Visser naar Terneuzen, trio naar Philippine Van Crimberghe stelt veel vragen na nederlaag SPORT 41 maar de spits moest na die treffer naar de kant met een hamstring blessure. „Dat scheelt voor ons wel veel", keek Rijvers terug op het moment. „Rutger heeft er dit seizoen niet alleen dertig inge- schopt voor ons, maar kan ook een bal vasthouden, afjagen, neemt de ploeg op sleeptouw." Maar vervanger Rick van der Gaag - het was zijn eerste wecstrijd in het eerste elftal van Luctor'88 - ving het gemis van Van Rossum aardig op. Flankspe ler Jeroen Kedde vulde de positie in de punt van de aanval op zijn eigen manier in en stichtte met zijn snelheid en onuitputtelijke loopvermogen gevaar voor het doel van Philippine. Datzelfde ging op voor De Nooijer, die kort voor rust een bal vanaf de rechterkant van het straf schopgebied panklaar legde voor Ruben van der Meulen en de mid denvelder daarmee in staat stelde de ï-i te maken. Toch kwam de thuisploeg opnieuw op voor sprong. Een bal achter de laatste li nie van de bezoekers, waar vooral Kedde steeds de ruimte vond, was dit keer een prooi voor Barry Olierhoek. Die was net eerder bij de bal dan doelman Jules Delzen- ne, kreeg de bal via de kluts mee en schoot in het lege doel raak. Nog geen vijf minuten later trok De Nooijer de stand gelijk, met een schot langs de uitstekend keepende Ron Tempelaars. „In de tweede helft hadden wij het lasti ger", bekende Rijvers. „Zij speel den al vanaf het begin in een ho ger tempo dan wij. We speelden een aardige eerste helft, maar je merkte het na de rust. De frisheid was er een beetje vanaf." Beide partijen konden leven met het gelijkspel, maar zagen boven dien kansen in de return, volgen de week maandag. „Philippine zal thuis snel een beslissing willen forceren", voorspelde Rijvers. „Als we die eerste aanvalsgolf kunnen overleven, heb ik er wel vertrou wen in." Trainer Carlo van Grimberghe stelde de groep direct na afloop een aantal 'waarom-vragen', om opheldering te krijgen. Dik drie kwartier later zat de oefenmees- ter nog steeds aangeslagen en ont goocheld onderuit in de kleedka mer. „Ik heb gevraagd waarom we in de wedstrijd niet hebben laten zien wat we op de training doen. Waarom spelen we tegen een ploeg die in een 4-5-1-formatie speelt de lange bal? We hebben spelers die goed kunnen voetbal len, maar waarom spelen we die niet aan? Als ze niet aan de bal ko men, hebben we geen goede voet ballers." Van Grimberghe, die kort geleden als trainer van de onder zestien van Club Brugge voor de tweede opeenvolgende keer landskam pioen werd, is een opbouwtrainer en wil vooruitgang zien. „Ik wil mijn spelers niet afVallen, maar heb soms het gevoel dat ik teleur- gestelder ben dan een aantal spe lers. We hebben een verschrikke lijk slechte tweede helft gespeeld. Als we de bal hadden, schopten we hem weg. Het is potverdorie nacompetitie. Ik zou als sportman het laatste kwartier de mouwen hebben opgestroopt, maar de wil om te winnen was bij ons mini maal. Ik ben eerlijk gezegd nog blij dat we in de slotfase geen tweede doelpunt tegen kregen." Steen-SC Gastel werd door een vroege Brabantse treffer beslist. Koen Moerland bekroonde in de vijfde minuut een goed opgezette aanval met een schitterend doel punt. De middenvelder haalde vernietigend uit, zijn schot sloeg via de onderkant van de lat bin nen: 0-1. Het was de opmaat voor een sterk openingskwartier van Gastel, waarin de Brabanders drei gend, maar niet echt gevaarlijk waren. In het restant van de eer ste helft was het duel meer in evenwicht. Steen, dat met zes man van de A-junioren van twee jaar geleden in de basis begon, voetbalde van achteruit welis waar onrustig, maar deed goed mee. De ploeg