22 ZEELAND STRAATTHEATER Stiekem op muziekles Gelukkig met mijn hond Artiesten uit het binnen- en buitenland maken hun opwachting op het 28e theaterfestival. Half miljoen mensen zien expositie Late Rembrandt Zaterdag 13 juni 2015 DELTA RIDE FORTHE ROSES Achter al die gezichten die we dagelijks op straat zien, schuilen verha len: gedachten, wijsheden, vrolijke herinneringen of juist verdrietige. De PZC brengt met 'Mensen in Zeeland' deze mensen in beeld. Op Face- book, internet en Instagram. En een selectie wekelijks op deze plaats, waar mensen in Zeeland elkaar ontmoeten. „Ik zit hier te peinzen over mijn leven. Over verdrietige, teleur stellende dingen. Soms voelt het alsof ik helemaal alleen ben. Maar het is belangrijk om te bedenken dat alles hersteld kan wor den. Ik heb veel meegemaakt. Ik gedraag me alsof ik onkwetsbaar ben, maar eigenlijk ben ik heel gevoelig en kwetsbaar. In de maat schappij kan ik mij niet goed terugvinden. Alles is zo oppervlak kig, er is gebrek aan verdieping. Ik leef intens. Als ik zing of piano speel, kom ik helemaal tot mijn recht. Sinds vroeger ben ik al be zig met muziek. Mijn familie vond dat geen goed idee, zij vonden het belangrijker dat ik een hoge positie zou krijgen. Ik nam stie kem privélessen op het conservatorium. Een van mijn leraren zei dat ik beroemd had kunnen worden. Mijn stemsoort is een dra matische tenor, maar ik zing ook bariton. Ik ben op zoek naar een pianist, want ik wil Vlissingen graag muzikaal op de kaart zet ten." „Liefde is het belangrijkste in dit leven. Iedereen is er naar op zoek, ook al zeggen ze van niet. Voor mij is mijn hond Shiva op dit moment mijn grootste liefde. Iedere dag ga ik dertig tot veer tig kilometer fietsen, dan loopt zij mee. Ik heb al jaren geen werk. Dat komt doordat ik clusterhoofdpijn heb. Zeventien uur per dag heb ik hoofdpijn. Het is vermoeiend om aan iedereen uit te leg gen waarom ik altijd mijn zonnebril op heb, maar dat is dus voor die hoofdpijn. Ik word er gek van. Licht kan ik eigenlijk niet ver dragen, maar ik wil niet hele dagen binnen zitten. Veel sociale dingen, zoals uitgaan, kan ik niet. Maar het helpt niet om erover te janken, ik ben hartstikke gelukkig. Het is mooi weer en ik heb een lieve hond." www.menseninzeeland.nl www.facebook.com/mensenzeeland www.instagram.com/menseninzeeland OVEZANDE - Een man in vieze kle ren komt met zijn winkelwagen vol troep aanlopen. Met grote ogen kijken de kinderen op de eer ste rij naar de zwerver die een popje uit zijn wagen pakt. Het bakje kibbeling in hun handen is niet meer belangrijk, want wat gaat er toch met dat popje gebeu ren? Voor één dag is het pleintje achter het witte kerkje geen ge woon pleintje maar een podium en is Ovezande één groot open luchttheater. Vanuit alle omliggende dorpen kwamen de mensen afgelopen zondag naar Ovezande om daar een rondje te lopen over de brade rie en ondertussen te genieten van het straattheater. Ook Wim (70) en Corrie (67) Nieuwdorp uit 's-Gravenpolder zijn naar Ovezan de gekomen. Ze bezoeken graag braderieën maar het Straatfestival is volgens hen toch wel één van de leukste. „Bijna ieder dorp orga niseert een rommelmarkt, maar die komen allemaal op hetzelfde neer", vertelt Wim. Het feit dat de standhouders uit het dorp zelf komen en er ook nog eens arties ten zijn die voor vermaak zorgen, maakt het Straatfestival een ge liefd dagje uit voor het stel. Ondertussen is het popje tot le ven gekomen en is op het pleintje een acrobatische show losgebar sten. Jorga en Ed van Fabuloka ko men uit Utrecht en vinden het leuk om in Ovezande te mogen optreden. „Toen we hier kwa men, zat het pleintje al helemaal vol", vertelt Ed. „Normaal gespro ken moet je toch wel moeite doen om je publiek te trekken, maar dat was hier absoluut niet nodig." En dat publiek wordt getrakteerd op een reeks trucjes waarbij Jorga zichzelf in allerlei bochten wringt. Met veel gemak gaat ze op één been op de schouders van haar partner staan, maakt ze een handstand op de handen van Ed of gaat ze in een spagaat op de grond zitten. Wie erg onder de indruk is, is de achtjarige Annabella uit Zierik- zee. „Ik zit zelf op turnen dus vind het leuk om al die trucjes te zien", vertelt ze aan het einde van de voorstelling. De artiesten die Ovezande als to neel gebruiken, komen van hein de en verre. Een van de acts komt zelfs uit Canada. „Het is nu de 28e AMSTERDAM - De tentoonstelling Late Rembrandt in het Rijksmu seum heeft meer dan een half mil joen bezoekers getrokken. Dat zei museumdirecteur Wim Pijbes gis teren. De tentoonstelling werd ruim drie maanden geleden geopend. „Een groot succes", aldus Pijbes. „Je hoopt er natuurlijk op, en dit zijn prachtige cijfers: 520.698 be zoekers in drie maanden." 19 pro cent van de bezoekers kwam uit het buitenland. De grootste Rembrandt-expositie in bijna een halve eeuw bood de mensen de afgelopen maanden in de Philipsvleugel ongeveer veer tig schilderijen en zestig tekenin gen uit de late periode van de we reldberoemde Hollandse meester. Ga samen de strijd aan tegen kanker! deltaridefortheroses.nl Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113J 312244 M 06 53314189 www.keukenoutletwinkel.nl Joop Swartele Martin de Graaf Ovezande is één Acrobatenduo Fabuloka trekt heel wat bekijks. door Daisy Schalkens RIDE ROSES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22