Effectief MZC'11 begint sterk 10 Krabbendijke verpulvert TVC Breda: 10-0 38 SPORT NACOMPETITIE Tweedeklasser verliest op eigen veld van effectief Heerjansdam (2-5) en zet promotie uit het hoofd. De Zwervers-MZC'ii 2-4: Op be zoek bij De Zwervers was MZC'11 zaterdag erg effectief. De Zwerver kreeg al na vijf minuten de 0-1 om de oren. Uit een voorzet van Martijn van Grunsven kopte Mat hijs Hage raak. Amper een mi nuut later knikte Wesley Kassels de 1-1 binnen. Na een solo van Fred van der Helm zette Dennis Dekker MZC tien minuten voor rust op 1-2. Dekker scoorde in de 47e minuut, na een steekbal van Corné Schil- peroort, opnieuw en via Ingmar Quist werd het 1-4. Na balverlies van Sven Heijboer counterde De Zwerver zich via Jort van Meer kerk naar de 2-4. GPC Vlissingen-GDC 1-1: GPC Vlissingen opende sterk, speelde in een hoog tempo en zag Robin de Pagter al na drie minuten sco ren. Hierna wilde de thuisclub doordrukken, waren er ook enke le kansen, maar de 2-0 kwam er niet. Na de pauze dicteerde GDC, dat afgelopen seizoen op de tweede plaats eindigde in de tweede klas se F, het spel. In de 68e minuut kwam er loon naar werken. Joost van Rooijen schoot uit een vrije trap de gelijkmaker binnen. Daar bleef het bij. Serooskerke-Nieuwenhoorn 2-3: In een zwakke eerste helft had Serooskerke het betere van het spel tegen Nieuwenhoorn. De eer ste grote kans kreeg de thuisploeg echter pas vlak voor de rust toen Maikel Simonse een een-op-een-kans miste. Vlak na rust was het wel raak. Si monse werkte een vrije trap van Roy de Visser in het doel. Waar de bezoekers nog geen enkele mo gelijkheid hadden gehad, drukte de thuisploeg door. Dat resulteer de in de 2-0 via Björn Francke, die de bal op behendige wijze over doelman Tim Verkeste stift te. Wegens vermeend buitenspel bij die treffer liepen de emoties hoog op bij Nieuwenhoorn. Zo hoog dat Shih-Fa Steehouder scheidsrechter Bos omver duwde en rood ontving. De rode prent werkte echter moti verend voor de Zuid-Hollanders, die vijf minuten voor het einde de aansluitingstreffer vonden via Sonny Booth. Serooskerke wankel de en zag Damiano Vaudo drie mi nuten later de 2-2 binnenkoppen. Alsof dat nog niet genoeg was, maakte Booth er ver in de blessu retijd 2-3 van. Duiveland-Walcheren 6-1: Het eerste halfuur leverde geen tref fers op, maar Duiveland besliste het duel in de laatste tien minu ten voor rust alsnog. Eerst opende Ronald Zwager uit een vrije trap de score, was het vervolgens Mas- soud Osmanie die 2-0 maakte en werd het vlak voor de pauze via Marcel Zwager ook nog 3-0. In de 66e minuut was het weer Osmanie die doel trof en twee mi nuten later maakte hij ook de 5-0. Nieuwerkerker René Verschoor kopte de Oosterlanders naar de 6-0 en pas daarna verzachtte Ste ve Schalkwijk het leed voor de be zoekers nog wat: 6-1. ZAAMSLAG - Zelfs de hoofdspon sor van Zaamslag berustte zater dag in het lot na de zwaar geflat teerde 5-2-nederlaag tegen Heer jansdam, in het eerste duel van de nacompetitie. René Hamelink, van makelaarskantoor Reham, is altijd strijdbaar, maar zag de kan sen van zijn clubje op een ticket naar de eerste klasse C in één wedstrijd vervliegen. „Je moet al tijd het hoogste nastreven, maar je moet ook realistisch zijn. Het is jammer, maar dan moet het vol gend jaar maar gebeuren. En: de tweede klasse met al die derby's blijft ook leuk." KARAKTERISTIEK Hamelink is een van de weinigen binnen de dorpsclub die graag een promotie naar de eerste klas se had gezien. Het standpunt van het bestuur was al eerder bekend. De hoge reiskosten bij uitwedstrij den in de eerste klasse waren in het vorig seizoen een aanslag op de financiële huishouding ge weest en de tegenstanders namen op hun beurt slechts een handvol supporters