te laten stijgen Koper opgelet: lasten en beperkingen bij de koop van onroerend goed HAANS 0 De Ondernemer Zeeland 4 5 drage aan de Zeeuwse welvaart, waar ook andere sectoren van profiteren. Het is dan ook essen tieel dat de havens ruimte krijgen om te groeien", zegt De Haas. Economie en wereldhandel trek ken weer aan. ZPPC en Haven bedrijf willen de concurrentie voordelen van de Zeeuwse havens optimaal benutten. "We liggen vooraan, hoe onbelemmerder je bereikbaar bent vanuit de diepe zee, hoe gunstiger; we hebben goede achterlandverbindingen via binnenvaart, spoor en weg én professionele en gedreven mari tieme serviceverleners die werken met gekwalificeerd en gemoti veerd personeel", zegt De Haas. "Binnen het bestaande havenbek ken zijn we kansrijk om stap voor stap mee te gaan in de wereld wijde containerisatie. De havens moeten dan wel overslagcapaci teit creëren om de toenemende volumes in de toekomst aan te kunnen. Een aantal bedrijven in onze havens investeert al flink in containerisatie en ook het Haven bedrijf is actief met het aantrek ken van (nieuwe) containerstro men. Een eensgezinde aanpak is van groot belang, waarbij we ons vooral moeten richten op de toe gevoegde waarde in de Zeeuwse havens. Die ligt traditioneel op een hoog niveau." De verbinden de rol van netwerk- en promotie orgaan ZPPC wordt vormgegeven door bedrijfsbezoeken, havenlun- ches, lezingen en andere informa tieve bijeenkomsten zoals deel name aan buitenlandse beurzen en handelsmissies. Dit jaar werd er onder meer een bezoek ge bracht aan Zeeland Refinery in Vlissingen Oost. Bij de voorma lige Total Raffinaderij worden in een geavanceerd proces uit ruwe aardolie brandstoffen als benzine, diesel, kerosine, LPG en stookolie gehaald. In het najaar wordt de dynamische wereld van sleepvaart en berging betreden bij Multraship in Terneuzen. BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl De Zeeuwse havens zijn een banenmotor en genereren jaarlijks honderden miljoenen euro's die door vele gezinnen worden uitgegeven. Concurrentievoordelen Mr. S.J.M. Jansen (Sophie) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Als koper van een woning of bedrijfspand wilt u achteraf niet voor vervelende verrassingen komen te staan. Denk daarbij bijvoorbeeld aan huurders in het pand of een recht van overpad. Artikel 7:15 Burgerlijk Wetboek verplicht de verkoper om de verkochte zaak vrij van alle bijzondere lasten en beperkingen over te dragen. Het artikel legt de verkoper een mededelingsplicht op ten aanzien van bijzondere lasten en beperkingen. Alleen als de verkoper ze meldt en deze door u in de koop- of leveringsakte uitdrukkelijk worden aanvaard, geldt de plicht van de verkoper om het pand vrij van die bijzondere lasten en beperkingen te leveren niet. Maar wat als u als koper geconfronteerd wordt met een publiekrechtelijke last of beperking, zoals een gedoogplicht of een aanwijzing als beschermd monument? Kunnen dit soort uit publiekrechtelijke regelgeving voortvloeiende lasten en beperkingen ook worden aangemerkt als bijzondere lasten en beperkingen in de zin van artikel 7:15 Burgerlijk Wetboek? De Hoge Raad beantwoordt die vraag bevestigend. Het moet dan wel gaan om een specifiek tot de verkoper van de desbetreffende zaak gericht besluit. Voor lasten of beperkingen die voortvloeien uit publiekrechtelijke besluiten van algemene strekking, zoals beleidsregels, verordeningen of bestemmingsplannen, geldt de verplichting van artikel 7:15 Burgerlijk Wetboek niet. Deze besluiten zijn voorde verkoperen de koper op gelijke wijze eenvoudig (online) raadpleegbaar. In voorkomend geval heeft u als koper wel de mogelijkheid om de verkoper op andere rechtsgronden aan te spreken. Heeft u vragen over dit onderwerp of andere onderwerpen met betrekking tot het vastgoedrecht of bestuursrecht, dan kunt u daarvoor uitstekend terecht bij Haans Advocaten. ADVOCATEN boordboord overslag. Ook de seg menten droge bulk (zoals vaste brandstoffen en ertsen), contai ners en RoRo waren goed voor een stijgende lijn..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 91