Nieuwland doet goede zaken m Sloedamderby Nieuwdorp-Arnemuiden nadert apotheose SPORT 39 spelende tegenstander. „Dat is het verschil tussen de eerste en de tweede klasse. Dit soort ploe gen zie je niet in de tweede klas se. Het tempo ligt hoger en ze pro fiteren optimaal van de fouten. Dit is dan nog een ploeg uit de on derkant van de eerste klasse", gaf Joris Rademakers aan. Zaamslag deed qua kansen niet onder voor de tegenstander uit Zuid-Holland. Zo had Bakker de ï-o op de schoen, maar zijn lob werd doorzien door Heerjans- dam-doelman Danny van Leus den. Ook Mare de Haas, die als 'valse' linksbuiten speelde, kwam na een goede aanval een teenleng te tekort. Aan de andere kant had Zaamslag-doelman Guido Vinke een prima reflex in huis op een in zet van Gert Jan Plaizier. Binnen zes minuten wist Heerjansdam de Zaamslag-verdediging drie keer op te rollen. Maikel Krans tik te eerst ongelukkig Umut Takac aan, die neerging in het straf schopgebied. De goed leidende Matthijs Jobse gaf een terechte strafschop, die door Thomas Oom- sen werd benut: o-i. De o-2 en 0-3 kwamen vlak voor rust via twee snelle aanvallen langs de rechterflank tot stand. Roel Peterse, die te veel ruimte kreeg, gaf twee voorzetten op maat aan Takac en Plaizier. „We hebben in de rust afgesproken dat we er vol voor zouden gaan en Heerjansdam onder druk zouden zetten", zei Van den Hemel. Dat leverde snel succes op. Koen Post, één van de betere spelers bij Zaamslag, schoot met een droge knal de 1-3 binnen. Het was wach ten op de aansluitingstreffer. Bak ker stuitte op de doelman en de niet fitte Dieleman trof de lat. Jel- mer Nugteren maakte er 1-4 van. Van den Hemel: „Dat was het breekpunt." Post scoorde nog wel de 2-4, waar na Nugteren de eindstand op 2-5 bepaalde. Invaller Jorin Missu (voor Dieleman) miste voor Zaam slag nog alleen voor de doelman. „We hebben onze huid zo duur mogelijk verkocht. De spelers ver dienen een compliment", vond de trainer van Zaamslag. Stellendam-Vlissingen 1-0: Stel lendam verdedigde goed en in de eerste helft lukte het Vlissingen niet om het eigen spel te spelen. Vijf minuten voor rust kreeg de thuisploeg een corner. De niet fit te goalie Shermelon Nicolina liet los en Hussein Hasan scoorde. Na de pauze voerde Vlissingen de druk op en liep het over Stellen dam heen, alleen zonder een doel punt te maken. Zeki Mayo kreeg de grootste kans. Trainer Renato Dijkstra was na afloop duidelijk: „Zaterdag was het uniek dat we geen goal maakten en de ploeg was zenuwachtig. In de return gaan we het rechtzetten." Nieuwland-Hansweertse Boys 2-0: Beide ploegen speelden ma tig en Hansweertse Boys begon verdedigend. Na een overtreding op André Goedhart in het straf schopgebied benutte Goedhart de toegekende penalty (65e minuut) zelf. De bezoekers hadden meer balbezit en kansen. Goalie Rien Meulenberg hield Nieuwland met puike reddingen op de been. Ze ven minuten voor tijd kreeg Nieuwland een tweede straf schop na een overtreding op Cor- né van Belzen. Goedhart maakte wederom geen fout: 2-0. MZVC-Bevelanders 2-2: De for maties waren aan elkaar gewaagd en vierdeklasser Bevelanders kwam op een t-o-voorsprong dankzij een doelpunt van Jim Stra fing. Vijf minuten voor rust trok Patrick Joossens de stand in even wicht. In de vijftigste minuut kop te Ramon Remijnse keihard raak uit een corner: 1-2. Die vreugde duurde niet lang, want aan de an dere kant maakte Joossens weer gelijk namens MZVC. De gemengde gevoelens aan bei de kanten werden gevoed door de rode kaart voor Kevin Joosse van Nieuwdorp. Hij kreeg deze 25 mi nuten voor tijd, omdat hij Arne- muiden-verdediger Sjoerd de Rid der neerlegde. Dat was een revan cheactie op een eerdere overtre ding op Joosse zelf. Rood, oordeel de de Belgische scheidsrechter Ra dius. „Terecht", vond trainer Tho mas de Ridder. Nieuwdorp had vóór die rode kaart de beste kansen en het bes te van het spel. „Maar als je in de fase met tien man geen doelpunt tegen