mee naar Zaamslag. Daarnaast is het niveau voor veel spelers te hoog gegrepen, waar door het lastig blijft om zich te handhaven. Die klus zou bij een mogelijke promotie alleen maar zwaarder zijn geworden, omdat de routi niers Peter Dieleman en Joris Rademakers dan een stapje terug wilden doen. Jordy Bakker stopt sowieso aan het eind van het sei zoen. Daarmee zouden drie be langrijke basisspelers uit het team verdwijnen. Het was niet voor niets dat het bestuur van Heer jansdam na afloop zei dat ze de nummers veertien (Dieleman) en tien (Bakker) van Zaamslag graag wilden meenemen. Ook de supporters van de groen-witten keken zaterdag al vooruit naar de derby's in de tweede klasse met Terneuzense Boys en FC Axel. Want men mag er vanuit gaan dat Zaamslag niet tot een mirakel in staat zal zijn in Heerjansdam. Ook trainer Hubert van den Hemel gelooft daar niet meer in. „We gaan er nog wel een wedstrijd van maken", zei hij na afloop. Heerjansdam eindigde dit jaar op de elfde plaats in de eerste klasse, wat dus nacompetitievoet- bal inhield. Zaamslag dwong dankzij een schitterende serie na de winterstop nacompetitie in de tweede klasse af. De Zeeuws-Vla mingen werden zaterdag op hun waarde geklopt door een effectief TVC Breda-Krabbendijke o-io: Vanaf de eerste minuut tot de laat ste seconde was de derdeklasser veel te sterk voor de pover spelen de thuisploeg. De formatie van John de Frel combineerde vlot en de kansen gingen er makkelijk in. De vele meegereisde supporters van Krabbendijke zagen Elco Jan sen de score openen en er later 0-2 van maken. Voor rust maakte hij ook nog zijn derde. Armin de Bat scoorde ook drie keer raak en Danny Weber bepaalde de eind stand op o-io. Bij o-8 hield TVC-speler Lion Comenencia het voor gezien en liep het veld uit. DFS-ZBVH 3-2: Hoewel DFS veel balbezit had voor rust, vielen er geen doelpunten. Het tweede be drijf was vier minuten oud toen Jeroen Grefkens via via raak schoot. De thuisploeg zakte ech ter ver terug en Floris van der Weijden mikte van afstand raak. ZBVH rook zijn kans en na de twee gele kaart van Jordi van Dijck prikte Eelco Reedijk de 1-2 in het doel. Met een man minder kopte Stephan Dos Santos Carval- ho in de negentigste minuut de 2-2 binnen. Dik in blessuretijd kreeg DFS nog een vrije trap en Grefkens klaarde dat klusje. Hij schoot dwars door de muur en door de benen van de doelman heen: 3-2. door Klaas Verspoor en Arvin Willemsen VLISSINGEN - MZC'11 behaalde za terdag een goed resultaat in de eer ste nacompetitiewedstrijd tegen De Zwervers. De ploeg uit Zierik- zee, die promotie naar de eerste klasse hoopt af te dwingen, won met 2-4 in Kinderdijk. CPC Vlissin- gen speelde thuis gelijk tegen GDC (1-1). Derdeklassers Serookerke (2-3) en Walcheren (6-1) verloren hun eerste wedstrijd. Zaamslag slikt vij f treffers door Aector Dooms Serooskerke kon een 2-0-voorsprong tegen tien man van Nieuwenhoorn niet vasthouden. In de slotfase incas seerde de Walcherse ploeg drie tref fers. Zaamslag-Heerjansdam 2-5 (0-3). 39. Thomas Oomsen 0-1 (straf schop), 42. Umut Takac 0-2, 44. Gert Jan Plaizier 0-3, 50. Koen Post 1-3, 67. Jelmer Nugteren 1-4, 85. Koen Post 2-4,88. Jelmer Nug teren 2-5. Scheidsrechter: Mathijs Jobse (Middelburg). Aantal toe schouwers: 200. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Derdeklasser Krabben dijke verpulverde TVC Breda zater dag in de eerste wedstrijd van de nacompetitie met 10-0 en speelt volgend seizoen opnieuw in de der de klasse. DFS won met 3-2 van ZB- VH en houdt zicht op handhaving in de derde klasse. Arnemuiden-speler Patrick Siereveld (rechts) probeert een voortzetting van Nieuwdorps spelmaker Janick van As te blokken, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38