PM Smart Hockeysters Rapide tonen nu wel karakter fSt SPORT 47 Milan Vader heerst op bekend terrein Tennisers uit Breskens verslaan Holy met 8-0 en kronen zich daarmee tot kampioen van de landelijke mixedcompetitie. gele kaart gepakt." Hoedekensker- ke was in de poulefase in poule B sterk op dreef en verwees verras send team Yolanthe (met onder anderen Constansia, Can Kiran, Jozué Weever en Christopher Sint Jacoba) naar de strijd om de vierde tot en met zesde plaats. In poule A verloor PM Smart van Vogelwaarde. De latere toernooi- winnaar won de overige duels en profiteerde van puntverlies van Vogelwaarde, Higspotters (de win naar van vorig jaar) en 't Barretje, dat met spelers van FC Axel aan trad. In poule C werd Electro Van Frayenhove winnaar dank zij een beter doelsaldo. Coach Adrie de Ridder van PM Smart prees de veerkracht van zijn team. Tim van Hasselt, Sou- fian Dooms, Niels de Booy, Marthijn van Ham, Shurandell van Uytrecht en Remy de Die lie ten zich in het vervolg van het toernooi niet meer verrassen. „Volgend jaar komen we met twee sterren op ons shirt", verze kerden ze met een knipoog. Keeper Bas Verdurmen (Vogel waarde) werd uitgeroepen tot bes te speler van het toernooi. BRESKENS - De Boskreek heeft de titel in de derde klasse van de lan delijke mixedtenniscompetitie glansrijk in de wacht gesleept. In Breskens werd rodelantaarndra ger Holy uit Vlaardingen met 8-o overmeesterd, terwijl nummer twee Rhoon met 4-4 gelijkspeel de in en tegen Naaldwijk. Daar door heeft De Boskreek met nog een duel te gaan (zondag thuis te gen Naaldwijk) negen punten meer dan Rhoon. De vijftienjarige Nicholas Rennie uit Gent bedwong Perry Schenk met 6-3 6-1. De jonge Vlaming, net terug van een ITF Jeugd toer nooi in Istanbul, was veel vaster dan zijn opponent. Bovendien be schikt hij over een arsenaal goede volleys. Rowin Tazelaar versloeg in een vlotte partij met 6-1 6-2 Jeroen Borst. Tazelaar zette veel meer druk dan Borst. De Koewachtse Margot Martens boekte een 6-2 6-3-overwinning op Kim Everae- rs. Tahnée van Hoeck (25) uit St.-Gillis Waas was duidelijk vas ter dan de zestienjarige Denise van der Leer. In het dubbelspel konden de linkshandige Tazelaar en de rechtshandige Scherbeijn flink met hun forehand uithalen, om zo de weg voor elkaar aan het net vrij te maken. Het Zeeuws-Vlaamse duo won met 6-3 6-1 van Schenk en Borst. De combinatie Martens/Van Hoeck boog een 3-2- en 4-3-ach- terstand om in een 6-4-setwinst. Het tweede bedrijf eindigde in 6-2. In de eerste mixedpartij klop ten Margot Martens en Nicolas Rennie via powertennis met 6-2 7-5 Kim Everaars en haar vriend Perry Schenk. In de afsluitende mixedwedstrijd zegevierde het koppel Van Hoeck/Scherbeijn met 6-0 6-3 tegen het tweetal Van der Leer/Borst. In de vierde klasse mixed werd Tiola, dat nog een puntje nodig had, met overmacht kampioen in Vlissingen tegen hekkensluiter De Schelde 2:7-1. Alleen het vrou- wendubbel ging verloren voor de formatie uit IJzendijke. De Bos kreek 2 eindigde op de tweede plaats, ondanks een 5-3-verlies op de slotdag in en tegen Souburg. Voor de Bressiaanders won Jordy Engelaar in drie sets van Fabian Probert, John de Waele in twee sets van Ricardo van der Meijden. In de hoofdklasse voor vrouwen verloor Drive in en van Steenber gen met 5-1. Aan Sasse zijde won alleen Nathalie de Schepper haar partij. De Boskreek heeft met nog een competitieduel te gaan negen punten meer dan nummer twee Rhoon Daarmee blijft er nog hoop op handhaving, al treft Rapide in de resterende twee duels wel de abso lute toppers in deze