I Fev.enoord ontslaat Rutte Babyuitzet voor een luttel bedrag 2 en 3 Ook klein bedrijf krabbelt op 18 en 19 De Gezondheidsraad moet de chronische ziekte ME opnieuw onder de loep nemen. Dat heeft de Tweede Kamer bepaald. Hoek pakt met ruime zege de districtsbeker Twee punten uit de laatste vijf wedstrijden, daar is maar één persoon voor verantwoordelijk. En dat ben ik. Pijnlijke 3-0-nederlaag in Zwolle Rotterdammers moeten in play-offs seizoen zien te redden Van Bronckhorst moet eerder aan de bak Regenachtig MAANDAG 18 mei 2015 DEN HAAG - De parlementariërs willen dat de Gezondheidsraad al het bestaande wetenschappelijk onderzoek naar de vermoeidheids ziekte ME in kaart brengt. Dat moet duidelijkheid brengen over het ontstaan en verloop van ME en over de mogelijkheden dit te behandelen of te voorkomen. De Gezondheidsraad roept alle or ganisaties die ME-patiënten verte genwoordigen op mee te werken. „Er is nauwelijks iets bekend over de veroorzakers van ME. Daarmee is ook onduidelijk wat de beste be handeling is", zegt Rob Wijbenga van patiëntenvereniging ME/cvs. „Onderzoek is bitter hard nodig." Mensen met ME kampen met chronische vermoeidheid, een ver stoorde bloedsomloop, concentra tie- en geheugenproblemen, dui zeligheid, maag- en darmklach ten, oorsuizen, oogproblemen en soms hevige pijnen. Al in 2005 trok toenmalig minis ter van Gezondheid Hans Hooger- vorst 2 miljoen euro uit voor on derzoek door de Gezondheids raad naar ME. „Patiënten zijn daar toen niet bij betrokken, wel psy chiaters en psychologen", zegt Wijbenga. „De Gezondheidsraad concludeerde dat ME vooral psychosomatische gevolgen heeft en adviseerde een vorm van ge dragstherapie met lichamelijke oe feningen die steeds intensiever worden. Dat werkt bij veel patiën ten juist averechts." Het nieuwe onderzoek is er geko men op aandringen van de patiën tenverenigingen, zegt Wijbenga. „We hebben ons verenigd, zijn de straat opgegaan en hebben 56.000 handtekeningen opgehaald." De ze zijn ingeleverd bij de Tweede Kamer, die de Gezondheidsraad aan het werk heeft gezet. „Het is moeilijk te bepalen hoe veel Nederlanders aan ME lijden. Als je de meest nauwe definitie neemt, zijn het er 18.000, maar tel je ruim dan kom je op 150.000", zegt Wijbenga. De klachten bij pa tiënten verergeren zodra zij zich inspannen. Sommige ME-patiën- ten noemen zich dan ook zom bies - levende doden. Moordpartij na bruiloft Servië Weigeren verzorging wordt bejaarde fataal Een 74-jarige Duitse man is gis teren voor zijn huis in de stad Rodgau doodgeschoten door de politie. De bejaarde opende het vuur omdat hij wilde voor komen dat hij naar een verzor gingskliniek zou worden ge bracht. Hulpdiensten haalden de man op en hadden de poli tie meegenomen omdat ze ver wachtten dat de man voor moeilijkheden zou zorgen. Een 55-jarige man heeft gisteren een bloedbad veroorzaakt nabij de Servische stad Kanjiza. Een dag na het huwelijksfeest van zijn zoon schoot de man diens 25-jarige bruid en haar ouders dood. Ook doodde hij zijn eigen vrouw en zijn schoonouders. Daarna beroofde hij zichzelf van het leven. De man was tegen het huwelijk en had zich op de huwelijksdag bezat. Zijn vrouw was wel voor het huwelijk. Dodental Nepal ligt al op 8500 Meer dan 8500 mensen zijn tot nu toe omgekomen bij de twee zware aardbevingen in Nepal. Het is daarmee de dodelijkste ramp die het land in de Himalaya ooit heeft getroffen, maakte het Nepa- lese ministerie van Binnenlandse Zaken gisteren bekend. Nepal kreeg eind april de eerste aardbe ving met een kracht van 7,8 voor haar kiezen en werd dinsdag voor de tweede keer getroffen. Grote natuurbrand in Chaamse Bossen De brandweer heeft zondag te gen 22.30 uur het sein brand meester gegeven voor de grote brand in natuurgebied de Chaamse Bossen. Het vuur woedde sinds het einde van de middag en breidde zich in de loop van de avond uit tot een gebied van ongeveer 60 hecta re in brand stond. De brand be dreigde ook even het asielzoe kerscentrum in Gilze. Fred Rutten Pagina 34 en 35: Rutten vertrekt na nieuw debacle Editie: Walcheren Omzet stijgt, maar de winst moet nog wel verder omhoog Nieuwe studie naar ziekte ME door Anne Boer pagina 6: Pas na jaren pijn en klachten komt de diagnose BELGRADO WIESBADEN KATHMANDU CHAAM DE STELLING Reageeroppzc.nl Overheid en artsen nemen patiënten vaak niet serieus UW MENING 325 reacties B.B. King verdient een straat in Zeeland ma - vr io ro 257e jaargang nr. 115 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 EENS ONEENS CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1