Ringrijder Jasper van der Maas laat Gapingse toppers achter zich Theo Kloet krijgt lintje Dagbladbezorger 66 Ik ben nog altijd een beetje sceptisch, maar kennelijk kan Zeeland het wel 20 WALCHEREN POP-UP-FESTIVAL Tweede editie van eigentijds pop-up-festival vond zaterdag plaats in Grote Kerk van Veere. Duitse toerist slaat Fries gebroken kaak VLISSINGEN Bij camping In de Bongerd waren het 37 ringrijders van Oostkapelle en Gapinge die de strijd aangin gen. Krijn Coppoolse won deze wedstrijd door alle twintig ringen te steken. Coppoolse won ook de eerste beker en Roy Paauwe won de pollepel. Bij IJsboerderij De Koehoorn was het gezellig druk en reden de rij ders van Zoutelande en Melisker- ke een demonstratie. Jorine Prin sen was debutante en wist gelijk 26 millimeter te steken. Een ande re opvallende prestatie was van de 13-jarige Marjon Duvekot die lang de strijd aanging met de late re en gelouterde winnaar Jos Wis se. Hij won de wedstrijd met 22 gestoken ringen. Hij won tevens de Pollepel. Zaterdag in Terneuzen was het Jasper van der Maas die opzien baarde. Hij was de enige die 'de volle bak' wist te steken en daar mee de kleppers van Gapinge ach- ringrijden ter zich hield. De prestaties waren hier uitstekend. Joost Dingeman- se en Frank Brasser wisten beiden 10 millimeter te steken in de ver schillende kampen. Sebastiaan Sturm won de Pollepel. Souburg en Ritthem reden in Ritthem een dorpswedstrijd. Cor Janse won de ze wedstrijd met 28 van de 30 rin gen. Zijn neef Sjaak won de Polle pel. De hoofdprijzen werden mooi verdeeld, want Cees Wisse won de eerste beker. Angelina Ce- vaal en Tony de Dreu wonnen de hoofdprijzen bij de versiering. De puntenkoersen werden gewon nen door Levi de Witte en Linda Minderhoud. Fienke Rietsma reed bij camping De Boomgaard voor het eerst mee en ging gelijk met alle prijzen naar huis. In deze koppelwedstrijd werd ze inge deeld met de beste ringrijder van Westkapelle, Koen Minderhoud. Koen zorgde voor het gros van de gestoken ringen, maar Fienke wist zelf ook al 8 ringen te steken. Dit koppel won ook de Pollepel. VEERE - Geen babbelaars, maar Oreo cheesecake. Geen slushpup- py's, maar Bionade. Geen wolven- shirts, maar boho Ibiza-jurkjes. En baarden, heel veel baarden. De Grote Kerk van het historische stadje Veere liep zaterdag vol hip pe kippen voor het tweede pop- up-festival van Zeeland. In steden als Haarlem of Rotter dam hoeft een winkel maar even leeg te staan of er zit alweer een jonge ondernemer in met zijn webshopwaar. Hele winkelcentra zijn er verpopupt, levendiger dan ooit tevoren. Boven de rivieren heeft de term 'markt' een andere betekenis gekregen. Zoniet in Zeeland. Markten zijn hier meestal nog braderieën, in de meest traditionele zin van het woord. Met niet zelden fluorise- rende kledij, snoep en smart- lap-cd'tjes. Aardbeien niet te ver geten. Of rommelmarkten, met behalve brocante ook cassette bandjes en videobanden. „Waarom nou niet van die leuke lifestyle events?", vroeg Tammy Groosman zich vorig jaar af. „Waarom moet je daarvoor nou weer naar de Randstad afreizen?" De Goese nam het heft in eigen hand. „Ik ging leuke ondernemers benaderen om ze naar Zeeland te halen. Foodtrucks, barbiers. Echt, ik heb ik-weet-niet-hoeveel mail- tjes gestuurd, maar iedereen ant woordde: te ver rijden." Gelukkig bleken er ook leuke Zeeuwse ondernemers. Meer dan genoeg zelfs. De Grote Kerk van Goes stond een paar dagen voor kerst helemaal vol enthousiaste verkopers. De naamgenoot in Veere deed dat afgelopen zaterdag dunnetjes over, met nog meer ac cent op muziek en eten -pardon- food. Een meneer met een baard verkoopt urban street wear, een an dere meneer met een baard en een draagzakbaby verkoopt zelfge maakte taart en zijn buuvrouw