tweede klas se. Rapide begon goed aan het duel met HSD en kon vrijwel de gehe le eerste helft op een licht over wicht bogen. Toch moest het in de tiende minuut een tegentreffer incasseren na aarzelend ingrijpen op het middenveld en in de verde diging. Na de doelwisseling stond Rapide onder een lichte druk, maar kreeg naarmate het duel vorderde meer greep op de wedstrijd. Dat resul teerde in de gelijkmaker. Goed voorbereidend werk van Stephanie van Haperen en Tatsja- na van den Eynde werd bekwaam door Lotje van de Walle afgerond. Een kwartier voor tijd scoorde Tatsjana van den Eynde met grote precisie 2-1. Die bleek later goed voor drie punten. Het was nog wel spannend. Het wisselende spelbeeld bood beide teams kansen. Zo schoot HSD een keer tegen de paal en kwam Rapide oog in oog met de keepster van HDS. De vrouwen van Walcheren speel den in de derde klasse gelijk. Na het knappe resultaat vorige week tegen koploper Drunen werd nu het hoger geklasseerde Zevenber gen op 1-1 gehouden. SITTARD - Milan Vader heeft giste ren de nationale MTB Trophy op zijn naam geschreven. De gecom bineerde wedstrijd voor elites en beloftes werd verreden op het par koers van het Olympic Training Centre in Sittard. Dat is het ter rein waar Vader altijd traint met de nationale selectie. De uit Middelburg afkomstige Va der had een voorsprong van bijna een minuut op Erik Groen uit Apeldoorn. De mountainbiker gaat zich nu voorbereiden op de wereldbekerwedstrijd in Tsjechië (Nove Mesto). Thijmen van de Vreede werd zes de bij de amateurs, Simone Corne- lisse eindigde als negende bij de vrouwen. Zaterdag reed Tim van Dijke uit Wissenkerke naar een tweede plaats bij de nieuwelingen, zijn broer Mick werd derde. Marijn Vermue (Nisse) behaalde een vier de plaats en Damy Vader werd vijftiende. Bij de nieuwelingen meisjes kwam Zoë Mulder uit Heinkens- zand tot een eerste plek. Zeeuwse skeeleraars eindigen in peloton Bij skeelerwedstrijden op de baan in Gouda eindigden de Zeeuwse deelnemers in het peloton. Laurent Janse en Rico van Damme werden respectievelijk 12e en 29e bij de beloftes. De zege ging naar Kay Schipper. Bij de A-rijders was de over winning voor Mark Horsten. Erwin Mesu legde beslag op de 17e plaats, terwijl Niels Mesu zich met de 20e plek tevreden moest stellen. Vanaf vandaag is er een avondvierdaagse op de skeelerbaan in Goes. Aan vang 19.00 uur. Kesteloo-Simpeiaar tweede in endurance Bij een een internationale endurancewedstrijd in het Duitse Kevelaer is Saskia Kesteloo-Simpeiaar op een gedeelde derde plaats geëin digd. Het ging om een twee sterrenwedstrijd, met een lengte van 120 kilometer. Saskia Kesteloo-Simpeiaar, afkomstig uit Koewacht, kwam uit met de Arabische volbloed Marcan. Van Duijn ondanks val nog twaalfde Bij een wielerwedstrijd voor ID-renners in Spijkenis- se kwam Irma van Duijn ten val. Toch eindigde de renster uit Schoondijke nog als twaalfde. Walter Pollet uit Hulst legde beslag op de negende plek. Marijn Stahl uit Terneuzen klasseerde zich als tiende, Richard Tacken uit Heikant moest genoegen nemen met de elfde plaats. MAANDAG 18 MEI 2015 De Boskreek soeverein kampioen door Henk van de Voorde De tennissers van Animo met de kampioensschaal. foto Michel Verberkmoes door Peter Snelders HULST - Rapide herstelde zich knap na het debacle van vorige week te gen hekkensluiter Ommoord. Nu toonden de hockeysters van trai ner Mark-Jan de Jonge wel karak ter. Het was genoeg om de winst veilig te stellen tegen HSD: 2-2. GOUDA KEVELAER SPIJKENISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47