F Grijs Aannemer afnemer almanak Straatfestival Ovezande is groot openluchttheater Schrijver Brooks over nieuwe detective 26 en 27 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 18 mei 2015 17 Bergsediepsluis in Oesterdam 24 en 25 Terneuzen werkt aan toekomstplan voor sport- en welzijnsaccommodaties. Daarbij wordt sluiting niet uitgesloten. kif Tholen en Bergen op Zoom ijveren tot op de dag van vandaag voor een groter exemplaar, maar Rijkswaterstaat geeft geen krimp. TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen zijn te veel voetbalvelden, tennisbanen, zwembaden, dorps- en buurthuizen. Het is onvermij delijk dat een aantal van die voor zieningen in de (nabije) toekomst verdwijnt. WD, D66 en Christenunie in de Terneuzense gemeenteraad trok ken enkele jaren geleden al die conclusie. Nu is ook het door TOP/Gemeentebelangen, CDA en PvdA gedragen college van B en W tot dit inzicht gekomen in een notitie die aan duidelijkheid niks te wensen overlaat. Het aantal leden van voetbalvere nigingen is de laatste jaren nog ge stegen, dankzij de instroom van meisjes, staat in de notitie. Deson danks heeft Terneuzen een over schot aan voetbalvelden. De over capaciteit bedraagt al met al twin tig procent, terwijl van de andere kant nog niet één voetbalvereni ging in Terneuzen een kunstgras veld heeft. Het aantal velden is dus (te) groot, maar de kwaliteit kan beter. Over het aantal tennisbanen, in totaal 33, hebben liefhebbers in Terneuzen nog minder te klagen. Op basis van het ledental van ten nisverenigingen zouden dat er, volgens de gemeente, slechts vijf tien mogen zijn. Achttien banen zijn overbodig. Dat kan snel nog erger worden, als de populariteit van tennis blijft dalen. Terneuzen se tennisclubs hebben sinds 2005 ruim 900 leden verloren. Ze heb ben er nog ruim 1400. Met vijf gemeentelijke zwemba den is Terneuzen rijk gezegend. Nog niet zo lang geleden is voor miljoenen in die baden geïnves teerd. Nu wordt geconstateerd dat er sprake is van 'overcapaciteit en onderbezetting', waarbij het bad Zaamslag wordt genoemd als ne gatieve uitschieter met 'nog geen vijfduizend geregistreerde bezoe kers in 2014'. Terneuzen kon er ook altijd trots Zwembad Zaamslag is negatieve uitschieter met nog geen 5000 bezoekers op zijn dat elk dorp en praktisch elke wijk een eigen dorps- of buurthuis heeft. Op 2300 inwo ners is in Terneuzen een welzijns- accommodatie te vinden, lande lijk is dat op 10.000 a 20.000 inwo ners. 'De bezetting van accommo daties kan beter', stellen B en W koeltjes. Zwart op wit staat dat wordt gedacht aan het afstoten van dorpshuizen in de kleinste woonkernen Overslag, Spui, Zuid- dorpe en Zandstraat. De raadscommissie samenleving praat dinsdagavond over de voor zieningen-notitie. Het mes zal er niet heel snel ingaan. Het college van B en W lijkt gebruikers er vooral van te willen doordringen dat actie nodig is. is ook Receptiebalie in Hoek KapelleT 0113 344 151 Meer nieuws zie: www.pzc.nl Dat de Middelburgse er niet jonger op wordt, merkt ze al een tijdje. De jaren worden steeds beter zichtbaar. Rimpeltjes om de ogen, wat slappe re kaaklijn. En steeds meer kastanje bruine haren worden wit. Normaal gesproken zijn haar kinde ren de eersten die haar op nieuwe te kenen van verval wijzen. Maar de in hoog tempo opduikende strengen grijs waren haar dochter de laatste tijd kennelijk ontgaan. Op een zon dagochtend komt ze de keuken bin nen, waar haar moeder met verwar de haren zit te ontbijten, terwijl het albinokonijn Flip rond de tafel hupt. „Mama, je moet even met je handen door je haren woelen, want je zit onder de haren van Flip!" Was het maar waar.... TERNEUZEN - De eerste uren van het Axel- sestraatfeest werden zaterdag gedomineerd door paraplu's en regenjassen. Het miezerde gestaag, maar veel bezoekers lieten zich niet te genhouden om langs de vele kramen te struinen en naar het ringrijden te kijken. Daniël Schoon- aard van het Droomijsje uit Breskens bleef optimistisch: „Het weer kan in ieder geval niet nóg slechter worden dan het vorig jaar was." Hij kreeg gelijk, in de loop van de dag klaarde het op, de zon begon zelfs te schijnen en het werd flink druk. John Grutervan Blije Voeten uit Maarssen vond in bezoekers met vermoeide voeten de ideale doelgroep. i Voorzieningen niet meer heilig door Harmen van der Werf B en W Terneuzen htra Tip? redactie@pzc.nl .fotojRonaldi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17