Itoee auto's in de sloot door gladheid 66 Een familiebedrijf haalt het laatste grammetje vet van de botten eer het de onderneming opgeeft Oud roer gered ZEELAND 19 'Omzet in apk en onderhoud stijgt' 'Klanten kopen minder planten' Stellendamse werf mag YE118 afbouwen Vijftien auto's vernield in Hulst AUTC Bij de oprit vanaf de N57 naar de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland reed om t2.25 uur een auto in de sloot. De bestuurster van een per sonenauto verloor de macht over het stuur en belandde in het wa ter. In de auto zaten een vrouw (26) uit Middelburg en twee inzit tenden, twee vrouwen (23 en 25) uit Middelburg. De passagiers werden door ambulancepersoneel onderzocht. De 23-jarige vrouw werd vanwege nekklachten naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De personenauto werd door een bergingsbedrijf weggetakeld. Om 23.55 uur ontstond voor de tweede keer deze middag in de zelfde bocht een ongeval. Een per sonenauto, bestuurd door een 21-jarige vrouw uit Hellevoetsluis, raakte van de weg. De auto be landde op zijn kant in de sloot. De vrouw werd door ambulance personeel ter plaatse onderzocht. Ze hoefde niet mee naar het zie kenhuis. Ook deze auto werd door een bergingsbedrijf weggeta keld. Beide ongelukken zijn ver moedelijk veroorzaakt door plaat selijke gladheid van het wegdek in de bocht. Zaterdagochtend ontstond op de Westdijk in Kortgene een aanrij ding tussen een personenauto en een racefiets. Het ongeluk gebeur de rond 11.25 uur. De auto werd bestuurd door een 50-jarige man uit Wolphaartsdijk. De fietsster is een 48-jarige vrouw uit Goes. Vermoedelijk schrok de racefietsster van de au to, waarna ze tegen de auto reed en tot stilstand kwam tegen de ge vel van een huis. Ze is voor verder onderzoek door een ambulance naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. STANLEY AUTOSERVICE IN GOES, 4 WERKNEMERS Eigenaar Stanley Bhagwandin: „Onze omzet stijgt, vooral in de apk en het onderhoud. Eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat dat mede komt doordat andere autobedrijven zijn omgevallen, zoals de Renault- en de Ford-dealer in Goes. Hun klanten zoeken naar een alternatief. Een deel is bij mij terechtgekomen. Aan de andere kant hebben we een milde winter gehad. Dan verkoop je minder winterhanden en doe je minder winterchecks, die samen toch wel de kers op de cake vormen. Als het vakantiegeld binnen is, hoop ik dat klanten wat aan luxe zoals velgen en verlagingssets uitgeven. We hebben net het vijfjarig bestaan ge vierd. Ik ben in 2010 begonnen en heb eigenlijk geen dip beleefd. We zijn gestaag gegroeid. We hebben er inmiddels een stuk werkplaats bij- gekocht. Het gaat goed dankzij ons helder beleid: eerlijke prijzen, kwa liteit en persoonlijke aandacht. Alles draait om vertrouwen." VAN HOEVE SIERTEELT IN GROEDE, 1 WERKNEMER Eigenaar Conrad van Hoeve: „Het aantal klanten neemt toe, maar je ziet wel dat ze gemiddeld minder besteden. Vroeger namen ze voor 70 euro aan planten mee, nu is dat 30 tot 40 euro. Ik heb het idee dat men sen wel vaker de tuin onder handen nemen of laten nemen, maar dat de aanschaf van groen toch nog de sluitpost is. En dan mag ik niet kla gen, want telers hebben het veel moeilijker. Ik hoop dat we op termijn wat meer werk krijgen in nieuwe recreatieprojecten." „Mijn bedrijf is officieel een eenmansbedrijf. Ik werk met vijf oproep krachten voor het groencentrum in Groede en voor de buitendienst, want we doen ook tuinonderhoud. Ik kan personeel niet vast aanne men, want het is een seizoensgebonden branche. In de winter heb ik geen werk voor ze. Mede dankzij die beheersbare personeelslasten ben ik de magere jaren redelijk goed doorgekomen." Dat meldt de website Visserij- nieuws.nl. Het casco werd op een Poolse werf gebouwd en kwam vorig weekeinde naar Stellendam. Volgens Maaskant-directeur Frits van Dongen wordt het parade paardje voorzien van allerlei tech nische snufjes, zoals een speciaal pompsysteem waarmee tot op dertig meter diepte kan worden gevist. Opdrachtgever is een ven nootschap (YE 118 Noordland B.V.) van Peter Bol van De Zeeuw se Mossel in Bruinisse, Peter Blok en Peter Pekaar. Het is de bedoe ling dat de Noordland binnen de twaalfmijlszone gaat vissen bin nen daarvoor aangewezen gebie den. De Noordland wordt de op volger van de BZ9 (ex-Bru 33). de consumentenvertrouwen, zegt Volleman „Mensen laten het geld weer wat meer rollen. Dat zie je niet alleen in de bouw, maar ook in de retail en toerisme en de horeca, mede dankzij twee goede zomers." Waar omzetten toenemen, blij ven de winstmarges vaak nog dun. Juist een betere winstmar ge is nodig om bedrijven te la ten aansterken. Volleman: „Met uitzondering van de agrofoodsec- tor hebben veel kleine Zeeuwse bedrijven de laatste jaren zwarte sneeuw gezien. Het gros van de mkb-bedrijven is een familiebe drijf. Dat type ondernemer haalt het laatste grammetje vet van de botten eer hij de onderneming opgeeft. Daar is dikwijls nog niet echt sprake van weelde." HULST - In het centrum van Hulst zijn vrijdagavond en -nacht zeker vijftien auto's vernield. „Een be hoorlijk ravage", noemt de politie het. Spiegels waren afgebroken, voorruiten ingetrapt of ingesla gen en over andere auto's was heengelopen. Ook waren er vuil containers en een motorfiets om ver geduwd. Getuigen worden verzocht om zich te melden bij de politie, via telefoonnummer 0900-8844. MAANDAG 18 MEI 2015 NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De hulpdiensten moesten zaterdag al voor diverse ongevallen in actie moeten komen. bedrij f krabbelt op STELLENDAM - Maaskant Shipyards is er trots op: de Stellendamse werf mag het casco van de YE118 'Noordland' afbouwen. Het gaat om een hypermoderne mesheftvisser. foto's Marcelle Davidse en Ronald den Dekker Mare Volleman, De Twaalfde Man VLISSINGEN - Op het Vlissingse Bad- strand spoelen wel eens zeehonden aan. Of pakketjes cocaïne, maar een roer had strandwacht Albert Dijkstra nog nooit uit het zand geplukt. Het kwam van een hoogaars, De Wet uit 1909, die het roer zaterdag op een zandplaat bij Wolphaartsdijk was verloren. „We zagen hem zo wegdrij ven", vertelt Henk Willems, een van de vijf bemanningsleden uit Wagenin- gen. De hoogaars is 's nachts naar Vlis- singen versleept en kreeg het roer - nog helemaal intact - gisteren aan boord getakeld, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19