heeft weckpotten vol granola. Bij de pilaar zingt een jonge singer- songwriter lieve liedjes. Tegenover de Zeeuwse Missjes is een hoek sfeervol ingericht als shisha-lounge. Veel waterpijpen heeft Sasha Scholten echter nog niet hoeven aansteken. „De eerste gasten waren Duitsers, en ook daarna eigenlijk alleen maar toe risten. Zeeuwen hebben toch zo iets van 'dat kennen we niet, dus dat hoeven we niet'." Veel toeristen zijn op het festival af gekomen, maar toch ook Zeeu- wen. Walchenaren, met name ge zinnen en stellen van middelbare leeftijd. De meesten slenteren vooral rond, zonder al te veel te consumeren. Behalve Hans en El be Kraak uit Middelburg, dan. Zij slurpen net een oester naar bin nen, aan een pallettafel met daar op een flesvaasje fluitekruid en twee glaasjes witte wijn. „Heer lijk. Leuk hoor, zo'n festival", zegt Ellie. Ze zwaait naar de man ach ter de oesterbar, kok van restau rant De Gespleten Arent. „Onze schoonzoon," zegt ze trots. Maar er is niet alleen eten. Naast de kraam met hippe snijplanken staat Benjamin Scholten met zijn ingelijste vlinders en flessen Hen- drick's Gin met een pauwenveer erin. Hip, hip, hip. „Hip hè", zegt hij lachend. De Goesenaar, die in Haarlem woont, is de broer van organisatrice Tammy. „Eigenlijk zijn we voor haar evenement een webshop begonnen. Het loopt als een trein. Ook hier. De vlinders zijn bijna allemaal uitverkocht, dat was eigenlijk helemaal niet te bedoeling. Ik ben nog altijd een beetje sceptisch, maar kennelijk kan Zeeland het wel." Dat wist Tammy al. Zij heeft een hele lijst 'toffe locaties' aangelegd. „Die zijn er hier zo veel. Net kwam iemand uit Burgh-Haam- stede een kaartje geven. Zeeland is meer dan Blof en Zeeuwse knopjes. We hebben veel leuke startende ondernemers. Die wil ik graag een platform geven." RENESSE - Een 31-jarige Duitser uit Mönchengladbach heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 33-jarige man uit Leeuwarden een gebroken kaak geslagen in een ho recagelegenheid aan de Hoge- zoom in Renesse. Dat gebeurde rond kwart voor twee 's nachts. Het slachtoffer is na aangifte met een taxi naar het ziekenhuis in Goes gegaan, waar bleek dat zijn kaak was gebroken. Hij is in Leeuwarden aan zijn kaak geopereerd. De geweldpleger is aangehouden en naar Torentijd in Middelburg gebracht. Hij is gehoord en heeft bekend. ARNEMUIDEN - Zie je een hoogaars in restauratie, dan is de kans groot dat je Theo Kloet boven de boeg ziet uitsteken. De Vlissinger doet niets liever dan scheepjes op knappen voor Stichting Behoud Hoogaars. Maar hij is er niet al leen scheepstimmersman, hij is ook bootsman, schipper, zeilin- structeur, coördinator en ambassa deur. Dat allemaal vrijwillig, en al sinds 1996. Daarom was het tijd voor een koninklijke onderschei ding, die Kloet zaterdagochtend kreeg op Scheepswerf Meerman in Arnemuiden. Daar werd tevens het 25-jarig jubileum van de stich ting gevierd met de tewaterlating van steekhengst Boreas. OPZOEK SSkwS door Martijn Minderhout) oostkapelle - Een volle agenda, het afgelopen weekend, voor de ringrijders. Vrijdag werden al twee demonstraties verreden bij cam ping In de Bongerd en IJsboerderij De Koehoorn. Zaterdag ging een delegatie naar Terneuzen, reden ze in Ritthem een dorpswedstrijd en bij camping De Boomgaard een koppelwedstrijd. Hipsters in de door Wendy Wagenmakers Benjamin Scholten Bohémien. Gypsy. Ibiza. Hippe dames konden hun hart ophalen. door Wendy Wagenmakers Theo Kloet is zaterdag koninklijk onderscheiden, foto Izaak Verkeste WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat ertegenover? Een prima vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie of meld je direct aan via www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20