 9. Cunego (Ita)
0.45, 10. Caruso (Ita), 25. Kruijswijk 2.03, 28.
Clement 2.46, 52. Keizer 9.53, 67. Slagter
12.58, 100. Van der Lijke 19.48. 101. Linde
man, 118. Hofland, 119 Flens, 129. Tjallingii,
171. Boy van Poppel 28.17, 178. Weening,
187. Stamsnijder 36.58.
Negende etappe, Benevento - San Giorgio
del Sannio: 1. Tiralongo (Ita) 224 km in
5.50.31, 2. Kruijswijk 0.21, 3. Geschke (Dui)
0.23, 4. Moinard (Fra), 5. Herrada (Spa), 6. Be-
tancur (Col), 7. Slagter, 8. Elissonde (Fra), 9.
Hesjedal (Can) 0.27, 10. Aru 0.56, 11. Conta
dor 0.57, 12. Porte, 34. Clement 1.43, 51. Kei
zer 3.22, 60. Van der Lijke 7.01. 83. Weening
II.01, 84. Lindeman, 89. Tjallingii 13.12, 92.
Stamsnijder, 157. Hofland 23.42, 158. Flens,
186. Boy van Poppel.
Klassement: 1. Contador 38.31.35, 2. Aru
0.03, 3. Porte 0.22, 23. Kruijswijk 10.39, 33.
Clement 21.17, 128. Van der Lijke 1.38.11
Rijswijk. Olympia's Tour. Vijfde etappe A, in
dividuele tijdrit, Delft - Delft: 1. Beukeboom
(Ned) 8,7 km in 10.39. Vijfde etappe B, Delft
- Delft: 1. Stroetinga (Ned) 139 km in
3.08.33. Zesde etappe, Rijswijk - Rijswijk: 1.
Blokker (Ned) 152,2 km in 3.28.36, 2. Tietema
(Ned), 3. Bugter (Ned), 4. Pols (Bel), 5. Kou-
wenhoven (Ned), 6. Van Rhee (Ned). Eindklas
sement: 1. Jetse Bol (Ned) 21.06.45, 2.
Schoonbroodt 0.06, 3. Van Hooydonck (Bel)
0.29.
Stampersgat: cat 1: 3. Megan Arens Kruinin-
gen, 8. Teun Paaimans, Kapelle; cat 2: 3. Renzo
Moretti, Middelburg; cat 3: 8. Firn Arens, Krui-
ningen, 10. Rosita Reijnhout, Wolphaartsdijk.
Dordrecht meisjestoernooi. cat 4: 1.
Maureen Arens, Kruiningen.
Sint Kornelis Horebeke (B): jongens 14 jaar:
3. Arjan Poleij, Kruiningen.
Denemarken. Eindklassement nieuwelingen
meisjes: 22. Daphne Mesu, Middelburg.