°om 1 Bikkel 2 en 3 commentaar Een vrolijke rots in de branding Lipno, Volvo en pivo! O, Stormlooi op niem iwe smartphones Inzet ME op strand Dishoek 22 en 23 Xrisïsberaad in Vlissingen: hoe moet dat nu verder? Speciale bijlage: Paniek Wat hebben we vaak samen naast elkaar zitten ploeteren om de krant mooi en ook nog op tijd te laten verschijnen. Zeer zonnig WOENSDAG 13 mei 2015 VLISSINGEN - Vormpjes maken, aanpassen, bijlagen in elkaar zet ten, pagina's doorsturen, kortom, het was zo gek niet of Sander heeft het wel gedaan. Hij maakte ook het mooie PZC-250 jaar boek, een titanenarbeid, waarbij iedere argeloze voorbijganger van zijn bureau ook aan het werk werd ge zet. Ondanks geworstel om het al lemaal voor elkaar te boksen kwam het boek op tijd af. Als belo ning mocht ook hij de koningin herself ontmoeten. Sander en ik gingen graag samen shoppen. Gewapend met een vol le portemonnee gingen we dan naar de Lego-shop, alwaar we al in september hoopten dat de kerstdozen waren aangekomen. Tot ieders verbazing kwamen we dan veeeel later weer terug op de redactie, zwaar beladen met enor me tassen waarin verschillende dozen mooie kerstlego zaten. We moesten onszelf natuurlijk niet te kort doen, dus daarom gingen we ook graag samen een hapje eten. Soms was dat ook wel noodzaak, als er weer eens een vergadering was uitgelopen en we eigenlijk di rect aan het werk moesten 's avonds. Ooit dachten we leuk uit eten te gaan in Goes. Eindelijk konden we daar de auto kwijt. Sander liep snel naar de parkeer automaat en ik was de auto net uit toen een parkeerwachtster op me afkwam. „U moet betalen me vrouw." Ik wees op Sander, die in middels weer op de auto afkwam, dus dat gevaar was geweken voor het moment. Maar: we hadden niet al te veel kleingeld om in de parkeermeter te stoppen. Dus dat betekende snel eten. Het restau rantje dat we hadden gekozen, werkte echter niet mee en het duurde maar en duurde maar. Ein delijk hadden we de laatste hap achter de kiezen en na haastige be taling stoven we weer op de auto af. We zouden hoogstens een mi nuutje te laat zijn, dachten we. We hadden echter buiten de waard gerekend: de parkeerwacht ster stond al een fijne vette bon uit te schrijven. Die had gewoon op een bankje vlakbij de auto in de gaten zitten houden tot wan neer we konden parkeren. Dat was een van de zeldzame keren dat ik Sander (netjes) uit zijn vel heb zien springen. We vinden het jammer dat je niet meer terug komt en we hopen dat je 'niet over de horizon' valt. Blijf in contact met je oud-collega's en we wensen dat het snel beter met je gaat, zodat je weer kunt genie ten van het leven. Carpe Diem! DELEGEREN IS EEN KUNST Sander van der Bijl is een bikkel. Dat weten we al heel lang. Hij komt desnoods met veel pijn in zijn lijf naar de krant. Dus kunnen we er maar niet aan wennen dat zijn nieu we nier hem vooralsnog niet toestaat werk te doen. Onder tussen maakt Sander er dapper het beste van. Over terugslagen waarvan je somber zou wor den, vertelt hij laconiek. En hij is zeer nuchter over mogelijk heden en onmogelijkheden. Sterk is ie. Ondertussen werken wij aan een restyling van Geniet! Dat is toch zijn baby. En binnenkort krijgt de krant een opfrisser. Zonder toedoen van Sander. Dat is vreemd. Maar meer mo gelijkheden zijn er niet. Wij gaan hier verder. Sander doet hetzelfde in Ouwerkerk. Het ga je goed Sander! VLISSINGEN - Werken met Sander van der Bijl was een plezier. Hoe spannend de toestand op de krant ook kon zijn (storingen, niet te ha len deadlines): hij bleef een rots in de branding. Een collega die niet alleen rust uitstraalde maar ook altijd zijn werk zag. „Zal ik dat even voor je doen?" of „Laat maar, dat heb ik al voor mijn reke ning genomen." Verder bleef Sander bewonderens waardig lang doorwerken, ook als hij in een toestand verkeerde, waarbij anderen zich al lang ziek hadden gemeld. Sander, ik zal altijd terugdenken aan jouw collegiale houding en je vrolijke manier van optreden. Ik wens je alle goeds toe. NIEUWERKERK - Sander is de man van uitersten. Een huis in het Zeeuwse Nieuwerkerk, maar ook in het Servische Lipno. Een grote Nissan pickup, maar ook een zuini ge Volvo. Kwaliteit is voor hem het belangrijkste. Ook in zijn werk ging hij altijd voor kwaliteit. Met een goed oog voor alles wat mooi is (behalve films: dogmafilms!). En met soms wilde plannen (houtkap in Oost-Europa opzetten bijvoor beeld). Jammer dat er niet meer van terecht is gekomen. En jam mer dat je ons gaat verlaten. Ik had graag nog jaren met je gewerkt. Ik wens jou en je gezin niets dan ze gen. Misschien vier ik nog wel eens vakantie in Servië en drinken we nog eens pivo. Sander, ziveli! Editie: Schouwen-Duiveland Na een barbecue in strandpaviljoen Piet Hein heeft de politie hard moeten ingrijpen 4 257e jaargang nr. 112 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Ploeteren, shoppen en smullen door Margreeth Ernens 2002: De PZC op stap en Sander was van de partij. Hij moest lopen, lopen, lopen. De man die gewend is met een enorme truck of een vette volvo te rijden was aangewe zen op zijn benenwagen. Die deed het overigens best, maar trok geen bekijks. Dat truckie zette hij overal voor in: kerstbomen voor collega's meenemen, verhuizen, kamperen, een collega wegslepen, je kon het zo gek niet verzinnen! MIDDELBURG - De man die alles kan en supersnel zijn werk doet is hier in een onbewaakt moment gekiekt. Hij heeft wat taakjes verdeeld en de rest van de avond kan hij dus lekker surfen op het internet, op zoek naar een nieuwe auto of een houtklover voor een zakelijk avontuurtje. Soms lekker met de voetjes (immer gehuld in wandelschoenen of crocs) op het bureau. Wie doet je wat? Jammer dat Kylie Minogue hier even niet goed te zien is op zijn computer: San- der was daar immer door geïnspireerd. S r'j?, door Willem Staat door Rolant Quist UW MENING 1567 reacties De PZC zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Sander EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75