VERDIEPING 11 DOUWE BOB POSTHUMA wat ik zo intens mogelijk wil meemaken, te verdoven met drank?" Je vader maakte voor je vorige cd, uit 2013, de tekeningen in het boekje. En nu? „Nee, hij tekent en schildert niet meer. Hij is eigenlijk alleen nog maar." Is dat erg? „Ik denk het niet. Hij is echt heel gelukkig. M'n vader is zo lief nu, man! Alleen maar kusjes geven en knuffelen. En hij lacht de hele tijd, lekker mensen plagen met z'n wandelstokkie. Laatst namen we hem mee uit varen. Wat zat hij te genieten. Hij heeft echt nog wat om voor te leven." Stilte. „Ik vind nog dat hij het lang heeft volgehou den. Hij is al 76, hè. Ik kwam toen hij 54 was." Een zucht. „Misschien was het ook mooi geweest als hij gewoonweg al van z'n barkruk was gevallen. Ineens klaar." Korsakov heeft geheugenverlies als een van de symptomen. Wat weet hij nog? „Van de tijd voor mijn geboorte best veel. Zijn kortetermijngeheugen is slecht. Hij weet niet waar hij nu zit. Maar hij herkent mij, mijn moeder en haar vriend." Dus je kunt hem weinig vragen over je jeugd? „Dat is een moeilijk punt. Ik heb nog zo veel vragen aan hem over mijn kindertijd. Maar dat gaat niet meer. Hij leeft volledig in het nu." 'Pass it on' gaat dus over het doorgeven van normen en waarden naar een volgende genera tie. Hoe deed je vader dat? „M'n pa heeft juist alles losgelaten. Zijn ei gen realiteit gebouwd. Pa heeft een zware jeugd gehad, groeide op als oorlogskind. Zijn vader was agent, zijn moeder was ac tief bij de Pinkstergemeente. Ik denk dat hij het record 'je afzetten tegen je ouders' heeft gebroken." Toen ik vroeg op wie je het meest lijkt, gaf je ei genlijk geen antwoord. „Ik weet niet, man. Ik denk dat ik uiteinde lijk toch het meest op mijn vader lijk. Luis ter, ik ben heus wel blij met wie ik ben. Maar ik herken veel van mijn vader in mij. En dat vind ik best moeilijk." Zul jij je kinderen anders opvoeden dan je ouders deden? „Begrijp me goed: ik ben blij dat het is gelo pen zoals het is gelopen. Maar ik weet wel zeker dat ik het anders doe. Mijn kinderen zullen meer structuur krijgen. Dat heeft een puber nodig. Ik weet het zelf: in die fa se van je leven ben je gewoon niet goed bij je hoofd! Ik zou veel te bang zijn dat het verkeerd afloopt met zo'n kind." MAANDAG 18 MEI 2015 Geboren: 12 december 1992 in Amsterdam Opleiding: Vmbo Loopbaan: Wint in 2012 tv-talen- tenjacht De beste singer-songwriter van Nederland. Het daarvoor geschreven lied Mul ticoloured angels, dat gaat over zijn vader Simon, bereikt de ze ventiende plek in de Top 40. In 2013 verschijnt zijn debuutal bum Born in a storm, dat de zeven de plek in de albumlijst haalt. Die Begin dit jaar scoort hij samen met Anouk zijn grootste hit, het duet Hold me. Privé: Verliefd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11