Zeeuwse internationals weg bij Celko Hasselt Yves Nyemb blijft Kloetinge trouw Djokovic als topfavoriet naar Parijs 36 SPORT GIRO D'ITALIA De Jongh: De blessures vallen zeker niet mee Na twee dagen aanvallen strandt Steven Kruijswijk op de tweede plaats achter ritwinnaar Paolo Tiralongo. Hij was in het play-offduel (7-5-nederlaag) ook goed voor vier van de vijf doelpunten. Om dat de thuiswedstrijd in de halve finales van de play-offs in een 8-1-nederlaag was geëindigd, was Gelko na vrijdagavond uitgescha keld in de race om de titel. „De club heeft besloten om niet met ons verder te gaan. Waarom is nog vrij onduidelijk. Maar wij zij niet de enigen die mogen vertrek ken. Andere jongens hebben een tijdje geleden al te horen gekre gen dat ze mochten vertrekken." Na afloop van de finale om de Be ker van Limburg (4-3-nederlaag) kondigde Theo Geladi, directeur van Gelko Hasselt, tegenover Het Nieuwsblad al aan dat hij maatre gelen zou treffen omdat hij onte vreden was over de mentaliteit van een aantal spelers. „Schrijf maar op: een paar man uitgezon derd wil ik alle bestaande afspra ken voor volgend seizoen - ook die met de coach - heronderhan delen. Maandag 18 mei, vier da gen na de overbodige terugmatch in Antwerpen, zullen we dan zien wie blijft en aan welke voor waarden. Dit accepteer ik niet." Uiteindelijk hakte hij drie dagen eerder, op vrijdag 15 mei de knoop al door. De drie Vlissingers zijn echter nog in het ongewisse over het waarom van hun ge dwongen vertrek bij Gelko Has selt, maar wanhopen niet. „We hebben alle drie een goed seizoen gedraaid", meent Saïd Bouzam bou. „Het doel was om met Gelko de play-offs te halen. Dat is ge lukt, maar we hebben uiteindelijk verloren van een topploeg als Ant werpen. We krijgen nu veel reac ties. 'We begrijpen het niet, jullie hebben Hasselt de play-offs be zorgd'." Over de toekomst maakt het drie tal zich volgens de jongste van de broers Bouzambou dan ook geen zorgen. „We wachten rustig af. Het kan nu alle kanten op. Er zijn ongetwijfeld genoeg clubs waar we eventueel terecht kunnen. We hebben een goed seizoen ge draaid, en we zijn alle drie voet- baldieren, dus we vinden vast een nieuwe club." SAN GIORGO DEL SANNIO - Na twee dagen aanvallen mocht Steven Kruijswijk vier uur met de been tjes omhoog zitten tijdens de lan ge busrit naar het hotel van Lot- toNL-Jumbo. „Ik ben naar de klo ten, maar dat geldt volgens mij voor het hele peloton", zei de Bra bander, wiens aanvalslust giste ren werd beloond met een twee de plaats achter ritwinnaar Paolo Tiralongo. De man die de geambineerde plaats in de toptien kan vergeten nadat hij zich op een dolle dins dag onaangenaam had laten ver rassen door het ontketende Asta- na, reed dit weekeinde alle frustra tie van zich af met een ongekende strijdlust. Zaterdag viel hij aan van verre om pas te sneuvelen op de slotklim naar Campitello Mate- se. De tegenaanval van de Span jaard Benat Intxausti (Movistar) werd wel beloond. Een dag later probeerde Kruijs wijk het opnieuw in een sterke vluchtgroep. „Gaandeweg merkte ik echter dat ik leeg begon te ra ken." De kopman van Lotto-Jum bo pakte zijn beurtjes nog wel mee. „Maar niet te fanatiek. Ik ben redelijk zuinig gaan rijden." Dit keer was het een andere Ne derlander die een gooi naar de rit- zege maakte. Al zei Tom-Jelte Slagter (Cannondale) daar in eer ste instantie niet op uit te zijn ge weest. „Het was eigenlijk meer een tactische manoeuvre om (kop man) Ryder Hesjedal uit de wind te houden in de groep achter mij. Zodat hij later zou kunnen aanval len op de slotklim." De Groninger kwam echter ver der dan hij dacht. Er werd getreu zeld bij de achtervolgers en de groep met de klassementsrenners bleef lange tijd hangen op vijf mi nuten. „Pas toen ik als eerste op het voorlaatste colletje kwam (op twaalf kilometer) begon ik er in te geloven", zei Slagter. Maar uit gerekend toen wist Tiralongo de kloof te dichten. „En dat terwijl ik echt niet stil viel. Ik trapte meer wattages dan tijdens een trainingsrit", aldus Slagter. Achter Tiralongo, zette de enigs zins herstelde Kruijswijk aan voor zijn laatste aanval van het weekeinde. Hij kwam nog kort, zonder ooit zicht te hebben op de zege. „Tweede worden was het maximale dat er vandaag inzat. Want toen Tiralongo sprong in de finale, kon ik hem op dat mo ment gewoon niet volgen." De Nederlander vond dat hij zich zelf weinig kon verwijten. „Zater dag was ik duidelijk beter dan vandaag. Maar dat had dus alles te maken met de inspanningen van gisteren. Het zijn keuzes die je maakt. De winnaar heeft uiteinde lijk altijd gelijk, maar ik kijk met een goed gevoel terug op dit week einde." Astana-ofFensief in het Mid den-Italiaanse gebergte le verde de ploeg niet meer op dan een etappezege van knecht Paolo Tiralongo, no ta bene een goede vriend van Alberto Contador. Eén minuut na de Italiaanse