Marquez én Pedrosa in problemen SPORT 37 De rollen zijn omgedraaid in de MotoGP. Na twee jaar van Hon- da-hegemonie met Mare Marquez hebben ze bij Yamaha de zaken in het seizoen 2015 beter voor elkaar. Sterker nog: ook de Ducati lijkt momenteel sterker dan de fa- brieks-Honda. Achter de één-twee van Yamaha (Valentino Rossi finishte achter Lorenzo) ein digde Andrea Dovizioso op de der de plaats. En het was dat Andrea Iannone met een lichte schouderblessure reed na een crash vorige week op Mugello waarbij zijn arm uit de kom raakte, anders had hij mis schien ook wel verder voorin gere den. Om aan te geven hoe zeer de pikorde in de MotoGP is veran derd: Iannone vocht met zijn Du cati een (heroïsch, dat wel) duel uit met Marquez om de vierde plaats. De regerend wereldkampi oen won dat ternauwernood. Of Rossi ('Jorge was te snel vandaag, ik kwam niet dichterbij') zijn teamgenoot over twee weken op Mugello ook voor moet laten gaan, mag worden betwijfeld. 'The Doctor' rijdt thuis altijd be resterk en in Italië zorgt Rossi's kans op een tiende wereldtitel tot algehele motorgekte die op Mugel lo een uitlaatklep krijgt. UITSLAGEN GRAND PRIX VAN FRANKRIJK Bij Honda moeten ze ondertus sen op zoek naar een andere rich ting voor de motor van Marquez. Duidelijk was dit weekeinde dat de tweevoudig wereldkampioen weliswaar één ronde heel hard kon in de kwalificatie, maar in de race (net als in Jerez) tekort- kwam. Geforceerde inhaalacties, kleine foutjes... De druk staat er overduidelijk op bij Marquez die het gebrek aan snelheid in de mo tor niet meer met zijn talent kon compenseren. De terugkeer van Dani Pedrosa na een operatie die het 'opgepompte gevoel' in zijn onderarmen moest wegnemen, maakte ze bij Honda ook niet blij. De Spanjaard viel in de eerste ronde, stapte weer op en reed achteraan het veld een soort trainingsrit. Het is de vraag hoe lang Pedrosa bij Honda de tijd krijgt nu ook boegbeeld Marquez in de problemen is Hattrick voor Bol in Olympia's Tour Jetse Bol heeft gisteren Olympia's 3M Tour gewon nen. De leidende positie van de renner van Join-S De Rij ke kwam op de slotdag niet meer in gevaar. De zesde en laatste etappe met start en fi nish in Rijswijk werd ge wonnen door Joris Blokker. Bol won Olympia's Tour eer der al in 2009 en 2011. Hij is de eerste renner die Neder lands oudste rittenkoers drie keer wint. Bol had een marge van zes seconden. De Bakker verliest finale in Bordeaux Tennisser Thiemo de Bak ker heeft de finale van het challenger in Bordeaux giste ren verloren. In een uitput tingsslag was de Australiër Thanasi Kokkinakis net te sterk: 6-41-6 7-6 (5). Kokki nakis, nummer 98 van de wereld, had in de eerste set aan één breakpunt genoeg (6-4). De Bakker, zestig plaatsen lager gerangschikt, werd in de derde set op het vijfde matchpoint verslagen. Europese Spelen naar Nederland De Europese Spelen van 2019 zijn zaterdag officieel aan Nederland toegewezen. Verrassend was de uitkomst niet, want Nederland is de enige kandidaat voor het grootschalige sportevene ment, dat volgende maand in Bakoe zijn eerste editie beleeft. Met de goedkeuring voor het Nederlandse plan kan sportkoepel NOCNSF verder met de uitwerking. Cruciaal is de financiële dek king. Finishfoto helpt Sagan aan winst De Slowaakse wielrenner Peter Sagan heeft gisteren de Ronde van Californië op zijn naam geschreven. Het eindklassement werd be slist in een massasprint in Los Angeles die Sagan nodig had om met bonificatiese conden in te lopen op het Franse wielertalent Julian Alaphilippe. Sagan moest mi nimaal als derde eindigen en dat lukte maar net, maak te de finishfoto duidelijk. Vlissingen start thuis tegen Quick VC Vlissingen opent de na- competitie voor promotie naar de topklasse donderdag met een thuiswedstrijd te gen Quick. Die ploeg verloor gisteren, onder toeziend oog van selectie en staf van Vlis singen, op eigen veld van De Dijk (1-3). Na het duel van donderdag volgt pinkster maandag de uitwedstrijd te gen De Dijk. De winnaar van de driekamp plaatst zich voor de halve finale. Santin! MAANDAG 18 MEI 2015 door Hans Leber LE MANS - Met zijn tweede zege van het seizoen meldde Jorge Lo renzo zich gisteren op het Circuit de la Sarthe in Le Mans in de titel strijd. De Spanjaard die de eerste drie races van het seizoen niet op het podium kwam, was net als twee weken geleden oppermach tig- MotoGP: 1Lorenzo (Spa) Yamaha 43.44,143, 2. Rossi (Ita) Yamaha op 3,820, 3. Dovizioso (Ita) Ducati 12,380, 4. Marquez (Spa) Honda 19,890, 5. Iannone (Ita) Ducati 20,237. Stand WK: 1. Rossi 102,2. Lorenzo 87, 3. Dovizioso 83. Moto2:1Lüthi (Zwi) Kalex 42.27,011,2. Rabat (Spa) Kalex 1,767, 3. Zarco (Fra) Kalex 3,760. Stand WK: 1. Zarco (Fra) 89, 2. Lüthi 68, 3. Folger (Dui) Kalex 57. Moto3:1. Fenati (Ita) KTM 41.22,829, 2. Bastianini (Ita) Hon da op 0,122, 3. Bagnaia (Ita) Ma- hindra 0,457. Stand WK: 1. Kent (Eng) Honda 104, 2. Bastianini 67, 3. Vazquez (Spa) Honda 60. RIJSWIJK BORDEAUX BELEK LOS ANGELES VLISSINGEN Rozetruidrager Alberto Contador (links) houdt zijn naaste belager van Astana, Frabio Aru, nauwlettend in de gaten in de etappe naar San Giorgio del San nio. foto Claudio Peri/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37