krijgt, moet je tevreden zijn", vond De Ridder. „Het is al leen jammer dat we daarvóór niet konden scoren. Tegen - met alle respect - Nieuwland en Wemel- dinge kun je in de reguliere com petitie nog eens een kans missen. Nu eigenlijk niet." Na de rode kaart had Arnemui den de stille hoop met een stieke me goal te kunnen vertrekken uit Nieuwdorp. Dat lukte niet. Ster ker nog, Arnemuiden kwam er niet eens bij in de buurt. Zelfs in ondertal dicteerde Nieuwdorp het ritme van de wedstrijd door goed gegroepeerd te verdedigen en waar mogelijk de counteraan- val te zoeken. Thomas de Ridder had meer ver wacht van Arnemuiden. „Vooral aanvallend. De laatste vijf wed strijden werden gewonnen met een doelsaldo van 12 voor en 2 te gen. Daarom verwachtte ik dat ze aanvallend wel iets zouden weg zetten. Maar Arnemuiden heeft nagenoeg niets gecreëerd. Het is natuurlijk een bijzondere wed strijd: wie neemt als eerste risi co's?" Dat was niet Arnemuiden. „Van de laatste zes wedstrijden was dit absoluut de minste", oordeelde trainer Carlos de Jonge. Zijn aan voerder Jannick Schaier viel hem bij. „Verdedigend staat het goed, maar aanvallend hebben we het la ten liggen. Ik denk dat het met de vorm van de dag te maken heeft. Vorige week creëerden we tegen MZC'11 acht honderdprocentkan- sen." De aanvallende armoe is het ver haal van dit seizoen bij Arnemui den. Dat Schaier clubtopscorer is met zeven goals zegt alles. Hij scoorde als centrale verdediger vijf keer uit een strafschop en twee keer uit een vrije trap. Mai kel Moerings, doorgaans in het tweede elftal spelend, pakte de laatste vijf duels zijn kans met vijf goals, maar zaterdag kon hij het niet waarmaken. Zoals vrijwel niemand het kon waarmaken bij Arnemuiden. Al leen Schaier en doelman Rick Balk haalden hun niveau. Balk on derscheidde zich vooral met een redding in de bovenhoek op een hard schot van Stefan van der Klooster. Dat was één van de mo menten waarmee Nieuwdorp dicht bij een (verdiend) doelpunt was. Andere momenten waren een KARAKTERISTIEK kopbal op de lat van Arjan Franse, twee vrije trappen van Frank Oostdijk en een mislukte schotpo ging van Martijn de Goffau. Het enige dat Arnemuiden daar tegen over kon stellen, was een schot van Leon van Belzen 2 na twintig minuten. Zijn poging ging via het been van Franse naast het doel van Nieuwdorp- keeper Ruben Otte. De Sloedamderby krijgt zaterdag in Arnemuiden zijn apotheose. Arnemuiden houdt zich vast aan de terugkeer van Leon 'Toepie' van Belzen 1, die zaterdag vanwe ge werk niet van de partij was. „Met hem erbij verliezen we niet vaak", aldus trainer Carlos de Jon ge. Nieuwdorp houdt zich vast aan het dominantere en dreigendere spel van afgelopen zaterdag. En het feit dat de ploeg van Thomas de Ridder inmiddels al zeventien wedstrijden op rij ongeslagen is. MAANDAG 18 MEI 2015 door Robin Hamelink Aanvallende middenvelder Jordy Bakker stuit op de doelman van Heerjansdam. Bakker slaagde er ondanks enkele mogelijkheden niet in om te scoren in wat vrijwel zeker zijn laatste thuiswedstrijd voor Zaamslag was. foto Ronald den Dekker VLISSINGEN - Nieuwland heeft de eerste stap naar lijfsbehoud in de derde klasse van het zaterdagvoet bal gezet door met 2-0 te winnen van Hansweertse Boys. Vlissingen verloor met 1-0 van Stellendam en het duel tussen MZVC en Bevelan ders eindigde in 2-2. door Rudy Boogert NIEUWDORP - In de kleedkamer van Arnemuiden leefden na afloop eerst gemengde gevoelens, maar aanvoerder Jannick Schaier zorgde voor duidelijkheid. „Uit 0-0, niks aan de hand." Ook tegenstander Nieuwdorp trok de niks-aan-de- handcondusie. „Maar we hadden onszelf eigenlijk moeten belonen", vond trainer Thomas de Ridder. Nieuwdorp-Arnemuiden 0-0. Scheidsrechter: K. Stadius (België). Rode kaart: 64. Kevin Joosse (Nieuwdorp). Gele kaart: Frank Oostdijk, Janick van As (Nieuw dorp), Patrick Siereveld (Arnemui den). Aantal toeschouwers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39