SPORT Aanvalslust Steven Kruijswijk beloond met tweede plaats 36 en 37 Nacompetitie van start 38,39,40 en 41 Dankzij een 3-O-zege op Kozakken Boys wint topklasser Hoek voor de tweede keer in drie seizoenen de districtsbeker. Afscheid Steven Gerrard bitterzoet 42 en 43 Krabbendijke begon met een abnormale zege (10-0). Hoe verging het de andere Zeeuwse voetbalclubs in de nacompetitie? MAANDAG 18 mei 2015 33 DORDRECHT - Hoek-aanvaller Guillaume Clinckemaillie stapte de kleedkamer binnen, maar stormde er niet veel later met veel bombarie weer uit. „Waar is de champagne dan? Twee jaar gele den stond die al vóór de finale klaar, maar nu gingen ze er zeker niet vanuit dat we van Kozakken Boys zouden winnen?! Nu moe ten we de champagne er maar bij fantaseren." Het waren de streken van een bekerwinnaar, net na een 3-0-overwinning op Kozakken Boys, sinds vorige week titelhou der in de zaterdag-topklasse. „Vooraf leek deze wedstrijd toch een beetje op de strijd tussen Da vid en Goliath", kwam aanvoer der Giovanni Siereveld met een metafoor voor de gewonnen be kerfinale, na de winst in 2013 de tweede in twee jaar tijd. „Zij de kampioen, wij de club die de na competitie nog in moet." In de ogen van trainer Kenny Ver hoene was het toch vooral een uit gelezen mogelijkheid om zijn ploeg in een serieuze wedstrijd klaar te stomen voor de nacompe titie, waarin vanaf 30 mei degrada tie naar de hoofdklasse voorko men moet worden. „Een wed strijd met inzet, geen vriend schappelijk potje", zo omschreef de Belgische hoofdcoach het duel met de ploeg uit Werkendam. „Het was een wedstrijd waarin we niet te maken hadden met de druk om niet te mogen verliezen. Met het oog op de nacompetitie wilden we daarom iets 'hoger' spe len met de laatste linie." Want, zo redeneerden Verhoene en zijn staf, in de nacompetitie zal er van Hoek gevraagd worden om het spel te maken. En dat was dus wat zijn ploeg deed. Het eer ste half uur leverde dat niets op, althans: niets dan stress. Hoek stond vrijwel continu onder druk en doelman Jordi de Jonghe moest meer dan eens in actie ko men bij schoten van spits Arif Iril- mazbilek, die de ruimte achter die laatste linie bespeelde. Toch stond er in de rust een i-o-voorsprong voor 'David' op het scorebord, omdat 'Goliath' na een half uur spelen een tegentref fer incasseerde. Rechtsback Tho mas van den Houten slingerde de bal voor het doel, waarna spits Sam De Munter de bal met een volley in het doel schoot. Hoek kreeg daarna meer grip op de wed strijd en deelde net na de pauze de volgende tik uit, met een twee de doelpunt. Opnieuw uit een voorzet vanaf rechts, nu via Kyle Doesburg, en dit keer was het Guillaume Clinckemaillie die de bal in het doel schoot. Vlak voor tijd waren de rollen omgedraaid en liet Doesburg een treffer aante kenen, met een kopbal in de lin kerhoek. „Het waren stuk voor stuk mooie doelpunten", glunder de Verhoene. „Zeker die laatste twee vielen uit situaties waar we op trainen. Dit sterkt ons in de aanloop naar de nacompetitie." Maar waar bij Hoek alles in het te ken stond van de nacompetitie, het feest daardoor ook wat ingeto gener was dan twee jaar geleden, leek de bekerfinale voor Kozak ken Boys vooral een hinderlijke opmaat naar de dubbele confron tatie met FC Lienden om de alge hele landstitel. „Een paar spelers zijn op vrijdagavond zelfs nog uit geweest", zo werd Siereveld toe vertrouwd. Niemand bij Hoek die daar om maalde, want de ploeg legde met succes de blauwdruk voor de nacompetitie op tafel. Siereveld: „Als je het spel kunt maken tegen Kozakken Boys, moet dat ook tegen een hoofdklas ser kunnen." Die hoofdklasser moet komen uit het driekamp tus sen Odin'59, Achilles Veen en Do- vo. Eerst wacht Hoek echter een uitduel met Excelsior'31 (waar schijnlijk zaterdag), in de kwartfi nale van de landelijke beker. Ver hoene: „Voor deze finale heb ik de jongens gezegd: 'We kunnen, met de nacompetitie en de strijd om de landelijke beker, nog zes wedstrijden spelen. Als je die alle maal wint, heb je een supersei zoen'. Dat kan nog steeds." fe- -^1 Blauwdruk voor nacompetitie De districtsbeker is binnen voor de spelers en staf van Hoek. Geheel rechts trainer Kenny Verhoene. foto Martin Hulsman/Orange Pictures door Mitchell Minnaard pagina 42 en 43: Complimenten voelen wrang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33