kreeg een paar mo- I<ARAI<TERIST1EI< gelijkheden en een dot van een kans. Arno Thuy mikte uit kansrij ke positie kort voor rust hoog over. „Die had er wel in gemo gen", keek de aanvaller in de spie gel. „Ik vond Gastel in de eerste helft redelijk voetballen en fysiek sterk. In de tweede helft waren wij gewoon slecht. Nee, volgens mij was het geen spanning." Thuy dicht zijn ploeg op Tweede Pinksterdag winstkansen toe. „We hebben met 1-0 verloren, maar hebben echt nog wel kans." Het was geen grootspraak, maar vooral gebaseerd op het net zo po vere spel van de bezoekers na de hervatting. SC Gastel dwong wel iswaar een paar hoekschoppen af, maar werd in de tweede helft niet één keer gevaarlijk. „Zij moesten ook niet meer", verklaarde Van Grimberghe de Brabantse manier van spelen na rust. „Ik schat onze kansen zeker niet meer op fifty- fifty. Ik neig eerder naar dertig procent kans om door te gaan." TERNEUZEN - Steven Visser komt volgend voetbalseizoen uit voor Terneuzen. De verdediger c.q. middenvelder kwam de voorbije competitie uit voor zaterdag-twee deklasser FC Dauwendaele. Eerder legde zondag-derdeklasser Terneuzen al Robin de Pagter (GPC Vlissingen), Lorenzo de Groot (Veere), Rowdy Hooi (SSV'65), Mo Kilic en Ali Yilmaz (beiden Corn Boys) vast. In eerste instantie zou ook Yordi Nijland naar de Zeeuws-Vlaamse club komen, maar de verdediger heeft besloten RCS trouw te blij ven. Hij is door veranderde werk tijden nu wel in staat om op zater dag bij de Souburgse club te voet ballen. Zondag-derdeklasser Philippi ne heeft drie nieuwe spelers toe gevoegd aan de selectie voor ko mend seizoen. Zo heeft Dennis de Nooijer, de nieuwe hoofdtrai ner van Philippine, linksback Jona than Senga Lilombo komend sei zoen tot zijn beschikking. De ver dediger speelde hiervoor bij FC Dordrecht en JVOZ. Daarnaast ko men ook spits Christi Ilenda en centrale verdediger Jasper van As ten over van respectievelijk Goes en Terneuzen. GPC krijgt volgend seizoen ver sterking van vijf spelers. Mike Schrooten komt over van Zeelan- dia Middelburg, terwijl Daniël van 't Westende RCS verruilt voor de zaterdag-tweedeklasser. Okan Baskos, Younes Ben Khedda en Boban Martinovic (allen Veere) hebben zichzelf aange meld bij GPC. Baskos en Ben Khedda kwamen in het verleden ook al eens uit voor GPC en wo nen bovendien op een steenworp afstand van het veld van de Vlis- singse club. Rick Wiegmans keert terug op het oude nest. De goalie gaat ko mend seizoen weer bij Veere voet ballen. Wiegmans was het laatst actief bij Zeelandia Middelburg. Daar stopte hij aan het eind van vorig seizoen. Nu pakt hij bij za terdag-derdeklasser Veere de draad weer op. Jesse Beijer, die ook voor Zeelandia Middelburg uitkwam, heeft eveneens over schrijving naar Veere aange vraagd. Martijn Lindhout keert vol gend seizoen terug bij SV Smer- diek. Hij was actief bij Goes. v ;v MAANDAG 18 MEI 2015 Luctor'88-aanvaller Jeroen Kedde dribbelt langs Ruben van der Meulen, die namens Philippine een keer trefzeker was. De return is pinkstermaandag in Phi lippine. foto Marcelle Davidse door Peter van Kouteren KOEWACHT - In de eerste confronta tie met SC Gastel zag Steen door een 1-O-nederlaag de kansen op promotie aanzienlijk slinken. Het was echter vooral de manier waar op Steen verloor, die intern voor diepe teleurstelling zorgde. Zowel in de bestuurskamer als het kleed lokaal kwam de nederlaag hard aan. Steen-SC Gastel 0-1 (0-1). 5. Koen Moerland 0-1. Scheidsrechter C.A. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart: Tijs de Puysseleijr (Steen). Aantal toeschouwers: 175. Steven Visser verruilt FC Dauwen daele voor Terneuzen. VW. <y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41