winnaar snoepte Aru een seconde af van zijn achter stand op de Spaanse leider, maar de dag ervoor had hij er twee verloren dankzij bo nificatiewinst van Conta dor. Het onderlinge ver schil tussen de nummers één en twee blijft daarmee minimaal: drie seconden. Het roept bij sommigen de vraag op of Contador nog wel echt last heeft van de schouder die donderdag uit de kom schoot bij de val die was veroorzaakt door een fotograferende toeschou wer. „Wie dat denkt, moet zich toch eens achter zijn oor krabben", zegt Tin- koff-ploegleider Steven de Jongh op felle toon. „De blessures vallen immers ze ker niet mee. Alberto heeft serieus last van de gevolgen van die val. Het is niet al leen zijn schouder. Hij heeft ook een bloeduitstor ting in zijn linkerknie. Wij zijn al blij dat Alberto zich dit weekeinde staande heeft gehouden. De rustdag komt als geroepen." Daarnaast is Jeroen de Wild, aan valler uit het tweede, toegevoegd aan de eerste selectie. Daarmee be staat de eerste selectie voorlopig uit twintig spelers. De blijvers uit de huidige selectie zijn Matthew Lentink, Björn Quartel, Timo Jan sen, Jaap Esser, Julius Bliek, Rem- co van Tiggele, Aart Veldhof, Mark Schuit, Roy Mulder, Wouter de Craene, Daan Esser, Wouter Duvekot, Yves Nyemb en Corné de Jonge. Nieuw zijn Bert den Ridder (Dinteloord), Rick Mulder (SSV65), Francis Kabwe Manenge- la (NAC) en de keepers Ramon van Aalst (NAC) en Joeri Nijsse (komt over uit de A's). Kloetinge heeft verder de hoop gevestigd op aanvaller Tom Wuyts, die dit sei zoen voor Jong NAC uitkomt. Komende zaterdag opent Kloetin ge de jacht op lijfsbehoud in de hoofdklasse tegen eersteklasser Sliedrecht. Afgelopen zaterdag ver loor die Zuid-Hollandse ploeg de uitwedstrijd bij een andere eerste klasser, Swift in Amsterdam (3-0). Volgende week zaterdag volgt de beslissende wedstrijd te gen Swift. Aanvoerder Jaap Esser is vermoedelijk niet inzetbaar. Hij heeft weer last gekregen van zijn lies, die hem eerder al weken bui tenspel zette. Federer kon op het Romeinse gra vel, dat er de hele week niet al te best bij lag, tot 5-4 in de eerste set prima meekomen. De Zwitser speelde aanvallend, wilde de ral ly's kort houden en slaagde in die opzet. Djokovic kende echter ook weinig moeite met zijn servicega mes en leek te wachten op dat ene kansje, om dan direct toe te slaan. De tweede set was veel een zijdiger. Djokovic deed maar heel weinig fout en leek zich niet bo- venmatig in te hoeven spannen om zijn 24e masterstitel - en zijn vierde in Rome - bij te kunnen schrijven. Bij het ontkurken van de champagne ging het overigens nog bijna mis, de kurk miste het linkeroog van Djokovic op een haar na. De cijfers die hij dit jaar kan over leggen zijn uitstekend. Rome is al de vijfde titel voor Djokovic, zijn winstsaldo is 35-2 en op gravel zelfs 10-0. Op Roland Garros, ze ker als het weer om drie gewon nen sets gaat, is hij de te kloppen man. Al zal de loting van belang zijn. Titelhouder Rafael Nadal, die negen van de laatste tien keren won in Parijs, zal door zijn matige seizoen slechts als zevende wor den geplaatst. Al in de kwartfina le kan hij Djokovic, Federer of An dy Murray treffen. De vraag is overigens of die dat als goed nieuws beschouwen. De Spanjaard is zoekende, maar het Parijse gravel doet iets met de Spanjaard, die aangaf zich geen al te grote zorgen te maken. Maar niet als favoriet aan Roland Gar ros beginnen, dat zal even wen nen zijn. Aanvalslust blijft zonder beloning Hoessein (links), Saïd (rechts) Bouzambou en Khalid El Hattach mogen uit kijken naar een nieuwe zaalvoetbalclub, foto Mitchell Minnaard door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - De Vlissingse zaalvoet ballers Khalid El Hattach en Saïd en Hoessein Bouzambou mogen ver trekken bij het Belgische Celko Hasselt. „We hebben het vrijdaga vond na de wedstrijd tegen FT Ant werpen te horen gekregen", vertelt Saïd Bouzambou, dit seizoen goed voor 32 competitietreffers. door Ad Pertijs Alberto Conta- dor SAN GIORGO DEL SANIO - Het door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge kan ook vol gend voetbalseizoen gebruikmaken van de diensten van spits Yves Nyemb. De aanvaller stelde zijn be slissing uit tot na de reguliere com petitie. Met de beslissende nacom- petitieduels met Sliedrecht (ko mende zaterdag, uit) en Swift (vol gende week zaterdag, thuis) maak te hij zijn besluit bekend. door Rik Spekenbrink ROME - Het is de enige witte vlek op zijn erelijst en die wil Novak Djokovic dit jaar beslist wegpoet sen. De Serviër (27) gaat als grote favoriet naar Parijs, waar zondag Roland Garros begint. Gisteren ver sloeg hij in de finale van het mas- terstoernooi van Rome Roger Fede- rer met 6-4 en 6-3. Daarmee ver kleinde hij de marge in onderlinge duels tot één: 19-20. Novak Djokovic r/elta Ileiio^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36